کاناپه بادی

کاناپه بادی تختخواب شو 5 کاره و چند حالته

انواع کاناپه بادی را میتوان به چند دسته کلی زیر تقسیم بندی کرد:
1-معمولی
2-تخت خوابشو
3- 5 کاره
کاناپه های بادی معمولی مناسب برای نشستن میباشند. این کاناپه ها را میتوان بدون تکیه گاه نیز استفاده کرد چرا که طراحی آنها بصورت یک تکه بوده و فرم قرار گیری خود را حفظ میکنند.
کاناپه بادی معمولی
 
 
بعضی از مدل های این کاناپه ها روی دسته خود، دارای جایی برای نگهداری لوازم مثل بطری، لیوان و یا کنترل تلویزیون هستند و بعضی دیگر ساده میباشند. جنس بعضی از این کاناپه های بادی از جیر و یا همان مخملی بوده و نوع دیگر آنها از پلاستیک و یا در اصطلاح طرح چرم میباشند. این مدل از کاناپه ها را که در دو مدل یک نفره و دو نفره تولید میشوند میتوان با سایر پمپ های بادی اینتکس باد کرد ولی اگر نیاز به تخلیه راحت تر باشد پیشنهاد پمپ باد برقی میشود.

دریچه باد و نحوه پر و خالی کردن کاناپه بادی معمولی: 
دریچه های باد این نوع کاناپه بادی از نوع سوپاپ دار بزرگ است که در صورتیکه از نوع کوسندار این محصول تهیه شود دریچه کوسن آن پستونکی کوچک است، برای باد کردن و تخلیه شدن نیز از همین دریچه ها باید اقدام شود ولی باید دقت کرد بعد از باز کردن دریچه یک سوپاپ در انتهای آن دیده میشود، کار این سوپاپ  نگهداشتن باد داخلی کاناپه هنگام باد کردن این محصول است و دومین وظیفه آن کمک به دریچه بالایی است پس باید گفت این زائده پلاستیکی اضافی نمیباشد چرا که گاها بعضی از مشتریان نمایندگی های اینتکس اقدام به کندن آن میکنند. از محصولات تولید شده با این نوع دریچه باد میتوان به کاناپه بادی کوسندار دو نفره و کاناپه بادی دو نفره اینتکس اشاره کرد.
کاناپه بادی تخت خوابشو نیز گزینه ای مناسب برای نشستن  و خوابیدن میباشد. کاناپه بادی تخت شو نیز در صورتی که بعنوان یک کاناپه و یا پشتی استفاده شود بدلیل طراحی که با استفاده از دو تکه کردن و پرس کردن کاناپه وجود دارد استوار خواهد ماند.
کاناپه تخت خوابشو
 
 
بعضی از مدل این کاناپه ها دارای جای لوازم بر روی دسته هستند و بعضی دیگر ساده میباشند. کاناپه بادی تختخوابشو به دو شکل دو تکه و سه تکه در دو سایز یک نفره و دو نفره تولید میشوند. این مدل از کاناپه ها را میتوان با سایر پمپ های بادی INTEX باد کرد ولی برای مدل های دو نفره پیشنهاد پمپ برقی را میکنیم چراکه حجم بادی زیادی دارند و ممکن است شما دچار خستگی شوید.

 دریچه های باد و نحوه پر و خالی کردن کاناپه بادی تختخواب شو:
دریچه های این کاناپه با دو مدل طراحی ساخته میشوند: یکی دریچه های بادی پیچ شونده سوپاپ دار است که برای استفاده از این دریچه ها باید آنها را چرخاند و سپس پمپ باد را بداخل آنها فرو کرد تا باد شوند و با اتمام کار باید دوباره این دریچه را بست، جهت تخلیه باد این کاناپه نیز باید دریچه را بر خلاف عقربه های ساعت چرخاند تا باد کاناپه خارج شود، البته دریچه باد بالاتر از دریچه تخلیه است و در واقع این دو دریچه روی هم و مخالف هم پیچ شده اند، محصولات تولید شده با این نوع دریچه کاناپه بادی تختخواب شو دو نفره اینتکس، کاناپه بادی تختخوابشو اینتایم میباشند. نوع دیگر دریچه نیز دریچه های پستونکی بزرگ میباشند که در واقع از یک پستونک و یک سوپاپ برگشت هوا تشکیل شده اند برای باد کردن این کاناپه های باد باید پمپ باد را بداخل دریچه فرو کرده و با فشار باد سوپاپ برگشت هوا را به عقب برانید، سپس دریچه باد این کاناپه را توسط نیروی دو انگشت بیکدیگر فشرده و آنرا ببندید، خالی کردن این محصول نیز به اینصورت است که ابتدا دریچه را باز کرده و با کمک نازل پمپ باد که بداخل دریچه فرو کرده اید باد آنرا به سمت بیرون برانید، باید دقت کرد در صورتیکه پمپ باد شما برقی باشد میتوانید با جابجایی نازل از قسمت جلویی به بالای پمپ باد براحتی باد داخلی این کاناپه تخت شو را بیرون بکشید و اگر پمپ باد دستی بزرگ یا متوسط و پدالی داشته باشید با جابجایی شلنگ و نازل روی دریچه تخلیه میتوانید این کار را انجام دهید، از انواع این محصول میتوان به کاناپه تختخواب
شو بست وی و تختخوابشوی ریلکس اشاره کرد.
از قابلیت های کاناپه بادی تخت خوابشو میتوان به نکات زیر اشاره کرد:
استفاده بعنوان یک کاناپه بادی
استفاده بعنوان یک تشک بادی
استفاده بعنوان یک تشک شیبدار

کاناپه بادی 5 کاره که مناسب برای استفاده های چند منظوره میباشند، این نوع محصول در سایز مدل یک و دو نفره با دو جنس تولید میشود، یکی جیر و مدل دوم پی وی سی یا همان طرح چرمی میباشد، باید اشاره دشت که یکی از پرفروشترین نوع کاناپه های بادی است چرا که با عملکرد 5 کاره خود میتواند پاسخگوی بسیاری از نیاز ها باشد، این کاناپه ها معمولا از نوع کامفورت یا خوشخواب تولید میشوند یعنی برای لایه های داخلی این کاناپه بادی بافت هایی بصورت دایره ای شکل ایجاد شده که تعداد آنها نیز بسیار زیاد است و در تمامی سطح داخلی کاناپه پراکنده شده است، نحوه عملکرد این بافت قوی تر از کاناپه های بادی با ساختار ساده است چرا که باد بین این لایه های دایره ای کامفورت نمیتواند براحتی حرکت کند و این عملکرد باعث میشود تا سطح رویه این کاناپه 5 کاره طبی تر و محکم تر باشد، اکثر کاناپه های 5 کاره بادی پمپ باد برقی دارند که براحتی محصول را باد میکند.
کاناپه بادی پنج کاره
 
دریچه های باد و روش پر و خالی کردن کاناپه بادی 5 کاره: 
دریچه باد این نوع محصولات از به دو شکل است، یک نوع این دریچه پستونکی بزرگ است که برای باد کردن این مدل کاناپه 5 کاره باید نازل پمپ باد را بداخل آن فرو کرده و با پمپ کردن باعث به عقب رفتن سوپاپ باد این محصول شوید، بعد از باد شدن این کاناپه دو سمت دریچه باد را با دو انگشت نگه داشته و تا آخر فشار دهید تا پستونک باد بعد از گذشت زمان خارج نشود و باد بیرون نیاید، خالی کردن کاناپه بادی 5 کاره براحتی صورت میگیرد برای اینکار باید پستونک را خارج کرده و نازل پمپ باد را بداخل آن فرو برید تا سوپاپ برگشت هوا بسمت عقب برود و باد خارج شود، البته اگر پمپ باد دستی بزرگ یا پدالی و برقی داشته باشید میتوانید براحتی عمل معکوس این پمپ ها را انجام داده و باد را خارج نمایید، از انواع این نوع محصول میتوان به کاناپه بادی 5 کاره کامفورت بست وی و کاناپه بادی 5 کاره ریلکس اشاره کرد. نوع دیگر این کاناپه ها از دریچه های بادی پیچ شونده بهره میگیرند که برای باد کردن آنها باید ابتدا آنها را چرخاند تا جایگاه نازل باد را دید، نازل را بداخل دریچه فرو کرده و باد را بداخل بفرستید، اگر دقت شود یک سوپاپ برگشت هوا در قسمت انتهایی دریچه باد خواهید دید، به آن دست نزنید فشار باد این سوپاپ را به عقب میراند و باد بداخل میرود، کار این سوپاپ نیز مث سایر سوپاپ های انواع کاناپه بادی نگهداشتن هوای داخلی هنگام باد کردن و بعد از باد کردن و کمک به دریچه باد است تا باد خارج نشود، دریچه را چرخانده تا بسته شود، برای خالی کردن این محصول نیز میتوانید دریچه پایینی را که روی بدنه متصل است برخلاف عقربه های ساعت چرخانده تا باد خارج شود، از انواع این محصول میتوان به کاناپه بادی 5 کاره اینتایم اشاره داشت.

نکات مهم: 
تمامی مدل های کاناپه را میتوان در منزل، ویلا، محل کار، مسافرت و طبیعت مورد استفاده قرار داد.
کاناپه بادی را به هیچ عنوان مورد شستشو قرار ندهید.
برای تعمیر محصولات بادی ابتدا حتما با شرکت تماس بگیرید، سپس اقدام نمایید.
برای تمیز کردن کاناپه بادی حتما از دستمال مرطوب استفاده کنید و محصول را با کف و آب نشویید.
به هیچ عنوان روی کاناپه جامپ نکرده و نیروی عمود به آن وارد نکنید.
کاناپه خود را به اندازه نرمال باد کنید و از فشار بیش از حد باد بپرهیزید تا فرم محصول خراب نشود.

ویژگی های کاناپه بادی (تختخواب شو)
کاناپه بادی پی وی سی قابل شستشو هستند ولی نوع جیر دارای روکش ضد تعریق بوده و قابلیت شستشو ندارند.
بسیار ارزان، کم حجم و قابل حمل و نقل براحتی وبدون هزینه های حمل و نقل میباشند.
کاناپه تختخواب شو چند ورودی باد داشته که از همین دریچه ها هم نیز تخلیه می شوند وخود این باعث ثبات بیشتر در محصول میگردد.
قابلیت تنظیم هوا به دلخواه شما جهت سفت و نرم بودن کاناپه.
مناسب برای افرادی است که گودی کمر دارند و از پا درد و کمردرد رنج میبرند.
مناسب برای استفاده در شرکت ها و یا جاهایی که از کمبود فضا رنج میبرند و یا نیاز به خواب نیمروزی میباشد.

روش (نحوه) تعمیر کاناپه بادی:
جهت تعمیر انواع کاناپه بادی باید این محصول را در دو دسته بندی تفکیک کرد:
1- کاناپه بادی با روکش کلی پی وی سی: در این دسته بندی رویه محصول از نوعی پلاستیک ضخیم یا پی وی سی تشکیل شده است، این کاناپه ها بعد از پیدا شدن سوراخ آنها باید تمیز شوند، برای اینکار از الکل سفید استفاده میگردد، سپس از چسب اینتکس و رُل همراه آن استفاده کرده و کاناپه را تعمیر نمایید.
2- کاناپه بادی با روکش جیر: باید اشاره کرد در واقع این دسته بندی از یک لایه جیر که روی پی وی سی چسبانده شده است تشکیل شده اند، جهت تعمیر سطح رویه جیر کاناپه سعی کنید این محصول را به نمایندگی اینتکس تحویل داده تا به بهترین نحو ممکن توسط دستگاه و تعمیرکاران محصولات بادی اشکال کاناپه رفع گردد ولی اگر قسمت پی وی سی این محصول آسیب دیده و یا سوراخ و پاره شده باشد میتوانید از روش شماره یک جهت تعمیر استفاده نمایید.

تاریخ درج مطلب: 1396/01/03 
کاناپه بادی بست وی یا اینتکس؟ 
کاناپه بادی همیشه طرفداران بسیاری دارد که با وجود تنوع در طراحی و رنگ بسیار وسوسه انگیز هستند. پیشنهاد میشود برای خرید این محصولات ابتدا نیازتان را بسنجید و با درنظر گرفتن مکان استفاده و کارایی، کالای مورد نظرتان را انتخاب کنید. 
کاناپه بست وی خریداری کنیم یا اینتکس؟ این سوالی است که برای کسانی که میخواهند سفارشی را روی سایتمان ثبت کنند پیش می آید اما به طور قطع نمیتوان گفت کدام برند چراکه هرکدام از بهترین شرکت های تولید کننده محصولات بادی هستند و با کسب تجربه و چندین سال تحقیقات با درنظرگرفتن سلایق خریداران و جدیدترین استانداردهای روز اروپا و امریکا محصولاتی را به بازار فروش عرضه کرده اند.
استفاده از مرغوب ترین مواد تشکیل دهنده : تقریباً تمامی محصولات بادی دارای پی وی سی میباشد که ممکن است از یک یا چند لایه بر روی هم ساخته شده باشد. اما در مورد این دسته بندی ( غیر از مدل طرح چرم ) مابقی کاناپه ها دارای سطح جیر ضد تعریق هستند که جدا از این ویژگی باعث ایجاد سطحی نرم و لطیف برای استفاده میشود.
چرا کاناپه بادی؟ یکی از مهم ترین وجه تمایزی که با سایرهمتایان خود دارد کاربرد چند وجهی آن است، اگر شما با خرید یک تخت فقط میتوانید بخوابید یا با مبل میتوانید بنشینید، آن موقع است که این کاناپه ها خودی نشان میدهند چراکه در هر دوحالت میتوان از آن استفاده کرد، همچنین با توجه به امکانات قیمت مرقون به صرفه ای دارد. هم اکنون میتوانید در اینتکس سایت انواع مختلف کاناپه های بادی موجود را مشاهده و خریداری کنید.

تاریخ درج مطلب: 1398/09/12
کاناپه بادی تخت شو در چه سایزهای تولید می شود؟
کمپانی های معتبر زیادی همچون جیلونگ، بست وی آمریکا و اینتکس کاناپه بادی تخت شو را تولید و به بازار عرضه می کنند. تمامی این برندها از شهرت جهانی برخوردارند و در عرصه رقابت عملکرد بی نظیری را با  عرضه محصولات با کیفیت بالا و دوام فوق العاده به نمایش گذاشته اند و تمام تلاش خود را نموده اند که درصد رضایت مندی مشتریان خود را تا حد زیادی افزایش دهند. معمولا کاناپه ها به صورت یک و دو نفره تولید می شوند که قطعا ابعاد آن ها با هم متفاوت خواهد بود در ادامه قصد داریم به صورت جزئی تر این مسئله را بررسی کنیم با ما همراه باشید.
کاناپه های یک نفره  دارای سایزهای مختلفی هستند و طول آن ها بین 218-200 سانتی می باشد در حالی که عرض آن ها بین 102-109 متغیر است. مدل های یک نفره کاناپه بادی بین افراد قد بلند از محبوبیت بالایی برخوردار است  چرا که ابعاد آن به گونه ای است که از این افراد دغدغه عدم آسایش و نبود جایی کافی را می رهاند. این محصولات از وزن کمی برخوردارند که سبب شده است که حمل و نقل آن ها با سهولت انجام گیرد و در منزل، سفر، و حتی در هتل بتوان  به راحتی از آن ها بهره گرفت و آسایش بیشتری را برای خود مهیا نمود.
کاناپه های دو نفره نیز در سایزهای مختلفی تولید می شوند ولی معمولا دارای طول بین200-231 سانتی متر هستند و عرض آن ها نیز بین 160-193 سانتی متغیر است.  مدل های  دو نفره دو نفره کاناپه  بادی دارای قابلیت نصب آسان و از حجم بسیار کمی برخوردار هستند  از این رو در هر جایی که تمایل به استراحت و خوابیدن داشتید می توانید به راحتی آن را با استفاده از پمپی که برای آن تعبیه گشته است باد کنید و مورد استفاده قرار دهید.  این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که دو نفر به راحتی بتوانند از آن استفاده نمایند.
لازم به ذکر است که ارتفاع مدل های دو نفره کاناپه بادی دارای ارتفاع بیشتری از از مدل های دو نفره هستند ولی در ارتفاع نشیمنگاه تفاوت چندانی با هم ندارند. افزون بر این در ساخت هر دوی آن ها از pvc بهره گرفته شده است که دارای وزن کم، استحکام و انعطاف پذیر فوق العاده ای است که به کاناپه ها طول عمر مفید بالایی می بخشد.

تاریخ درج مطلب: 1398/10/27
 کمپانی های مختلف برای ساخت کاناپه بادی از موادی همچون جیر و پلاستیک بهره می گیرند. هر یک از این مواد دارای خاصیت و ویژگی های منحصر به فرد خود است که سبب پدید آمدن تفاوت های در کاناپه های تولیدی می شوند در ادامه قصد داریم نگاهی کلی به تفاوت های هر دو محصول بیندازیم و وجه تمایز آن ها را بیشتر نمایان نماییم پس با ما همراه باشید.
تفاوت بین کاناپه بادی جیر و پلاستیک
اولین تفاوتی که در این محصولات به چشم می خورد جنس رویه و دور کاناپه بادی است همان طور که از نامشان پیداست در مدل جیر، از جیر ضد تعریق و در نوع پلاستیکی از pvc  استفاده می شود. جیر از نرمی و لطافت خاصی برخوردار است و مانع از تعریق می گردد و پوست فرد نیز در تماس با آن اذیت نمی شود. در حالی که جنس pvc یا پلی وینیل کلرید، یک پلاستیک فشرده با چگالی پایین می باشد که از مقاومت فوق العاده ای در برابر سایش برخوردار است و همچنین از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است و از جمله موادی است که به وفور در بازار یافت می گردد.  
کف هر دو کاناپه بادی را از pvc می سازند این ماده قابلیت شستشو دارد و در صورت کثیف شدن در فضای باز یا هر محیط دیگری می توانید به راحتی آن را با آب و صابون تمیز نماید. ساختار داخلی مدل های پلاستیکی خوشخواب می باشد در حالی که مدل های جیر ممکن است ساده موازی و یا خوشخواب باشد که در هر صورت استراحت و خوابی با کیفیت را برای شما به ارمغان می آورد. مدل های پلاستیکی معمولا دارای پمپ برقی هستند در حالی که برخی از مدل های جیر فاقد پمپ می باشند که سبب می شود که مصرف کننده متحمل پرداخت هزینه اضافی برای خرید پمپ شود. افزون بر این، در هر دو مدل کیف حمل و نقل تعبیه گشته است تا بتوان با سهولت بیشتری آن ها را جابه جا نمود و همچنین از آسیب دیدن کاناپه در حمل و نقل و نگهداری نیز جلوگیری می شود. برخی از مدل های جیر دارای بالش می باشند که آسایش بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد.
طرح های مختلف هر دو مدل قابلیت تعمیر را دارند از این رو برای هر یک از آن ها برچسب تعمیرات قرار داده شده است تا در صورت سوراخ شدن و آسیب دیدن کاناپه بادی از برچسب تعمیرات بهره بگیرید و آن را پنچرگیری نمایید. از دیگر ویژگی های مشترک آن ها می توان به سه تکه بودن بدنه آن ها اشاره نمود. هنگامی که این تکه ها روی هم قرار گرفته باشد شکل یک کاناپه را به خود می گیرد و در صورتی که تکه ها را باز نمایید می توانید از آن به عنوان تخت استفاده نمایید. لازم به ذکر است که هر دو مدل به صورت یک و دو نفره تولید می شوند و از تنوع رنگ خوبی هم برخوردارند. بنابراین هر فرد براساس نیاز و سلیقه خود می تواند مدل مناسب خود را انتخاب و خریداری نماید.

مطالب بیشتر را بخوانید: