تخت بادی تخت خواب بادی

تفاوت بین تخت خواب بادی و تشک بادی

تخت خواب و تشک بادی
 
بسیاری از خریداران تخت خواب بادی و تشک بادی را یکی میدانند. ولی این دو تفاوت های بسیاری دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

تخت خواب به تنهایی دارای ارتفاع بوده (مانند محصولات چوبی و فلزی) و از 2 تا 4 لایه تشکیل شده است. در نتیجه به وسیله ای برای ارتقاء ارتفاع نیاز ندارد، چراکه در ساختار و طراحی آن تخت و تشک یکجا قرار داده شده است، پس به تنهایی ارتفاع مطلوبی را دارد.
 
 تشک بادی 1 لایه می باشد. ارتفاع آن کوتاه است، در حدود 20 سانتیمتر. برای جبران این کمبود می توان آن را بر روی تخته چوبی گذاشت تا ارتفاع بیشتری بگیرد. 
 
حجم تخت بادی بیشتر از تشک میباشد، به همین دلیل از کیفیت خواب مناسب تری برخوردار است. در ضمن دارای لایه های مختلفی در سطوح داخلی خود است که این لایه ها شلوغ تر از تشک های بادی هستند و باعث استحکام بیشتر آن می شود.
تحمل وزن تخت خواب های بادی نسبت به تشک های بادی بیشتر میباشد. (البته در بعضی از مدلها)
 

 اختلاف قیمت بین انواع تخت بادی
 
 
اختلاف قیمت تخت بادی
اختلاف قیمت بین انواع تخت خواب بادی به این دلیل است که روکش تمامی آن ها از جیر است، ولی سطح دور تا دور آنها متفاوت است، بعضی از آن ها از پی وی سی بهره می برند یا یک لایه جیر دارند.
دلیل بعدی آن است که بعضی از مدل ها دارای پمپ برقی بوده و باقی پمپ باد ندارند.
یکی از مهمترین دلایل تفاوت قیمتی در این است که : سطح رویه بعضی از تخت خواب ها از طرح های خاصی که به اصطلاح کامفورت یا خوشخواب میباشد است و بعضی دیگر ساده یا راه راه در طول محصول هستند،
ارتفاع بعضی از آن ها از 2 لایه شروع میشود، ولی بعضی از مدل ها 3 یا 4 لایه میرسد.
دلیل آخر به بافت های داخلی آنهاست: بافت داخلی ساده، بافت داخلی خوشخواب و بافت داخلی الیافدار، سه تقسیم بندی مختلف بین محصولات است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.
در بافت داخلی ساده: محافظ باد با تقسیم بندی های موازی در طول محصول بصورت بالا و پایین باد را بحرکت در میاورند.
 بافت داخلی خوشخواب: محافظ بصورت طرح هایی از لوزی و دایره باد را بصورت ضربدری و یا حفره ای از بالا به پایین بین هر لایه از آن به حرکت در میاورد.
 بافت داخلی الیاف دار: محافظ بادی بین تار هایی از نخ ابریشم مصنوعی در حرکت هستند، هر لایه با نخ هایی که از بالا به پایین محصول به صورت منظم و با تعداد زیادی کنارهم تشکیل شده اند.
 لازم به ذکر است که این مدل از سال 2013 به بعد در بعضی از محصولات  قابل رویت است. بنابر گفته شرکت اینتکس این نوع ساختار انقلابی در زمینه تولید انواع محصولات بادی در دنیاست.
جنس جیر بعضی از محصولات نیز نسبت به باقی آنها دارای تفاوت هایی است، جنس بعضی از جیر کوبیده شده است و باقی آنها دارای جیر بسیار لطیف و ضخیم که به آنها مخملی نیز گفته می شود.
بعضی دیگر نیز دارای سطح جیر راه راه یا همان کبریتی هستند که این مدل از سال 2013 به بعد در برخی از تخت های بادی دیده می شود.

نکاتی برای نگه داری تخت خواب بادی
 
هرگز فشار عمود به سطح محصول وارد نکرده و روی آن پرش نکنید، این کار از عمر کالا میکاهد.
برای مدت زمان طولانی روی آن ها ننشینید، اینکار باعث وارد شدن فشار زیادی به نقطه مقابل تخت می شود.
با بدن خیس روی تخت بادی دراز نکشید، زیرا اینکار باعث می شود نم وارد آن شده و لایه های داخلی را سست نماید.
این محصولات را به وسایل گرمایشی نزدیک نکنید.
در صورتی که کالای شما دچار پنچری و سوراخ شدگی شد و نتوانستید آنرا پیدا کنید، سطح رویی کالا را به هیچ وجه آب یا کف نزنید.
در صورتی که محل سوراخ شدگی را پیدا کردید، حتما از شرکت درخواست لوازم تعمیر کنید و از چسب هایی که در بازار موجود است استفاده نکنید.
هنگام باد شدن تخت خواب بادی اینتکس روی آن نشینید، اینکار به پمپ باد برقی فشار وارد میکند.
 تخت خواب ها دارای طرح ها و رنگ های مختلف است که پاسخگوی سلیقه تمامی مشتریان خود می باشد، به دلیل مزایای بالایی که دارد بازار فروش خوبی را به خود اختصاص داده است.

انواع تخت خواب بادی
 

تخت های بادی به پنج گره اصلی تقسیم بندی می شوند:
1-تخت خواب بادی ساده

تخت خواب بادی ساده
 
به دلیل بافت داخلی ای که دارد به این نام معروف است. تخت خواب های بادی دارای ساختار داخلی موازی هستند، که توسط بافت هایی به چند قسمت تقسیم بندی می شوند تا هر قسمت فشار خاصی را متحمل شود.
تعدادی لایه از قسمت پایین تا بالای این کالا ها مشاهده می شود که این لایه ها وظیفه تقسیم بندی باد را بین طبقات فوقانی و تحتانی را دارند. تعداد این لایه ها دو تا 4 لایه می باشد.
سطح رویه این محصولات از جنس جیر ساخته شده تا هنگام خوابیدن نرم و لطیف باشد و در ضمن بدن دچار تعریق نگردد و دور تا دور آن ها ساده و همچنین جنس کلی تخت از PVC می باشد.

2- تخت خواب بادی خوشخواب 
 
تخت خواب بادی خوشخواب
این خوشخواب دارای بافت داخلی شلوغ تری نسبت به نوع  تخت خواب بادی ساده می باشد. بافت داخلی این محصولات به صورت ضربدری و  دایره ای می باشد که هر کدام به طور مستقیم به قسمت پایینی خود متصل است، که باعث شده تقسیم باد بیشتری نسبت به مدل های دیگر انجام دهد
 به همین دلیل خوشخواب گفته میشود.
در این نمونه نیز تعداد لایه های پایین تا بالای تخت از 2 تا 4 لایه میباشد.
سطح رویه و کناری این تخت خواب ها از جیر (ضد تعریق) می باشد و تمامی ساختار داخلی از پلاستیک فشرده است.

3-تخت خواب بادی طرح دار
 
تخت خواب بادی طرح دار
 
این نوع کالا در حقیقت طرحی بین ساده و خوشخواب دارد که تنها در یک مدل از محصولات بادی قابل رویت هستند، در واقع مثل بافت تخت خواب بادی ساده هستند که بصورت شیار های مارپیچی در طول آن می باشند.
تعداد لایه بین این محصولات 4 لایه می باشد.
سطح کناری بین این تخت خواب از جنس PVC است.

4- تخت بادی الیافدار
 
تخت خواب بادی الیاف دار
 
محصول فوق دارای بافت های داخلی از الیاف پلی استر است. در این مدل لایه های پلاستیکی که داخل تخت خواب بادی بصورت نوار هایی یک دست و یک پارچه بودند حذف شده و جای خود را به این نوار ها که بصورت نخ های عمودی که در هر طبقه از محصول دو قسمت بالا و پایین را به یکدیگر متصل میکند ساخته شده اند. این نوار های جدید که از سال 2013 به بعد در انواع تخت خواب شرکت اینتکس دیده می شوند، یک عملکرد متفاوت دارند. چون بین هر نخ پلیستر فاصله ای با نخ دیگری دارد، اولاً باد بین این دو فاصله تردد دارد که باعث ثبات بیشتر کالا میشود و دوما وقتی فشاری به قسمتی از کالا بیاید فقط همان یک تار پلیستر آسیب میبیند و چون با تار بعدی رابطه ای ندارد باعث می شود که آسیب به قسمت دیگر انتقال نیابد. شرکت اینتکس رفته رفته در نظر دارد تا تمامی تخت خواب های بادی با طرح های قدیمی خود را به این مدل تبدیل کند. این مدل در ابتدا با یک آیتم تولید شده بود ولی در کاتالوگ 2014 اینتکس با 6 آیتم جدید دیگر وارد بازار شده است.
تعداد طبقات در این نوع محصول سه و چهار لایه است و در هر دو مدل هم سطح رویه و کناری از جیر تشکیل شده است.

سیستم ایر لاک (AIR LOCK) در تخت خواب بادی الیافدار چیست؟
 
air lock
 
سیستم ایر لاک در این مدل، همان الیاف داخلی می باشد. این الیافها با توجه به فواصل مساوی تقسیم بندی ای که دارند میتوانند، باد را به راحتی داخل خود حفظ کنند و با این کار تخت خواب بادی شما ثابت تر و استوار تر خواهد بود. باید دقت کنید که در سایر محصولات دیگر این کار به وسیله لایه ای یک پارچه پلاستیکی انجام میگیرد، که در بعضی از مدل ها این لایه طرح دار ساخته می شود و در بعضی دیگر ساده می باشد. طبق گفته کاتالوگ اینتکس ، این نوع از محصولات بادی لایه های بالایی و پایینی را خیلی محکم تر و استوار تر بهم پرس می کند، چرا که این الیافها در نوار های عرضی کالا، از یکدیگر کاملا مجزا می باشند و تقسیم فشار باد را خیلی آسان تر می کند. این در حالی است که تخت خواب های دیگر همانطور که در قبل گفته شد یک پارچه می باشند که وقتی شما به یک قسمت از محصول خود فشاری به صورت عمود و بیش از حد معقول بیاورید، دقیقا آن قسمت از محصول شما دچار آسیب دیدگی میشود که بعد ها به مرور زمان همان قسمت دچار تغییر شکل خواهد شد. این مشکل در مورد محصولات دیگر بدین صورت است که یک تار از سیستم داخلی این تخت را پاره کرده که این تار تقریبا از قسمت خارجی محصول شما فضایی کمتر از نیم سانتی متر است و به تخت بادی شما آسیبی وارد نمی نماید، چرا که الیاف بعدی و قبلی جلوی این آسیب را می گیرند، در حقیقت در این محصولات سیستم ایر لاک بدین شکل جلوی فشار هوای مضائفی که میخواهد باعث خرابی و تغییر حالت شود را میگیرد.
پس با توجه به دو نکته بالا سیستم ایرلاک دو خاصیت دارد، اولا: در تقسیم فشار باد به تخت خواب بادی شما کمک می کند تا خواب راحت تری داشته باشید که تخت شما طبی می شود. دوما: به هنگام فشار و خرابی لایه های داخلی کمک به جلوگیری بیش از حد خراب شدن می شود.

5- تخت بادی فومدار
 
تخت خواب بادی فوم دار
 
این مدل کالای شرکت اینتکس، به دلیل سطح فومی ای که دارد بسیار نرم و لطیف تر از سایر تخت خواب های بادی است. باید دقت داشت که این مدل با مدل های دیگر که دارای روکش جیر و یا مخملی هستند تفاوت دارد، سطح رویه این کالا کاملا صاف و یکدست است و هیچ طرح و نقشی روی آن دیده نمی شود در ضمن ارتفاع آن چهار لایه بوده و سطح کناری از پلاستیک فشرده می باشد.

 
تعداد طبقات (لایه ها) در تخت بادی:
 
لایه های تخت بادی
 

منظور از طبقه یا لایه در تخت خواب بادی دو نفره و یک نفره، قسمت های مجزایی است که در ارتفاع به چندین لایه تقسیم بندی می کند. در هر فاصله بین دو لایه، تعدادی بافت به صورت های مختلف وجود دارد که در بعضی از مدل ها به شکل مارپیچی و در بعضی دیگر به صورت ضربدری و یا دایره ای است. این بافت های بین لایه های کالا به همراه خود لایه ها، کمک به استحکام محصول می کنند. هر چه قیمت بیشتر باشد تعداد این لایه ها نیز افزایش میابد. وقتی که لایه ای از محصول شما پنچر شود، در حقیقت خود لایه سوراخ شده زودتر از باقی آنها باد کم میکند که  خود این نشان دهنده اهمیت طبقه های تخت خواب بادی می باشد.
بعضی از مدل ها در قسمت بالایی خود، یک برامدگی روی لایه اول دیده می شود، که این برامدگی را به عنوان ارتفاع بالش معرفی می شود، که می تواند بعنوان یک بالش و یا بعنوان یک نگه دارنده (استپ) بالش معرفی کرد و بعضی مدل های دیگر دارای سطح صاف هستند که دلیل آن نیز یک دست بودن لایه اول کالا میباشد. برخی از مدل های طرح دار نیز دارای یک برامدگی بسیار بلندتر هستند که این برامدگی را بعنوان تاج و یا نیم تاج معروفند، مثل تخت بادی دو نفره نیم تاج سلطنتی که این مدل بدلیل شکل ظاهری و کیفیت بهتر جزو محصولات گران قیمت است. همچنین در این مدل، یکی از طبقاتی که روی کالا قرار دارد همان تشک می باشد که از بقیه جدا می شود و میتوان این لایه را بصورت جدا گانه مورد استفاده قرار داد و بسیار کارایی دارد.
ارتفاع لایه های بعضی از محصولات بادی اینتکس دارای سطح جیری است که دقیقا این سطح جیر رویه نیز بکار رفته است و در اکثر مدل های دیگر این سطح دارای جنس پی وی سی است.
نکته : تمامی تخت خواب ها قابلیت نصب و استفاده از ملحفه را دارند.

 پمپ باد تخت خواب بادی:
 
پمپ باد تخت خواب بادی

در این محصولات می توان از سه دسته پمپ باد استفاده کرد: برقی متصل, برقی مجزا و پمپ دستی. این شرایط برای هر مدل از تخت خواب های بادی امکان پذیر نمی باشد.
نوع اول پمپ های باد به تخت خواب متصل می باشند و آن را به راحتی باد و خالی می کنند. (به این نوع از پمپ ها در اصطلاح اینتر پمپ و یا پمپ سرخود نیز می گویند).
نوع دوم پمپ های باد قابلیت جدا شدن از بدنه محصول را دارند و به هنگام باد و خالی شدن باید روی بدنه محصول نگه داری شوند.
نوع سوم پمپ ها با استفاده از حرکت دست و یا حرکت پا کار می کنند.

روش کار کردن پمپ باد تخت بادی:
 
برای استفاده پمپ باد باید توجه داشت که زمان مشخصی برای باد شدن محصول وجود ندارد، چرا که این تخت خواب های بادی در دو نوع یک و دو نفره طراحی می شوند، ابعاد و اندازه های مختلفی دارند و همچنین دارای ارتفاع های متفاوتی هستند. این کار بسیار راحت است ولی باید دقت کنید که این پمپ ها وقتی محصول شما را کاملا پر می کنند زوزه ای خفیف (مثل صدای پر شدن یک جارو برقی) می کنند، شما وقتی این صدا را می شنوید می توانید متوجه شوید محصول شما پر شده است. اگر میخواهید تخت خواب شما تا آخرین حد ممکن پر شود، می توانید 15 ثانیه دیگر به پمپ فرصت دهید تا کار کند. باید دانست که این پمپ های برقی برای این کار طراحی شده اند و توان ترکاندن این محصولات را ندارند ولی خود پمپ با روشن بودن طولانی دچار آسیب می شود. دقت کنید که هنگام باد و خالی شدن کالا روی آن نشینید چرا که به آن و پمپ باد شما فشار وارد می شود. پمپ های بادی اینتکس هم دمنده و هم مکنده هستند.
بعضی از تخت خواب های بادی دارای پمپ باد برقی مجزا از محصول می باشند. این محصولات دارای یک سوپاپ برگشت هوا هستند که به جهت نگه داشتن هوای پشت دریچه باد که توسط پمپ به داخل میرود. توجه داشته باشید که باد کردن این محصول با این پمپ نیز بسیار ساده است و فقط نیاز است که شما سری های این پمپ را روی قسمت جلویی پمپ بگذارید و آن را روشن کرده، به دریچه متصل کنید و بعد از باد شدن درپوش روی دریچه را کامل ببندید، توجه کنید که پمپ باد شما دارای دو نازل کوچک تر هوا در سمت چپ و راست نازل اصلی است، که این دو برای استفاده کردن محصولاتی که دارای دریچه باد کوچکتر هستند استفاده  می شود و باید آنها را روی نازل اصلی که شما با آن محصول را باد کردید گذاشت و محصول را باد کرد. یک چرخانک هم روی دریچه محصول وجود دارد و کار آن نگه داشتن متعلقات داخل پمپ مثل سوپاپ برگشت هوا و دریچه باد و نیز درپوش است که نباید به آن دست زد و همیشه باید روی علامت قفل باشد. برای خالی کردن شما باید دو زبانه ای را که در سمت چپ و راست تخت خواب خود میبینید به سمت یکدیگر (داخل) فشار دهید و سپس دریچه را به بیرون بکشید، تمام باد کالای شما خالی می شود و شما میتوانید برای سریع تر خالی شن باد سری های پمپ باد را رو قسمت بالایی پمپ گذاشته و پمپ را روشن کنید تا کل باد تخت بادی شما را خالی کند.

وزن بسته بندی تخت بادی:
 
وزن بسته بندی انواع محصولات بادی ذهن مشتریان را به خود مشغول می کند. مثلا اینکه آیا وزن بالای بسته بندی ربطی به کیفیت دارد؟ اگر وزن زیاد باشد ضخیم تر است؟ ضخامت یک تخت خواب بادی که ناشی از وزن زیاد آن باشد ربطی به طول عمر دارد؟
در پاسخ به این سوالات باید گفت که وزن بسته بندی بخاطر چند دلیل می باشد:
اول اینکه طول و عرض میتواند به وزن آن اثر بگذارد، طبیعی است که هر چه این ابعاد بزرگتر باشد مواد اولیه بیشتری را مورد استفاده قرار میدهد.
دوم اینکه پمپ باد یک تخت خواب میتواند در وزن بسته بندی تاثیر گذار باشد به این صورت که بعضی از محصولات بدون پمپ هستند و بعضی دیگر دارای پمپ داخلی که در آن محصور شده می باشد. بعضی دیگر پمپ برقی با قابلیت جدا شدن را دارند، پمپ برقی داخلی سنگین تر از نوع خارج است که این مورد در وزن بسته بندی تاثیر گذار است.
 سوم اینکه جنس روی تمامی آن ها از جیر میباشد ولی در قسمت کناری دارای تفاوتهایی میباشند که بعضی محصولات دارای جنس کناری جیر هستند و بعضی دیگر جنس دورشان از پلاستیک پی وی سی است که جنس جیر سنگین تر است چرا که جیر در حقیقت یک لایه اضافی ای است که روی پی وی سی نصب میگردد.
سوم ساختار طبقاتی یک تخت بادی در وزن آن تاثیر گذار است. تعداد طبقاتی که از بیرون محصول در قسمت ارتفاعی آن کاملا مشخص است، در وزن بسته بندی تاثیر گذار می باشد، چرا که هر چه این تعداد بیشتر باشد مواد اولیه بیشتری برای تولید در نظر گرفته می شود.
چهارمین نکته ارتفاع  است که ربطی به تعداد طبقات ندارد. یعنی امکان دارد محصولی باشد با ارتفاع 47 سانتیمتر و دو طبقه (لایه) و تخت خواب دیگری باشد با ارتفاع 33 سانتیمتر و سه لایه، پس ارتفاع نیز بدون در نظر گرفتن لایه ها، در وزن این محصول تاثیر گذار است.
پس از چهار نکته بالا کاملا مشخص است که وزن بسته بندی بیشتر به کیفیت خواب ارتباط دارد یعنی خوابی راحت تر و ایجاد آرامش بیشتر در میشود، و میتوان گفت که در طول عمرمحصول تقریبا 20 درصد تاثیر گذار میباشد.
توجه: باید دقت شود که تخت خواب های بادی الیافدار جدید نمایندگی اینتکس کاملا از این موضوعات مستثنی می باشند و فقط در ارتفاع و طول عرض آنهاست که وزنشان متغیر می شود، ساختاره داخلی این تخت خواب ها بگونه ای است که مواد اولیه سبک تری دارند و تماما دارای یک نوع کیفیت می باشند.

مزایای تختخواب بادی

 
مزایای تختخواب بادی
 
1. دارای تشک متصل به محصول و یا جدا از آن.
2. دارای حجم بسیار کم و جاگیر نبودن که بسیار راحت قابل حمل بوده و نیازی به انبار کردن رختخواب ندارد.
3. بسیار ارزان, زیبا و شیک بوده و جلوه خاص و جدیدی به منزلتان می دهند.
4. تائید شده توسط پزشکان ارتوپد داخل و خارج از کشور (بدلیل بافت ها و لایه های درونی تخت بادی که به هر قسمت از بدن فشار خاصی را وارد می کند) می باشند. تخت خواب و تشک بادی intex بسیار نرم – کم وزن – کم حجم – با قابلیت جابجایی آسان و حالت ارتجاعی بسیار بسیار بالا هستند (400% بالاتر از تشک های فنری) و علاوه بر استفاده های گوناگون، از طرف متخصصان و فوق تخصصان ارتوپد (دکتر چنگیزی - دکتر مشنعی (فوق تخصص) - دکتر شاکری (شیراز) جهت درمان بیماریهای آرترز - دیسک کمر - پا درد - روماتیسم - پوکی استخوان - بیماریهای مزمن - ضعف عضلانی) تأیید شده اند. و از خواب رفتگی اعضای بدن مثل دست یا پا در موقع خواب جلوگیری می کند.

طریقه استفاده
ابتدا تخت بادی اینتکس خود را از بسته بندی در آورده و سپس آنرا مثل یک سفره پهن می نمایید. اکثر این محصولات دارای پمپ برقی می باشد که پریز آنرا را از کنار پمپ درآورده و به برق می زنید. در زمان کمتر از 3 تا 5 دقیقه محصول را پر از باد می کند. همچنین با همین پمپ، باد محصول را میتوانید خالی کنید. برای مناطقی که امکان استفاده از برق را ندارید می توانید با پمپ فندکی ماشین یا تلمبه بادی پایی، محصولات را باد کنید.
قیمت این محصولات با توجه به طرح – رنگ – پمپ – نوع و جنس تعیین می شود و در مقایسه با نمونه های فلزی یا چوبی بسیار پایین تر می باشد
موارد استفاده
 
استفاده تخت خواب بادی
-  جهت استفاده در چادرهای مسافرتی با توجه به حجم کم در زمانی که خالی از باد است.
-  جهت استفاده برای افرادی که نیاز به اسباب کشی و تغییر مکان دارند، بدون نیاز به هزینه های حمل و نقل .
-  جهت استفاده در منازل، مسافرت، ویلا و محل کار شما.
-  جهت استفاده برای افرادی که به علت بیماری های مختلف مجبور به استراحت های طولانی مدت می باشند.
-  جهت استفاده بیمار های آرتروزی، دیسک کمر، پادرد و رفع خستگی و فشارهای ناشی از کار روزانه.
-  جهت استفاده در شرکت های سیار.

مواردی که میتواند باعث خرابی تخت بادی شود
 
خرابی تخت بادی
 
- تخت خواب بادی را به وسایل تیز و برنده نچسبانید، این کار باعث می شود که فشار به سطح محصول وارد شده و آن را را سوراخ کند. در اینصورت میتوان قسمت خراب و یا پارگی را با استفاده از لوازم تعمیرات اینتکس برطرف کرد.
نکته: شما می توانید به قسمت سوالات متداول سایت رفته و از آنجا نحوه برطرف کردن این مشکل را بیابید.
- هرگز روی محصول جامپ نکنید، این کارباعث می شود لایه های داخلی محصول با نیروی وارده کم کم سست شده و از لایه های بالایی جدا شوند. اینکار باعث تغییر حالت اولیه کالا می شود. در اینصورت دیگر کالای شما تعمیر نمی شود.
- تخت بادی را نزدیک وسایل گرمایشی نکنید،در اینصورت محصول شما آب می شود، باید دقت داشت که محصولات بادی از مواد مشتق اولیه محصولات نفتی، مثل پی وی سی تشکیل شده که این مواد به گرما حساس می باشند. در صورت بوجود آمدن این مشکل در صورتی که محصول شما کم آسیب دیده باشد تعمیر می شود، ولی اگر آسیب دیدیگی زیاد باشد، قابل تعمیر نیست.
-هرگز این محصولات را خیس نکنید، اینکار باعث می شود نم وارد لایه های داخلی آن ها شود. نم و رطوبتی که بوجود میاید بافت داخلی را سست می کند و باعث تغییر شکل کالای شما می شود. شما برای تعمیر تخت خواب نیز نمی توانید از آب یا کف استفاده کنید. در صورت تغییر شکل محصول توسط آب نیز نمی توان آن را تعمیر کرد.

تشخیص طبی بودن و نبودن یک تخت بادی
جهت خرید یک تخت بادی اینتکس با مدل طبی، باید دقت شود که تصویری در قسمت بالای سمت راست کارتن محصول وجود دارد، در این تصویر سطح رویه این کالا به همراه یک فرد که روی آن دراز کشیده شده است و سطوح ناهمواریهای بدن را نشان داده است که توسط بافت های محصول پُر شده است، سایر محصولاتی که این تصویر را داشته باشند نیز طبی بوده و دیگر تخت خواب ها ساده یا خوشخواب می باشند، باید دقت شود که اکثر محصولات بادی به دلیل تقسیم بادی که بین لایه های خود دارند، طبی بشمار میایند. این مدل بدلیل ساختار ویژه و مخصوصی که از الیاف پلیستر داخلی دارند باد را بهتر بین خود تقسیم کرده  و بییشتر طبی می باشند.

راه تشخیص اصل بودن تخت خواب بادی اینتکس و بست وی
توضیح اول آنکه: سایر محصولات بادی اصل بوده و کارخانجات این محصولات تماما در چین می باشند و کشور های سازنده این تخت خواب ها معمولا امریکایی هستند (تحت لیسانس)، جهت تشخیص بهتر و عدم گمراه شدن شما خریداران محترم از سایر وب سایت های فروشنده اینتکس باید گفت این محصولات بارکد داشته که قابل پیگیری و تشخیص از طریق نرم افزار اسکنر گوشی های موبایل و بارکد های مربوط به سایت و جستجو در اینترنت می باشند.

لینک های مفید تخت خواب بادی: