دانستنی های جکوزی
خلاصه
جکوزی یکی از لوکس ترین لوازم فرعی قابل نصب در منزل شما است. مطالعات و تحقیقاتی در مورد سلامتی و پزشکی شده است که به این نتیجه رسیده اند اگر مدت زمان کوتاهی را در جکوزی سپری کنید از نظر روحی و جسمی به شما سود می رسد. در واقع جکوزی به افرادی که پوکی استخوان دارند کمک شایانی می کند. چنانچه زمانی از روز خود را در جکوزی به ورزش های سبک اختصاص دهید می توانید به تحرک، قدرت و شادابی خود بیافزایید. دمای بالای آب آن می تواند شما را در برابر امراض و خطر های احتمالی حفظ کند. به علاوه بعد از یک روز کاری سخت نشستن داخل آب گرم لذت بخش است که در رسیدن شما به آرامش کمک خواهد کرد. در ضمن شما می توانید کالری بالایی را بسوزانید و چربی سوزی خود را افزایش دهید. این روش برای کم کردن وزن کافی نیست بلکه در کنار شیوه های دیگر کم کردن وزن، بهترین نتیجه را می دهد.
جکوزی بادی موج ساز
قیمت جکوزی
نرخ قیمت در جکوزی متفاوت است و اغلب ساخت جکوزی از مدل متحرک آن گران تر هستند علاوه بر این که موارد دیگری مانند پله، نور پردازی،... دارند که به قیمت آن می افزاید. قیمت به طور مستقیم به مارک، اندازه و دیگر ملزومات بستگی دارد.
قیمت پایین: مدل متحرک در این دسته بندی قرار می گیرد به راحتی می توانید آن را حرکت دهید و دیگر احتیاج  به لوازم جانبی جکوزی ثابت مانند وسایل تزیینی ندارید.
قیمت متوسط: در این دسته بندی 2 الی 4 نفر می توانند از جکوزی همزمان استفاده کنند. مدل های آن کمی گرانتر از مدل سنتی می باشد.
قیمت بالا: در این مدل ها با قیمت بالا حدودا 6 تا 10 نفر آن را می توانند مورد استفاده قرار دهند مانند جکوزی های استخر می باشند. فواره ها و ویژگی های بیشتری نسبت به دیگر مدل ها دارند به همین دلیل گران قیمت ترین خواهند بود.
جکوزی بادی
سیستم تصفیه آب
چند نمونه از سیستم های تصفیه آب برای اینکه جکوزی را شفاف و تمیز جلوه دهد، وجود دارد. انتخاب هر کدام از آن ها توسط شما بستگی به قیمت، طریقه نگهداری، مدت ماندگاری و عملکرد صحیح آن بر روی آب دارد.
سیستم نمک: از ماده ای شیمیایی استفاده تا کلر مورد نیاز را تولید کند تا جرم و آلودگی های جکوزی را از بین ببرد. بسیاری از افراد قرص های کلر را به آب اضافه می کنند و معتقد بر این هستند که آب توسط سیستم نمک شفاف تر و زلال تر می باشد.
سیستم اوزون: ترکیبی از سیستم قبلی هستند و مانند سیستم نمک برای کشتن باکتری ها و آلودگی ها از کلر استفاده می کنند به علاوه صابون و شامپو موجود در آب را از بین می برند.
سیستم  UV-C: سیستمی جدید در فیلتر کردن آب جکوزی است که به وسیله اشعه نور (UV) میکروب ها  را به طور کامل می کشد.
 
محل نشستن
قسمت بسیار مهم در ساخت جکوزی محل نشستن آن می باشد در زمان خرید به آن دقت کنید. بستگی به نوع استفاده شما از جکوزی دارد مانند این که برای درمان، مصرف خانوادگی و یا سرگرمی بخواهید، که متفاوت است و تجربه ای لذت بخش را برای شما رقم می زند.
محل استراحت: به شما این امکان را می دهد که به طور عمودی در جکوزی دراز بکشید و احساس سبکی کنید این مدل محل ها بهترین مدل برای کسانی است که در جست و جوی راحتی و آرامش هستند.
درمان جکوزی: این مدل طوری طراحی شده است که شامل نقاطی برای ماساژ می باشد که اغلب مناسب برای گردن، کمر و شانه های شماست.
 آرامش و ریلکسی: در این حالت که روی صندلی جکوزی می نشینید تا حدی بدن شما خارج از آب باقی می ماند و این بهترین موقع است که پا، مچ پا و کف پاهایتان را با فشار آب ماساژ دهید.
 
ماساژ جکوزی
زمانی که آب از داخل فواره ها بیرون می زند، خارج شدن بیشترین مقدار آب نشان دهنده بهترین نوع آن نیست. بسیاری از افراد حرفه ای فواره های متنوعی را می شناسند که دارای قابلیت کنترل هستند یعنی فشار آب را می توانید کنترل کنید.
فواره مدور: بیشتر کاربرد درمانی دارند برای ماساژ های ریلکسی و درمانی هستند همچنین دارای تنوع زیادی می باشند.
فواره ریلکسی: این مدل فشار بیشتری را به سطح آب وارد کرده تا حباب های بسیاری را ایجاد می کنند.
فواره فشار: دهانه فواره را تنگ می کنند تا فشار با شدت محکم تری به بدن شما برخورد کند.
لوازم جانبی جکوزی
لوازم جانبی
امروزه بسیاری از جکوزی ها همراه بسیاری از گزینه های دیگر تولید می شوند مانند:
سیستم صدا: جکوزی ها می توانند مجهز به سیستم صدا باشند به طو کلی در بالای لبه جکوزی نصب می شوند و اغلب بوسیله وایرلس و بلوتوث کنترل می شوند.
نورپردازی: در قسمت های متعددی از جکوزی جایگذاری می شود و محیط آرام و ساکت آن را به فضایی شاد و هیجان انگیز تبدیل می کند.
رنگ جکوزی: حتما نباید رنگ آن با محیط طبیعی هماهنگ باشد. رنگ های قهوه ای و مشکی یا دیگر رنگ های شاد و جذاب می تواند حالت جکوزی را تغییر دهد.
 
لوازم جانبی جکوزی
در آخر راجع به لوازم جانبی کلی که در هر جکوزی وجود دارد صحبت می کنیم شامل مواردی است که جکوزی را به محلی راحت تبدیل می کند که آن را محافظت می کند یا به راحتی آن می افزاید.
مانیتور کنترل: بسیاری از سیستم های جکوزی منزل مجهز به سیستم امنیت و گرما هستند که شامل ارزش افزودهای نمی باشند و مصرف کننده می تواند آن را در هر دمایی که می خواهد تنظیم کند.
پوشش: پوشش و کاور مناسب دارند که طول عمر بالا دارند پوشش خوب در جکوزی باعث می شود که سطح رویی جکوزی برای مدت طولانی باقی بماند.
پشت سری جکوزی: بعضی از جکوزی ها طوری طراحی شده اند که قسمت هایی از گردن و شانه را تحت پوشش خود قرار می دهد.
 
مزایای جکوزی چیست؟
 کاهش استرس
کاهش استرس
بهترین مکان برای دفع استرس و ریلکس کردن است. می توانید ساعت ها همراه دوستانتان در آن بنشینید و وقت بگذرانید. حباب ها در رسیدن به آرامش، تقویت قوای روحی و روانی کمک خواهد کرد. بدن خود را در جکوزی ماساژ دهید پاهایتان را به سمت جلو کش دهید و روی فواره آب آن قرار دهید تا به آرامش برسید. پاها در طول روز بسیار خسته می شوند، وزن شما را تحمل می کنند و شامل هزاران عصب می باشند که نیاز دارند که خستگی خود را رفع کنند با تحریک سیستم عصبی موجود در آن ها به خلق و خوی خوب خود کمک می کنید، در اینجا ما به شما پیشنهاد جکوزی بادی را میکنیم.
 درد مفصل
درد مفاصل
جکوزی تاثیر بسزایی بر روی درمان درد عضلات و ماهیچه ها دارد فواره هایی که در گوشه جکوزی نصب شده با فشار زیاد آب را مستقیم به سمت ماهیچه های بدن می فرستد و شما از بالا تا پایین بدن خود را تحت فشار آب احساس می کنید. زمانی که جکوزی را به کار می اندازید در واقع فواره در آن مانند یک ماساژور قوی برای تسکین درد برای بدن شما می باشد. نشستن در جکوزی برای بهبود صدمات ورزشی مناسب می باشد و گرمای داخل آن اسپاسم های عضلانی را تسکین و زمان بهبودی آن را سرعت می بخشد.
 گردش خون
بهبود گردش خون
آب گرم در جکوزی درجه دمای شما را بالا می برد و باعث گشاد شدن رگ و عروق شما می شود که گردش خون شما را بهبود می بخشد. گردش خون عالی به کسانی که آرتروز دارند کمک می کند که راحت تر حرکت و درد کمتری را در مفاصل خود احساس کنند. فرو بردن بدن خود در جکوزی به شما احساس قوت و قدرت مضاعف می بخشد و به سلامت قلب و ریه شما کمک می کند.
 چربی سوزی
سوزاندن چربی در جکوزی
شخصی با وزن 68 کیلوگرم با هر 15 دقیقه نشستن در داخل جکوزی تقریبا 17 کالری می سوزاند. در بسیاری از فعالیت های روزانه چربی می سوزانیم که بر طبق عواملی مانند جنس، سن و ... متغیر است و بر سلامت فرد تاثیر می گذارد.
 
فعالیت های جایگزین
اغلب افراد با 15 الی 20 دقیقه فعالیت در سونا 300 کالری می سوزانند در حالی که شما از طریق عرق کردن در فعالیت های روزانه 1 کیلوگرم از وزن خود را از دست می دهید که احتمال دارد آب بدن شما باشد. در واقع به وسیله سونا می توانید مانند جکوزی کالری بسوزانید.
 
اتاق های بخار
نشستن در اتاق های بخار مانند جکوزی باعث سوزاندن کالری می شود. همان اندازه که در جکوزی کالری می سوزانید در اتاق های بخار نیز همان گونه است. دمای هوا در اتاق های بخار کمتر از سونا می باشد اما فایده زیادی بر روی شفافیت پوست تا کاهش وزن دارند.

 مطالب بیشتر در مورد روش های نصب و راهنمای خرید و نگهداری انواع جکوزی بادی اینتکس و بست وی را در لینک های زیر بخوانید: