استخر بادی

 مقدمه:

بشر از بین عناصر چهار گانه علاقه  قابل توجهی به عنصر آب دارد و تقریبا دو سوم بدنش را نیز آب تشکیل داده است شاید یکی از دلایلی که  انسان به تفریحات آبی دارد به همین موضوع برمی گردد. استخر بادی این امکان را برای انسان به وجود آورده که درهر مکان و هرزمانی  به سرگرمی های آبی دسترسی داشته باشد. سایت اینتکس  با هدف افزایش اطلاعات مشتریان خود به بررسی استخر بادی دست زده است تا بدین ترتیب  خریداران محترم با اطلاعات آگاهانه اقدام به خرید محصول  خود نمایند . 
تقسیم بندی استخر بادی به چهار گروه اصلی میباشد:
انواع استخر بادی
 
1- استخر کودک 
2-استخر طرحدار
3- استخر فواره ای مجموعه ای
4- استخر خانوادگی 

استخر بادی کودک

استخر بادی کودک
 
گروه اول برای بازی کودکان در همه جا مثل حمام, تراس و یا در هر جایی که شما نیاز داشته باشید قابل استفاده هستند. این استخر های بادی معمولا از مواد اولیه ساخته شده با پی وی سی هستند که در بسته بندی های کوچک با انواع طرح های مختلف برای تمامی سلیقه ها با قیمتی مناسب بکار میروند. البته باید دانست که این استخر ها بعنوان وان بادی نیز در میان مردم شناخته شده میباشند که در بسیاری مواقع از سایز بزرگ آن برای استفاده بزرگسالان بکار برده میشود.

نحوه نصب استخر بادی کودک
کافیست با پمپ باد این استخر ها را باد کنید و پس از آن آب را بداخل استخر ریخته و استفاده نمایید.
نکته: برای جمع کردن استخر بمدت طولانی حتما باید آنرا با مواد شوینده (شامپو) شسته و بعداز خشک کردن کامل آنها را جمع کنید.

استخر بادی طرحدار
 
استخر بادی طرحدار
 
این نوع استخر ها بجز حوضچه بادی ای که دارند طرح یا شکل خاصی مثل طرح حیوانات یا طرح گل و برگ مثل استخر بادی قارچی دارند که باعث شکل و فرم دادن به استخر میشوند، این محصولات بیشتر برای استفاده کودکان در نظر گرفته میشود و اکثرا از قسمت های طرح دار آن جهت سایبان استفاده شده است.
 
نحوه نصب استخر بادی طرحدار
 
دقیقا مثل استخر بادی کودک نصب میگردد و هر سوپاپ بادی که اضافه تر داشته باشد باید باد گردد.
 
استخر بادی فواره ای
 
استخر بادی فواره ای
 
مجموعه ای
 
استخر های بادی مجموعه ای اکثرا از چند قسمت حوضچه بادی، سرسره بادی، و آب پاش هایی تشکیل میشوند که این آبپاش ها توسط یک رابط شلنگ به بدنه متصل میگردند، هنگامیکه آب بداخل بدنه برود بصورت فواره روی نفرات داخل استخر میریزد، اکثر این استخر ها توپ و لوازم بازی بادی دارند و یا در بعضی مدل های آنها یک عروسک و یا کیسه بوکس و لوازم بادی سرگرم کننده برای کودکان دارد، سایز استخر های بادی این مدل نسبت بسایر مدلها بزرگ تر میباشد.
 
نحوه نصب استخر بادی فواره دار مجموعه ای
 
این استخر ها از چند قسمت باد میشوند که برای هر قسمت یک دریچه پستونکی تعبیه شده است، توسط نازل پمپ باد را وارد کرده و براحتی باد میشوند، باید گفت فواره این مدل استخر نیاز نیست حتما نصب باشد و میتواند در صورت لزوم کار کند. 

استخر بادی خانوادگی

استخر بادی خانوادگی
 
گروه دوم استخر های بادی یا همان استخر های ایزی ست هستند. این گروه از استخرها دارای حجم های آب بیشتری میباشند بهمین
دلیل باید برای نصب و راه اندازی این استخر های بادی مقداری دقت کرد و سطحی که استخر روی آن نصب میشود را از نظر شیب و مقاومت سنجید. جنس بدنه این نوع از استخر بادی با استخر های دیگر تفاوت دارد و در حقیقت از چهار لایه که دو لایه داخلی و خارجی آن از پی وی سی ضخیم و دو لایه داخلی آن از الیاف نخ ابریشم که بصورت تار و پود بهم بافته شده اند میباشد. این را هم باید اضافه کرد که در این نوع استخر ها فقط رینگ بالایی استخر برای نگه داشتن آب باد میشود و بقیه آب توسط ساختار خود استخر که بصورت دیگ غذا میماند نگه داشته میشود.

نحوه نصب استخر بادی خانوادگی

ابتدا باید اندازه محل نصب مناسب با محصول مورد نظر خود (در حدود 10 سانتیمتر بزرگ تر از استخر) پیدا کنید.
دقت کنید که محل نصب استخر شما صاف باشد البته مقداری شیب در حدود 10 درجه موثر نخواهد بود.
حتما زیر استخر بادی را تمیز کنید در صورتی که سطح زیری دارای پستی و بلندی است میتوانید آنرا صاف کنید. برای کم شدن هزینه پیشنهاد کفپوش میشود.
استخر را تا حد مقدور صاف باز کرده و رینگ را با پمپ باد کنید.
شلنگ آب را داخل کرده و خود نیز وارد محصول شده و همزمان که وزن آب به کف فشار وارد مینماید شما نیز با پا به گوشه های بدنه ضربه میزنید تا کف استخر صاف شود.
اجازه دهید تا آب کاملا پر شود تا استخر شکل کامل خود را پیدا کند.

نکته 1: برای خالی کردن استخر بادی ایزی ست میتوانید از دریچه ای که به این منظور و آبیاری در کف استخر طراحی شده استفاده کنید.
نکته 2: برای جمع کردن طولانی استخر بادی ایزی ست حتما آن را با مواد شوینده (شامپو) شسته و پس از خشک کردن آنرا جمع کنید.

مزایای استخر بادی
نصب و راه اندازی بسیار راحت و آسان.
بدون نیاز به زیر سازی و گود برداری و هزینه های آب بندی استخر.
قیمت بسیار مناسب و ارزان.
تولید متنوع در اندازه ها و سایز های مختلف و همچنین طرح ها و رنگ های متفاوت.
قابلیت تعمیرات در صورت خرابی.
قابلیت جا به جایی و نقل و انتقال استخر به مکان دیگر.
بسیار کم حجم بوده و بعد از جمع شدن جاگیر نمیباشند.

راه های مراقبت از یک استخر بادی
 
برای نگه داشتن یک استخر بادی به چند نکته ساده و پر اهمیت زیر به ترتیب عمل کنید تا عمر طول استخر شما زیاد تر شود:
هنگام باد کردن یک کالا به هیچ وجه از پمپهای دیگری که در بازار موجود است استفاده نکنید چرا که توان بادی این پمپ ها از پمپ های بادی اینتکس بیشتر است و باعث خرابی استخر شما میشود.
مراقبت استخر بادی
 
دقت کنید استخر بادی را تا میزانی باد بزنید که بدنه مقداری با فشار دست بازی کند و باد کردن زیاد را ملاک جهت استواری بیشتر آن قرار ندهید.
دقت کنید زیر استخر بادی شما هیچ گونه شیِ برنده و نوک تیزی نباشد برای مطمئن بودن از این موضوع بهتر است زیر استخر خود را جارو بکشید و سپس محیط را با آب بشویید.
تا حد ممکن سعی کنید محصول را در جای صاف نصب کنید تا فشار آب به قسمت روبرویی فشار نیاورده و استخر دچار تغییر شکل نشود.
در صورتی که استخر بادی را برای کودکان تهیه میکنید اجازه ایستادن روی لبه محصول را به کودک ندهید چرا که این کار علاوه بر خطر داشتن و افتادن کودک باعث میشود به استخر شما فشار بیاید.
 
انواع استخر های بادی
 
استخر بادی کودک شرکت اینتکس یک محیط کاملا سرگرم کننده برای کودک شما است مناسب برای کودکان بالای دو سال که  فضایی عالی و شاد را برای آنها در فصول گرم تابستان ایجاد می کند صرف نظر از اینکه امروز کودک شما می خواهد چه بازی کند به نگاهی به 11 مورد از استخرهای کودک می اندازیم:
 
1- استخر بادی زرافه ای :
 
استخر بادی زرافه
این مدل از استخر با سایز یک نفره مناسب برای کودک شما است که در طول روز داخل آن نشسته و آب را به اطراف بپاشد. کودکان می توانند حلقه ای بادی موجود روی محصول را روی آب شناور کنند و توپ های ساحلی آن نیز دارای زنگ هستند و صدای خوشی را ایجاد می کنند.
 
2- استخر بادی جنگلی سایبان دار:
 
استخر بادی سایبان دار
کودک شما یاید در سایه باشد و از هوای خنک در زیر آلاچیق لذت ببرد در حالی که همیشه باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید اما در این محصول کودک شما یکمی بیشتر از تابش نور آفتاب در امان است  
 ویژگی های موجود در این استخر:  
- طرح جنگل و همراه سایبان
- سوپاپ ایمنی   
- وینیل محکم و تست شده
- سایبان بادی به شکل درخت نخل
- کف بادی نرم 
- چسب تعمیراتی و جعبه رنگ
- ظرفیت آب تا 7 گالون و اندازه آن 100 در 91 با ارتفاع 71 سانتی متر
 
3- تخته آبی کودک:
 
ایده آل برای کودکانی که هنوز نمی توانند بایستند. جای نشستن و تکیه گاه موجود به آن کمک می کند که به راحتی بنشینند و از دست و پای خود برای پاشیدن آب استفاده کنند. تازمانیکه آن را پر از آب نکرده اید برای استفاده در پاسیو مناسب است. 
ویژگی های آن: 
- برای استفاده در داخل و خارج از منزل مناسب و سایز آن تا 71 سانتی متر می باشد. 
- تکیه گاه ساخته شده روی آن  کودک را به طور ایمن نگه می دارد.
- 3 عدد حلقه بازی برای سرگرم کردن کودک و طرح آن رنگارنگ است.
- آب کاملا در آن نگه داشته می شود و محیط بازی را فراهم می کند.
- مناسب برای  سن از 18 تا 36 ماه است.
 
4) استخر بادی کوچک برای کودکان:
 
استخر بادی کودک
کودکان خود را در این مدل استخر بادی کوچک بسکتبالی شناور کنید سایز و اندازه آن برای کودک شما و چند نفر از دوستانشان بسیار مناسب است آب را به اطراف بپاشند و 2 تیم برای انجام بازی های گروهی مانند بسکتبال شوند سایز آن 48 در 35 با عمق  7 سانتی متر می باشد متشکل از مواد بادوام است.
 
5)استخر بادی دایناسوری:
 
قیمت گران بلیط های پارک آبی را کنار بگذارید و یک استخر بادی ماجراجویانه برای کودکتان در حیاط خانه نصب کنید این مدل ساعت ها کودکتان را در بین سرسره آبی، آبشار، توپ های آبی و آّبپاش  سرگرم خواهد کرد  با خرید این محصول پول خود را پس انداز و از ریخت و پاش های وسایل شنا جلوگیری کنید از PVC ساخته شده و دارای آبپاش می باشد و نیز یکی دیگر از ویژگی های آن آبشار و توپ بازی است استخر بادی دایناسوری شامل سرسره بادی است که ساعت ها آن را به محیطی سرگرم کننده برای کودکتان تبدیل می کند به سرعت و فقط در 2 دقیقه نصب می شود  سایز آن 249 در 191 با ارتفاع 109 سانتی متر و شامل آبپاش آب به شکل درخت نخل، آبشار، سرسره است  ظرفیت استخر تا 27 گالون آب و وزن قابل تحمل تقریبا تا 80 کیلوگرم می باشد.
 
6)استخر بادی مستطیلی :
 
استخر بادی مستطیل
کودک شما تنها کسی نیست که میخواهید از بازی های آبی تابستانی لذت ببرد  این مدل برای کل اعضای خانواده کافی است که داخل آن بپرند بیش از 200 گالون آب مصرف میکند عمق دارد و دیواره های محکم آن می تواند تکیه گاه مناسبی برای استراحت پشت شما باشد سایز آن 3.05 در 1.83 با ارتفاع نیم متر است.
 
7) استخر آبی کودک:
 
شما با خرید این مدل به یک استخر دست پیدا نکرده اید بلکه صاحب یک پارک آبی نیز شده اید مناسب برای کودکان شما می باشد شلنگ آب حیاط خود را در آن قرار دهید تا پر شود آبپاش ها، آب را از زیر به داخل و کفه استخر می پاشند همچنین وال  نصب شده آب را روی کودکان می پاشد.
 
8) پارک آبی رنگین کمان اینتکس:
 
پر فروش ترین محصول که اسباب سرگرمی کودک شما را مهیا می کند این مدل در کنار استخر بادی فعالیت های آبی دیگری را شامل می شود مانند: سرسره، استخر بزرگ، آبپاش، حلقه ها و توپ آبی 
9) پارک آبی و حیاط بازی کودک: در اینجا محصولی معرفی می شود که به رشد کودک شما کمک می کند روی سطح استخر بنشینند، آب بازی کنند و با موجودات دریایی نصب شما در آن ارتباط برقرار کنند  زمانی که آماده برای یک چالش هیجانی جدید شدند روی سرسره آن سر بخورند  شامل 2 حلقه بادی و 6 توپ بازی می باشد ظرفیت آب موجود در آن 144 لیتر است.
10) استخر آبی لاک پشتی :
 
استخر بادی لاکپشت
تکیه گاه نرم که در اطراف استخر بادی است محلی مناسب می باشد که کودک شما به آسانی بنشیند و تیکه دهد و می توان آن را به استخری بزرگ برای کودکان بزرگ تر خود در نظر بگیرید  فضای بزرگ آن موجب می شود که کودک شما اسباب بازی حمام خود را به خارج از خانه بیاورد  از دهان لاک پشت نصب شده روی آن، آب به روی کودک می پاشد.
11) استخر بادی اینتکس: این محصول ، مربعی، کوچک و مناسب برای اینکه در هر جایی قرار گیرد و هم چنین به اندازه کافی برای استفاده بزرگسالان نیز عمیق است دیواره های آن به اندازه کافی واضح هستند که از بیرون بتوانید داخل آن را ببینید در فصول دیگر سال آن را پر از توپ و به عنوان استخر توپ در داخل خانه استفاده کنید.
چگونه استخر کودکان را بدون کمپرسور باد کنیم؟
اگر استخر داخل زمینی در خانه نساخته اید یک استخر بادی می تواند سرگرمی مناسبی برای کودکان شما در روزهای گرم تابستان باشد متاسفانه این مدل استخرها اغلب کامل باد نمی شوند چون وقت گیرند در حالی که کمپرسور باد بهترین روش برای باد کردن می باشد و چندین دستگاه جایگزین وجود درد که دیگر نیازی به استفاده از ریه هایتان نیست مشخص است که چه دستگاهی را برای باد کردن محصول استفاده خواهد شد جارو برقی با خروجی یا حالت معکوس آن نزدیک ترین  دستگاه جایگزین کمپرسور باد است اگر چه یک دستگاه دمنده خیلی بهتر از آن کار میکند. اگر این دو مورد دستگاه را ندارید می توانید از پمپ باد دوچرخه یا هر مدل پمپ بادی معمولی استفاده کنید دریچه هوای را به شلنگ جاروبرقی یا پمپ بادی دوچرخه یا دستگاه دمنده نصب کنید قیف هوا ازجنس پلاستیک و مخروطی ساخته شده و هوا را از یک محل کوچک به داخل محصول هدایت می کند بسیاری از استخرهای بادی با قیف هوایی ارسال می شود که قابلیت نصب به همه مدل دستگاه ها برای باد کردن دارد  از محکم بودن و فشار باد موجود در جارو برقی، پمپ بادی دوچرخه و دستگاه دمنده اطمینان حاصل کنید قیف هوا را دردریچه آن گذاشته و این دریچه از جنس پلاستیک ساخته شده است پس باید اتصال قیف با دریچه استخر را چک کنید جارو برقی، دمنده یا پمپ بادی دوچرخه را روشن کنید به محض اینکه استخر با فشار هوا باد شد دستگاه را خاموش یا پمپ زدن را متوقف کنید.
 
استخرایزی ست مناسب برای کسانی که از گرمای تابستان فراری هستند و بودجه کمتری دارند شرکت اینتکس، مدل ایزی ست را برای این گونه افراد ارائه می دهد این مدل محصولات قیمت پایین تری دارند استخر روی زمینی به حساب می آیند که بهترین گزینه برای نوجوانان و حیاط خلوت های کوچک است  ایزی ست به آسانی نصب و جمع می شوند که در پایان فصل تابستان می توانید آن را جمع کنید از سوی دیگر بسیاری از افراد آن را جمع نمی کنند و در آخر فصل مدل جدید تری از آن را خریداری می کنند نه به این منظور که فضای زیادی را برای ذخیره سازی می گیرد بلکه قیمت های استخر بادی مقرون به صرفه است. در هر صورت مناسب و کارآمدترین گزینه برای محصولات روی زمینی می باشند به علاوه مدلی که با تست آن می توانید برای خرید استخر های بزرگ تر برنامه ریزی کنید ذهن شما را درگیر نگهداری آن می کند و خواهید دید که چه قدر مورد استفاده خانواده قرار خواهد گرفت و با خرید آن می توانید از سرمایه گذاری بر روی ساخت یک محصول بیشتر سود کنید پکیج استخر بادی ایزی ست شامل : فیلتر تصفیه آب، نردبان، حصار، پارچه زیر و پوشش استخر است بسیار مهم می باشد که قبل از نصب از همسطح و یکدست بودن زمین اطمینان حاصل کنید متاسفانه ممکن است در مورد جمع و نصب کردن آن به مشکل بخورید و باعث صدمه به محصول شوید شاید تنها مشکل این استخر این باشد که به اندازه دو مدل دیگر اینتکس محکم و بادوام نیست و در معرض خرابی قرار گیرد.
 
استخر بادی ایزی ست
 
مزایا
 
- بهترین مزیت این است که در کمتر از 15 دقیقه نصب می شود.
- در حقیقت به آسانی نصب شدن به این معنی است که در فصولی که احتیاج ندارید، میتوانید آن را جمع کنید.
- بهترین مدل برای خانواده هایی است که نوجوان یا حیاط خلوت کوچک دارند.
نصب
 
راحت و آسان راه اندازی می شود اما مهم ترین نکته این است که اول از صاف بودن زمین اطمینان حاصل کنید و فشار آب را کنترل کنید بهتر است قبل از نصب زیر استخر پارچه ای پهن کنید که از سوراخ شدن و خرابی استخر جلوگیری کند فیلتردستگاه تصفیه آب را هر ماه عوض کنید.
در نتیجه اگر به دنبال استخری مقرون به صرفه با قابلیت جا به جایی هستید استخر ایزی ست محصول شرکت اینتکس بهترین گزینه  می باشد نصب آن طول می کشد اما در همان یک روز آماده شنا می باشد در فصولی که  شنا برایتان دلچسب نیست می توانید آن را جمع کنید هیچ بهم ریختگی برای حیاط تان ایجاد نمیشود مانند موبایل تان همیشه همراه شماست به این معنی که به آسانی حمل و نقل می شود اگر کودکی بین سنین 2 تا 5 سال دارید استخر بادی کودک را برای او در نظر بگیرید.

سایر لینک های زیر در رابطه با خرید استخر بادی مناسب شما میباشد، لطفا مطالعه بفرمایید: