انتخاب تخت خواب بادی مناسب
مقدمه: 
محل خواب و استراحت شما بوسیله تخت خواب بادی راحت تر و نرم تر می شود حتی اگر در منزل خود باشید یا اینکه تصمیم داشته باشید که به کمپینگ بروید این محصول می تواند دردهای مزمنی که در زمان خواب احساس می کنید را از بین ببرد نه تنها بسیار راحت هستند همچنین متنوع و قابل حرکت دادن می باشند در نتیجه می توانید آن را علاوه بر منزل در محل کارتان نیز مورد استفاده قرار دهید حتی زمانی که مهمان دارید بدون صرف هزینه می تواند مورد استفاده قرار گیرد در ضمن نیازی به فضای زیاد در مقایسه با مدل سنتی و قدیمی تخت تان نخواهد داشت. قبل از اینکه اقدام به خرید یک مدل از تخت خواب های بادی کنید پیشنهاد می شود که نکات زیر را در نظر بگیرید و کاملا به این موارد فکر کنید.
تخت بادی
نکات:
در نظر گرفتن محل استفاده از تخت بادی: آیا دنبال تخت خواب هستید که در طول شب آن را برای مهمان خود پهن کنید یا اینکه برای مصارف بیرون استفاده کنید؟ اگر آن را می خواهید در گوشه ای از منزل خود مورد استفاده قرار دهید احتیاج نخواهد بود که از مواد ضخیمی ساخته شده باشد حتی اگر به عنوان تخت خواب برای بیرون از منزل استفاده کنید. همچنین گزینه های دیگری در مورد نوع پمپ بادی که می خواهید به تخت تان متصل باشد نیز وجود دارد. تخت خواب هایی که برای مصارف بیرون از منزل ساخته شده اند باید از پلاستیک ضخیم تری ساخته شود تا هنگام برخورد با سنگ ها دچار پارگی نشوند.
در نظر گرفتن شخص مصرف کننده: چه کسی اغلب روی تخت خواب بادی خواهد خوابید؟ این به عنوان عاملی موثر در انتخاب می باشد. کودکان مانند افراد بزرگسال به تخت خواب ضخیم تری احتیاج ندارند پس یک مدل نازک آن برای آنها بسیار عالی است در عوض افراد بزرگسال از محصول ضخیم و نرم تری لذت می برند.
در نظر گرفتن سایز و اندازه: اگر آن را برای کمپینگ استفاده می کنید ابعاد تخت بادی را در نظر بگیرید تا به راحتی بتوانید در فضای موجود در چادر جا بگیرد. اگر آن را برای منزل استفاده می کنید به این موضوع فکر کنید که چه  نوع از تخت را می خواهید که مناسب برای استفاده در اتاق تان می باشد. اگر فضای شما اجازه دهد بهتر است سایز بزرگتری از آن را به نسبت به تخت سنتی خود استفاده کنید. طرح بادی و مواد داخلی نرم آن در بعضی از مدل ها مورد استفاده قرار گرفته است که می توانید به آسانی آن را در شب روی آن دراز بکشید.
 
نحوه انتخاب تخت خواب بادی: 
هدف: به این موضوع فکر کنید که برای کمپینگ یا مهمان می خواهید استفاده کنید پس هدف انتخاب خود را مشخص نمایید.
اندازه: سایز مدل تخت خواب بادی را انتخاب کنید درست مثل دیگر تخت های استاندارد می باشد. سایز نفره متنوع می باشند و اکثر افراد تمایل به سایز یک نفره آن دارند چون که خیلی سنگین هستند و قابلیت جابه جایی کمتری دارند. همچنین مدل های دیگری از تخت خواب بادی وجود دارد که می تواند به هم وصل شوند یا همانطور که شما دوست دارید از هم جدا شوند. این مدل بسیار مناسب است که با تعداد مهمانان شما هماهنگی داشته باشد و ارزان تر از تخت خواب بادی دو نفره ای است که از هم جدا می شود.
انعطاف پذیری و حالت باد شده: زمانی که تخت خواب را باد می کنید سطح آن بالاتر از زمین قرار می گیرد و نرم و راحت می باشد به آسانی می توانید روی آن دراز بکشید همچنین تشک های بادی را می توان تخت خواب های نامید چون که زمانی که پر از باد می شوند، راحتی تخت خواب را دارند اما از نظر وزن کمی سنگین تر از تشک بادی هستند.
پمپ داخلی و پمپ معمولی: آیا دوست دارید پمپ باد متصل به تخت خواب استفاده کنید؟ اکثر تخت مدل ها از این نظر بسیار مناسب هستند چون که تنها با فشار دادن یک دکمه و روشن کردن آن می توانید آن را پر از باد کنید. اگر تخت بادی مجهز به این سیستم نباشد یا باید با قدرت بازوی خود را به کار گیرید و از پمپ باد دستی استفاده کنید یا اینکه پمپ باد برقی که بوسیله باتری کار می کند را مورد استفاده قرار دهید.
زمان باد و خالی شدن آن: بهتر است مقدار زمانی که تخت بادی پر و خالی می شود را اندازه گیری کنید. زمان خالی شدن آن بسیار مهم است چون وقتی عجله داشته باشید تا جایی بروید باید به سرعت خالی شود.
مشخصات دیگر: به یاد داشته باشید که یک محصولی که ویژگی های بیشتری دارد از قیمت بالاتری برخوردار می باشد بنابراین مشخصاتی که مدنظر و احتیاج دارید را در تخت خواب بادی جستجو کنید. در این قسمت یک مدل تخت خواب را مثال می زنیم:
مموری فوم: راحتی بیشتری دارد و شکل بدن شما را تحت پوشش خود قرار می دهد ضد تعریق و باکتری است.
ساختار داخلی: اندازه دونفره آن از ساختار داخلی و فنری تشکیل شده است که هر دو نفر می توانند قسمتی که روی آن دراز کشیده اند را به دلخواه خود تنظیم کنند.
سیستم کنترل آن: میبه نرمی و سفتی تخت خواب را می توانند به وسیله این سیستم تنظیم کنند البته این ویژگی بسیار مهمی به شمار نمی آید چون که با خرید هر مدلی از آن به راحتی دلخواه خود دست پیدا می کنید.
برچسب تعمیرات: بعضی از تخت خواب های بادی همراه این بسته برای شما ارسال می شود تا در صورت نیاز بتوانید آن را تعمیر کنید، البته نمایندگی اینتکس نیز این برچسب را بصورت جداگانه به فروش میرساند و جای نگرانی نیست.
 
گارانتی:
گارانتی تخت خواب بادی خود را چک کنید
چند نمونه از پرفروش ترین مدل ها که دارای کیفیتی بالا هستند را مورد بررسی قرار می دهیم و مشخصات آن ها را می گوییم تا متوجه شوید که به چه دلیل محبوب و مورد پسند اکثر افراد می باشند.
 
تخت خواب بادی مناسب برای مهمان:
همه ما تجربه مهمان سر زده را داریم که اغلب جای خواب خود را به آن ها می دهیم با انتخاب تخت خواب بادی مهمان دیگر نیازی به این کار نیست. این محصول مانند یک تخت خواب واقعی برای مهمان شما می باشد. برای مهمان سرزده بسیار مناسب و سطحی دلخواه برای آنها می باشد همچنین برای کسانی که به سطح خواب خود اهمیت می دهند و کودکان نیز مناسب می باشد.
تخت بادی مهمان
دلایل محبوبیت این تخت خواب بادی: 
-موجب صرفه جویی می شود و برای هتلهای گران قیمت یک مورد کاملا مقرون به صرفه می باشد.
-بسیار نرم و راحت هستند. مهمانان شما احساس راختی بیشتری می کنند مانند اینکه در جای خواب خود خوابیده اند به آسانی باد می شوند و مناسب برای کمپینگ هستند مانند هر تختی در منزل شما راحت هستند و مطمئن باشید که از تخت خواب های هتل راحت تر می باشد.
-کم جا است. مناسب برای فضای داخلی چادر است و جای زیادی نمی گیرد. سبک و حمل و نقل آسان دارد پس به تنهایی آن را می توانید در کوله پشتی خود بگذارید. قابل استفاده در سفر و برایتان ثابت خواهد شد که در صورت داشتن یک نمونه از آن چه قدر صرفه جویی خواهید کرد.
-بادوام است. این مدل تخت بادی بهترین انتخاب می باشد چون که ضد پارگی و خرابی است و از مواد محکم و مقاومی مانند PVC  ساخته شده است شکی در بادوام بودن آن وجود ندارد همچنین وجود موادی عالی و نرم در لایه بالایی آن می تواند خوابی راحت را برای شما رقم بزند.
این محصول همراه پمپ بادی مخصوص به خود می باشد که به راحتی تخت خواب را در 60 ثانیه باد می کند و دیگر نیازی نیست که ساعت ها منتظر بمانید تا پر از باد شود. فشار موجود در آن بسیار سریع می باشد و به آسانی نصب می شود. هم چنین عملکرد خالی شدن باد آن نیز به سرعت و در عرض 30 ثانیه به وسیله همان پمپ بادی انجام می شود.
تخت بادی کلمن
تخت خواب بادی سریع مدل COLEMAN
بهترین و مناسب ترین مدل برای کمپینگ می باشد با گزینه های زیاد دیگری که برای هر تخت بادی در هر فروشگاه و مغازه ای وجود دارد، در واقه باید دنبال بهترین نمونه برای خود باشید.
 
طول و عرض تخت خواب
 اندازه آن قابل تنظیم است می توانید آن را در سایز دلخواه خود مورد استفاده قرار دهید. از ساختار داخلی جداگانه و فنری ساخته شده است و عرض آن کمی کوچکتر از سایز دو نفره است که مناسب برای افراد بزرگسال می باشد و راحتی مد نظر آنان را فراهم می کند.
احتیاج به پمپ بادی دارد
اگر خودتان پمپ برای باد کردن آن ندارید باید یک پمپ بادی برای تخت خواب بخرید اما خرید آن به عنوان معامله ای بزرگ نمی باشد به دلیل این که می توانید با هزینه ای پایین آن را تهیه کنید. بعنوان نکته ای پایانی در مورد این مدل باید بگویم که کاملا مقرون به صرفه هستند و به آسانی مورد استفاده قرار می گیرند و به راحتی تمیز می شوند.
تخت بادی اینستا بد
تخت خواب بادی مدل INSTA-BED:
این محصول معرف کیفیتی عالی می باشد زمانی که تخت خواب شما باد می شود. آیا از پمپ دستی برای باد کردن تخت خواب استفاده کرده اید که به مدت 20 دقیقه طول بکشد؟ اگر این طور است پس به احتمال زیاد از تخت خواب مدل INSTA-BED استفاده نکرده اید!! در بسیاری از فروشگاه ها و سایت های اینترنتی مدل دو نفره آن موجود می باشد و می توانید به آسانی به سیستمی راحت دست پیدا کنید. ارتفاع  دارد و مناسب، نرم، راحت و دارای مشخصات دیگری است که هر کسی از یک تخت خواب بادی متحرک می خواهد.
 
دلایل محبوبیت این تخت خواب بادی: 
-انعطاف پذیری بالایی دارد می توانید به طور موقت آن را برای مهمان خود در تعطیلات استفاده کنید یا اینکه آن را برای کمپینگ با خود حمل کنید کیفیت دیگر این تخت خواب بادی این است که در زمان شما صرفه جویی می کند.
-پر و خالی کردن باد آن فقط در چند دقیقه طول می کشد و پمپ آن نیز متصل به بدنه می باشد و در عرض 4 دقیقه تخت خواب را باد می کند.
-بر خلاف محصولات بادی دیگر که دیگر که پمپ آن ها نیز متصل به بدنه می باشد، سیستم کنترل پمپ بادی نصب شده به تخت خواب کاملا دسترسی آسانی در بالای آن نزدیک زمین دارد همچنین راحت جمع می شود زمانی که خالی از باد شود.
-مزیت آشکار و واضح آن ساخت پمپ بادی در تخت خواب می باشد که دیگر به راحتی در زمان کم آن را باد می کند.
نگاه کلی
در مورد این مدل تخت خواب بادی احتیاج به پمپ بادی مجزا و صرف انرژی برای باد کردن ان ندارید در مدل INSTA-BED سیستم کنترل باد موجود است تا فضای داخلی و خارجی تخت را پر از باد شود و همچنین میزان آن داخل تخت خواب تنظیم شود. به سرعت آن را خالی و پر از باد می کند. باد آن را به طور کامل خالی می کند و به آسانی جمع آوری می شود در کل اضافه یا حذف هوا را برای تنظیم باد آن انجام می دهد. اگر هم دنبال تختی با کاربرد روزانه می باشید بهترین پیشنهاد مدل INSTA-BED  است.
تخت بادی بالش دار
تخت خواب بادی مدل بالشدار INTEX ( بهترین نمونه برای استفاده در منزل)
اگر به دنبال تخت خواب بادی دیگری هستید و برای پیدا کردن آن بسیار تلاش کردید اما اغلب به خاطره کیفیت های متفاوت آن با قیمت های بالایی مواجه شده اید در مورد کیفیت آنها هم باید گفته شود که در صورت استفاده راحت نیستند و به آسانی دچار پارگی و خرابی می شوند پس وقت آن رسیده است که به خود شانس استفاده تخت خواب INTEX بالشدار را بدهید.
اکثر تخت خواب های بادی انعطاف پذیر بوده اما به عنوان جنسی با دوام شناخته نشده است. اگر شما جزء دسته کسایی هستید که زیاد سفر می کنید، اهل کمپینگ هستید و در جاهایی سفت و زمخت می خوابید وقت آن رسیده است که تختی راحت را انتخاب کنید. چیزی که در مرحله اول از این کالا خواب می خواهید دوام و راحتی آن است. نرمی و راحتی آن مانند زمانی است که شما روی تخت خواب خود در منزل خوابیده اید. این روش می تواند شما را به خواب راحت شب برساند که در سبک امروزه زندگی بسیار با ارزش می باشد. اگر دنبال ویژگی های بالا هستید پس باید آنها را در مدل INTEX بالشدار جستجو کنید.
یکی از تخت خواب های بادی است که در راحتی و دوام ممتاز می باشد و زمانی که روی آن دراز می کشند فشار متعادلی به بدن وارد می کند که اکثر مصرف کنند گان از آن راضی می باشند حتی برای استفاده کودکان شما بسیار مناسب می باشد. حدودا تا 200 کیلوگرم تحمل وزن دارد و مناسب برای دو نفر می باشد همچنن کودکان آن ها می توانند زمان خواب به آنها ملحق شوند. در دو سایز یک نفره و دونفره موجود می باشد.
تخت بادی با پمپ باد
تخت خواب بادی با پمپ باد برقی متصل:
یکی دیگر از بهترین محصولات شرکت اینتکس که در فروشگاهها و مغازه ها موجود می باشد. همه ما به خوابی راحت احتیاج داریم پس چرا تخت خواب بادی که مناسب برای خواب مان می باشد را نمی شناسیم؟ در اینجا می خواهیم محصولی نرم و بادوام را معرفی کنیم. اگر شما علاقه به کمپینگ دارید و زیاد سفر می کنید بهتر است از تخت خواب بادی اینتکس استفاده کنید این مدل کاملا نرم و راحت است و به راحتی پر و خالی از باد می شود. وجود پمپ برقی متصل به آن باعث می شود که دیگر احتیاج به پمپ باد دستی نداشته باشید و به سرعت در کمترین زمان تخت خواب را برای شما آماده می کند.