استخر بادی

 مقدمه:

یکی از عناصر چهار گانه آب میباشد. انسان ها همیشه به این عنصر حیاتی علاقه نشان میدادند. از علت های علاقه انسان به سرگرمی در آب، شاید همین موضوع باشد. ما در این صفحه از سایت اینتکس سعی کرده ایم تا اطلاعاتی در مورد خرید این کالا به شما علاقه مندان استخر های بادی داده باشیم. امید است که برای شما خواننده عزیز مفید واقع گردد.
تقسیم بندی استخر های بادی به چهار گروه اصلی میباشد:
انواع استخر بادی
 
1- استخر کودک 
2-استخر طرحدار
3- استخر فواره ای مجموعه ای
4- استخر خانوادگی 

استخر کودک

استخر بادی کودک
 
.
مواد اولیه این استخرهای بادی از pvc ساخته شده است که در بسته بندی کوچک تولید شده است. وان بادی یا استخر بادی با طرح های متفاوت با قیمت ارزان برای تمامی سلیقه ها مورد استفاده قرار می گیرد. استخرهای بادی در میان مردم محبوبیت خاصی دارند چرا که در حمام میتوان به عنوان وان بادی استفاده کرد و یا روی تراس، پشت بام و حتی داخل حیاط نیزکارایی دارد.

نحوه نصب استخر بادی کودک

این استخرها با پمپ بادی قابلیت باد شدن دارن، زمانی که استخر بادی را باد کردید میتوانید داخل آن آب بریزید و ازآن لذت ببرید. پس از استفاده از این استخر، جهت جمع آوری آن را با مواد شوینده بشورید و کامل خشک نموده و بسته بندی کنید.
استخر بادی طرحدار
 
استخر بادی طرحدار
 
این نوع استخر ها بجز حوضچه بادی ای که دارند طرح یا شکل خاصی مثل طرح حیوانات یا طرح گل و برگ مثل استخر بادی قارچی دارند که باعث شکل و فرم دادن به استخر میشوند، این محصولات بیشتر برای استفاده کودکان در نظر گرفته میشود و اکثرا از قسمت های طرح دار آن جهت سایبان استفاده شده است.
 
نحوه نصب استخر بادی طرحدار
 
این مدل استخرها دارای طرح ها و اشکال متفاوتی مانند:شکل حیوانات، شکل گل و برگ مانند: استخر بادی قارچی میباشد که شکل خاصی به این استخرها داده است،این نوع محصولات مناسب کودکان میباشد که اغلب قسمتهای که طرح دار میباشد برای سایبان مورد استفاده قرار گرفته است.این استخرها مانند استخرهای بادی دیگر نصب میشود و همه سوپاپ بادی که دارد باید باد شود.
 
استخر بادی فواره ای
 
استخر بادی فواره ای
 
استخر بادی مجموعه ای
 
استخرهای بادی در مدل مجموعه ای از قسمتهای مختلف مانند حوضچه بادی، سرسره بادی، و آب پاش هایی طراح میشوند که آبپاش های این استخرهای بادی توسط یک رابط شلنگ به بدنه متصل میشود،زمانی که آب داخل بدنه استخر میشود آب به صورت فواره ای به داخل استخر می پاشد.در ضمن این استخرهای بادی دارای لوازم بادی سرگرم کننده مانند : عروسک، کیسه بوکس و حلقه دارند.سایز استخرهای بادی مجموعه دار بزرگتر و لذت بیشتری را برای بازی بچه ها به همراه دارد.
 
نحوه نصب استخر بادی فواره دار مجموعه ای
 
استخر بادی مجموعه دار بخاطر بزرگ بودنش هر قسمت دریچه جداگانه ای برای باد زدن وجود دارد. این مدل استخرها بدون نیاز به فواره هم میتوانید ازش استفاده نمایید و صورت نیاز میتوانید فواره آن را نصب تا کودک بیشتر سرگرم شود و از بازی داخل این استخر لذت ببرد.

استخر بادی خانوادگی

استخر بادی خانوادگی
 
گروه دیگری از استخرهای بادی، استخر بادی صندلی دار خانوادگی یا استخرهای ایزی ست میباشند. این استخرها بخاطر بزرگ بودنشان آب زیادی را در خود جای می دهند. برای نصب این استخرها به دو نکته باید توجه کنید . 1- زمین شیب دار نباشد 2- میتواند از تاتامی برای سطح زیر استخر استفاد کنید. جنس بدنه خود استخر چها رلایه میباشد که دو لایه داخلی و خارجی آن از pvc ضخیم و دو لایه داخلی آن از pvc الیاف داربه شکل تاروپود ساخته شده است.در این مدل استخرها قسمت رینگ بالایی برای نگهداری آب باد میشود و قسمت های دیگرآن مانند دیگ غذا عمل میکنند و در جای خود میمانند.

نحوه نصب استخر بادی خانوادگی

برای نصب این گونه استخرهای بادی باید مکان مناسب و محصول مناسب خود را انتخاب کنید .اندازه مکان استخر باید 10 سانتیمتر بزرگ از محصول باشد.مکان نصب محصول باید کاملا صادف و بدون شیب باشد.محل نصب استخر را باید کاملا تمیزنمایید. که چیز تیزی باعث پارگی استخر شما نشود.و اگه این کار را انجام دهید دیگر نیازی به تاتامی ندارید که هزینه اضافی را متحمل شوید.
برای باد زدن استخر، استخر را تا حد ممکن باز کنید و با پمپ باد رینگ های استخر را باد بزنید.همزمان با باز کردن شلنگ آب داخل استخر خود شما وارد استخر شوید . همزمان که آب پر میشود شما با پا به بدنه استخرضربه بزنید تا کف استخر کاملا صاف شود و منتظر بمانید که آب داخل استخر پر شود و استخر شکل واقعی خود را پیدا کند.
برای تخلیه آب استخر در یچه ای که در کف استخر تهیه شده استفاده نمایید.
برای جمع آوری استخربادی ابتدا کاملا با مواد شوینده شسته وبعد کاملا خشک نمایید و بعد آنرا جمع نمایید.

مزایای استخر بادی
نصب و راه اندازی بسیار راحت و آسان.
بدون نیاز به زیر سازی و گود برداری و هزینه های آب بندی استخر.
قیمت بسیار مناسب و ارزان.
تولید متنوع در اندازه ها و سایز های مختلف و همچنین طرح ها و رنگ های متفاوت.
قابلیت تعمیرات در صورت خرابی.
قابلیت جا به جایی و نقل و انتقال استخر به مکان دیگر.
بسیار کم حجم بوده و بعد از جمع شدن جاگیر نمیباشند.

راه های مراقبت از یک استخر بادی
 
برای نگه داشتن یک استخر بادی به چند نکته ساده و پر اهمیت زیر به ترتیب عمل کنید تا عمر طول استخر شما زیاد تر شود:
هنگام باد کردن یک کالا به هیچ وجه از پمپهای دیگری که در بازار موجود است استفاده نکنید چرا که توان بادی این پمپ ها از پمپ های بادی اینتکس بیشتر است و باعث خرابی استخر شما میشود.
مراقبت استخر بادی
 
برای اینکه استخر طول عمر و دوام بیشتری داشته باشد. به این نکته توجه کنیم برای باد زدن این محصول باید از پمپ باد های مخصوص این کار یعنی پمپ بادهای اینتکس استفاده نمایید.و از پمپ بادهای متفرقه که در بازار موجود میباشد جدا خود داری نمایید.چون باعث آسیب رساندن محصول شما میشوند. این محصول را به انداز کافی باد بزنید به صورتی که محصول شما شکل بگیرد و با فشار دست فرو برود. زیرا استخر بادی کاملا با آب و جارو تمیز کنید که شی تیزی بهش برخورد نکند که باعث آسیب محصول گردد.و سطح زیر محصول را کاملا صاف نمایید و بعد محصول را نصب کنید و همچنین اگر این مدل استخر را برای کودکان خریداری میکنید سعی کنید که کودک روی لبه های این استخر نشیند چون درزهای محصول فشار وارد میآید و باعث دفرمه شدن و خرابی محصول میشود.

انواع استخر های بادی از نظر طرح
 
شرکت اینتکس یک امکان بسیار شاد و سرم کننده و با نشاط را برای سنین کودکان بخصوص برای کودکان 2 سال به بالا فراهم نموده است. که با توجه به نیاز و علاقه کودک شما انواع استخرهای بادی را برای فصل گرمای تابستان و آبتنی فرزند شما معرفی میکنیم.
 
1- استخر بادی زرافه ای :
 
استخر بادی زرافه
مدل استخر بادی زرافه ای با طرح و رنگ جذاب و طرح یک زرافه که با گردن دراز و یک دمب کوچک و همچنین 4 دست و پا در کنار آن دیده میشود، قسمت کمر زرافه محل آبگیری است. کودک شما میتواند از حلقه های بادی داخل استخر استفاده کرده و با آن ها بازی نماید تا ساعات بیشتری را صرف آبتنی کند.
 
2- استخر بادی جنگلی سایبان دار:
 
استخر بادی سایبان دار
کودک شما یاید در سایه باشد و از هوای خنک در زیر آلاچیق لذت ببرد در حالی که همیشه باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید اما در این محصول کودک شما یکمی بیشتر از تابش نور آفتاب در امان است  
 ویژگی های موجود در این استخر:  
- طرح جنگل و همراه سایبان
- سوپاپ ایمنی   
- وینیل محکم و تست شده
- سایبان بادی به شکل درخت نخل
- کف بادی نرم 
- چسب تعمیراتی و جعبه رنگ
- ظرفیت آب تا 7 گالون و اندازه آن 100 در 91 با ارتفاع 71 سانتی متر
 
3- تخته آبی کودک:
 
ایده آل برای کودکانی که هنوز نمی توانند بایستند. جای نشستن و تکیه گاه موجود به آن کمک می کند که به راحتی بنشینند و از دست و پای خود برای پاشیدن آب استفاده کنند. تازمانیکه آن را پر از آب نکرده اید برای استفاده در پاسیو مناسب است. 
ویژگی های آن: 
- برای استفاده در داخل و خارج از منزل مناسب و سایز آن تا 71 سانتی متر می باشد. 
- تکیه گاه ساخته شده روی آن  کودک را به طور ایمن نگه می دارد.
- 3 عدد حلقه بازی برای سرگرم کردن کودک و طرح آن رنگارنگ است.
- آب کاملا در آن نگه داشته می شود و محیط بازی را فراهم می کند.
- مناسب برای  سن از 18 تا 36 ماه است.
 
4) استخر بادی کوچک برای کودکان:
 
استخر بادی کودک
کودکان خود را در این مدل استخر بادی کوچک بسکتبالی شناور کنید سایز و اندازه آن برای کودک شما و چند نفر از دوستانشان بسیار مناسب است آب را به اطراف بپاشند و 2 تیم برای انجام بازی های گروهی مانند بسکتبال شوند سایز آن 48 در 35 با عمق  7 سانتی متر می باشد متشکل از مواد بادوام است.
 
5)استخر بادی دایناسوری:
 
قیمت گران بلیط های پارک آبی را کنار بگذارید و یک استخر بادی ماجراجویانه برای کودکتان در حیاط خانه نصب کنید این مدل ساعت ها کودکتان را در بین سرسره آبی، آبشار، توپ های آبی و آّبپاش  سرگرم خواهد کرد  با خرید این محصول پول خود را پس انداز و از ریخت و پاش های وسایل شنا جلوگیری کنید از PVC ساخته شده و دارای آبپاش می باشد و نیز یکی دیگر از ویژگی های آن آبشار و توپ بازی است استخر بادی دایناسوری شامل سرسره بادی است که ساعت ها آن را به محیطی سرگرم کننده برای کودکتان تبدیل می کند به سرعت و فقط در 2 دقیقه نصب می شود  سایز آن 249 در 191 با ارتفاع 109 سانتی متر و شامل آبپاش آب به شکل درخت نخل، آبشار، سرسره است  ظرفیت استخر تا 27 گالون آب و وزن قابل تحمل تقریبا تا 80 کیلوگرم می باشد.
 
6)استخر بادی مستطیلی :
 
استخر بادی مستطیل
کودک شما تنها کسی نیست که میخواهید از بازی های آبی تابستانی لذت ببرد  این مدل برای کل اعضای خانواده کافی است که داخل آن بپرند بیش از 200 گالون آب مصرف میکند عمق دارد و دیواره های محکم آن می تواند تکیه گاه مناسبی برای استراحت پشت شما باشد سایز آن 3.05 در 1.83 با ارتفاع نیم متر است.
 
7) استخر آبی کودک:
 
شما با خرید این مدل به یک استخر دست پیدا نکرده اید بلکه صاحب یک پارک آبی نیز شده اید مناسب برای کودکان شما می باشد شلنگ آب حیاط خود را در آن قرار دهید تا پر شود آبپاش ها، آب را از زیر به داخل و کفه استخر می پاشند همچنین وال  نصب شده آب را روی کودکان می پاشد.
 
8) پارک آبی رنگین کمان اینتکس:
 
پر فروش ترین محصول که اسباب سرگرمی کودک شما را مهیا می کند این مدل در کنار استخر بادی فعالیت های آبی دیگری را شامل می شود مانند: سرسره، استخر بزرگ، آبپاش، حلقه ها و توپ آبی 
9) پارک آبی و حیاط بازی کودک: در اینجا محصولی معرفی می شود که به رشد کودک شما کمک می کند روی سطح استخر بنشینند، آب بازی کنند و با موجودات دریایی نصب شما در آن ارتباط برقرار کنند  زمانی که آماده برای یک چالش هیجانی جدید شدند روی سرسره آن سر بخورند  شامل 2 حلقه بادی و 6 توپ بازی می باشد ظرفیت آب موجود در آن 144 لیتر است.
10) استخر آبی لاک پشتی :
 
استخر بادی لاکپشت
تکیه گاه نرم که در اطراف استخر بادی است محلی مناسب می باشد که کودک شما به آسانی بنشیند و تیکه دهد و می توان آن را به استخری بزرگ برای کودکان بزرگ تر خود در نظر بگیرید  فضای بزرگ آن موجب می شود که کودک شما اسباب بازی حمام خود را به خارج از خانه بیاورد  از دهان لاک پشت نصب شده روی آن، آب به روی کودک می پاشد.
11) استخر بادی اینتکس: این محصول ، مربعی، کوچک و مناسب برای اینکه در هر جایی قرار گیرد و هم چنین به اندازه کافی برای استفاده بزرگسالان نیز عمیق است دیواره های آن به اندازه کافی واضح هستند که از بیرون بتوانید داخل آن را ببینید در فصول دیگر سال آن را پر از توپ و به عنوان استخر توپ در داخل خانه استفاده کنید.
چگونه استخر کودکان را بدون کمپرسور باد کنیم؟
اگر استخر داخل زمینی در خانه نساخته اید یک استخر بادی می تواند سرگرمی مناسبی برای کودکان شما در روزهای گرم تابستان باشد متاسفانه این مدل استخرها اغلب کامل باد نمی شوند چون وقت گیرند در حالی که کمپرسور باد بهترین روش برای باد کردن می باشد و چندین دستگاه جایگزین وجود درد که دیگر نیازی به استفاده از ریه هایتان نیست مشخص است که چه دستگاهی را برای باد کردن محصول استفاده خواهد شد جارو برقی با خروجی یا حالت معکوس آن نزدیک ترین  دستگاه جایگزین کمپرسور باد است اگر چه یک دستگاه دمنده خیلی بهتر از آن کار میکند. اگر این دو مورد دستگاه را ندارید می توانید از پمپ باد دوچرخه یا هر مدل پمپ بادی معمولی استفاده کنید دریچه هوای را به شلنگ جاروبرقی یا پمپ بادی دوچرخه یا دستگاه دمنده نصب کنید قیف هوا ازجنس پلاستیک و مخروطی ساخته شده و هوا را از یک محل کوچک به داخل محصول هدایت می کند بسیاری از استخرهای بادی با قیف هوایی ارسال می شود که قابلیت نصب به همه مدل دستگاه ها برای باد کردن دارد  از محکم بودن و فشار باد موجود در جارو برقی، پمپ بادی دوچرخه و دستگاه دمنده اطمینان حاصل کنید قیف هوا را دردریچه آن گذاشته و این دریچه از جنس پلاستیک ساخته شده است پس باید اتصال قیف با دریچه استخر را چک کنید جارو برقی، دمنده یا پمپ بادی دوچرخه را روشن کنید به محض اینکه استخر با فشار هوا باد شد دستگاه را خاموش یا پمپ زدن را متوقف کنید.

استخرایزی ست مناسب برای کسانی که از گرمای تابستان فراری هستند و بودجه کمتری دارند شرکت اینتکس، مدل ایزی ست را برای این گونه افراد ارائه می دهد این مدل محصولات قیمت پایین تری دارند استخر روی زمینی به حساب می آیند که بهترین گزینه برای نوجوانان و حیاط خلوت های کوچک است  ایزی ست به آسانی نصب و جمع می شوند که در پایان فصل تابستان می توانید آن را جمع کنید از سوی دیگر بسیاری از افراد آن را جمع نمی کنند و در آخر فصل مدل جدید تری از آن را خریداری می کنند نه به این منظور که فضای زیادی را برای ذخیره سازی می گیرد بلکه قیمت های استخر بادی مقرون به صرفه است. در هر صورت مناسب و کارآمدترین گزینه برای محصولات روی زمینی می باشند به علاوه مدلی که با تست آن می توانید برای خرید استخر های بزرگ تر برنامه ریزی کنید ذهن شما را درگیر نگهداری آن می کند و خواهید دید که چه قدر مورد استفاده خانواده قرار خواهد گرفت و با خرید آن می توانید از سرمایه گذاری بر روی ساخت یک محصول بیشتر سود کنید پکیج استخر بادی ایزی ست شامل : فیلتر تصفیه آب، نردبان، حصار، پارچه زیر و پوشش استخر است بسیار مهم می باشد که قبل از نصب از همسطح و یکدست بودن زمین اطمینان حاصل کنید متاسفانه ممکن است در مورد جمع و نصب کردن آن به مشکل بخورید و باعث صدمه به محصول شوید شاید تنها مشکل این استخر این باشد که به اندازه دو مدل دیگر اینتکس محکم و بادوام نیست و در معرض خرابی قرار گیرد.
 
استخر بادی ایزی ست

 
مزایا
 
- بهترین مزیت این است که در کمتر از 15 دقیقه نصب می شود.
- در حقیقت به آسانی نصب شدن به این معنی است که در فصولی که احتیاج ندارید، میتوانید آن را جمع کنید.
- بهترین مدل برای خانواده هایی است که نوجوان یا حیاط خلوت کوچک دارند.
نصب
 
راحت و آسان راه اندازی می شود اما مهم ترین نکته این است که اول از صاف بودن زمین اطمینان حاصل کنید و فشار آب را کنترل کنید بهتر است قبل از نصب زیر استخر پارچه ای پهن کنید که از سوراخ شدن و خرابی استخر جلوگیری کند فیلتردستگاه تصفیه آب را هر ماه عوض کنید.
در نتیجه اگر به دنبال استخری مقرون به صرفه با قابلیت جا به جایی هستید استخر ایزی ست محصول شرکت اینتکس بهترین گزینه  می باشد نصب آن طول می کشد اما در همان یک روز آماده شنا می باشد در فصولی که  شنا برایتان دلچسب نیست می توانید آن را جمع کنید هیچ بهم ریختگی برای حیاط تان ایجاد نمیشود مانند موبایل تان همیشه همراه شماست به این معنی که به آسانی حمل و نقل می شود اگر کودکی بین سنین 2 تا 5 سال دارید استخر بادی کودک را برای او در نظر بگیرید.

سایر لینک های زیر در رابطه با خرید استخر بادی مناسب شما میباشد، لطفا مطالعه بفرمایید: