تشکهای بادی خوب

یک تشک خوب باید دارای ویژگی های: راحتی – دوام خوب – فضای خوب – جنس اسفنج – فنر قوی – ارتفاع مناسب و مموری فوم مناسب باشد که ما در این مقاله به بررسی هر یک از این عوامل می پردازیم.

ویژگی تشک بادی
 

 راحتی

یک تشک خوب تکیه گاه مناسبی برای بدن (از سر تا پا) است و حالت ستون فقرات را در همان وضعیت ایستاده نگه می دارد. در زمان انتخاب تشک بیشتر به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن و کمر بر روی تشک دقت کنید چون در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می افتد، تشک خوب باید بتواند با توجه به نیاز فرد و بسته به راجتی او در خواب، این مشکل را برای وی حل نموده و باعث لذت بردن شخص در هنگام خواب گردد.

دوام

کیفیت مواد به کار رفته مهم است. ممکن است برای خرید تشکی که دارای کیفیت بهتری است مجبور به پرداخت هزینه بالاتری شوید، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. با این کار نه تنها مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید بلکه بدنتان نیز در آرامش کامل به سر می برد، چرا که تنها در خواب ایت که بدن فعالیت روزانه و خستگی های چندین ساعت کار متداول را میتواند دفع کند، این خستگی ها میتواند جهت ورزش کردن، درس خواندن، کار کردن و حتی بیدار بودن یا صحبت کردن باشد.

فضا

اگر تشک خیلی کوچک باشد آرامش و آزادی زمان خواب را از شما می گیرد. یک فرد سالم در حدود ۶۰-۴۰ مرتبه در طول شب غلت می خورد، بنابراین برای تجربه یک خواب راحت باید آزادی حرکت داشته باشید، معمولا از تشک های کوچکتر برای استفاده در کمپ ها و سفر استفاده میشود چرا که این نوع تشک ها حجم و فضای کمتری را اشغال مینمایند و برای استفاده چند شب مناسب هستند، پیشنهاد میشود برای خواب در منزل مخصوصا جهت شب ها از تشک های استاندارد استفاده نمایید.

 جنس اسفنج

در تشخیص نوع اسفنج به کار رفته تشک باید به وزن و تراکم آن دقت کرد.، این اسفنج ها هر چه متراکم تر باشند به طبی تر شدن تشک کمک کرده و مقداری سفت تر میگردند و هرچه باز تر باشند شُل تر شده و گود تر میگردند، وزن اسفنج هایی که سنگین تر میباشند از تراکم بیشتری برخوردار هستند.

 فنر

نوع فنر بندی تشک, ضخامت مفتول فنر و فریم دور در کیفیت تشک های فنری مهم هستند. همچنین تشکهایی که دارای فنر پاکتی هستند از قابلیت بیشتری برخوردارند بطوریکه تمام فنرها تک تک داخل فنر و منفصل هستند و در صورتی که دو نفر روی تشک باشند با تکان خوردن یکی دیگری متوجه نخواهد شد. همچنین در دراز مدت فنرها بدلیل اصطحکاک یکدیگر جیر جیر نخواهند کرد.

 ارتفاع تشک

با توجه به لایه های داخلی اعم از موکت, الیاف, پنبه, رویه , ارتفاع تشک ها متفاوت خواهد بود و در طول عمر کالا نقش بسزای دارند. هرچقدر ارتفاع بیشتر باشد تشک مرغوب تر و در ضمن اگر از روتختی استفاده کنید بدلیل ارتفاع بیشتر سرویس خواب شما زیباتر خواهد بود و ملحفه روتختی جلوه بهتری خواهد داشت.

 مموری فوم

تشکهای نسل جدید دارای مموری فوم هستند که قیمت بالاتری دارند. مموری فوم برای اولین بار توسط سازمان فضایی آمریکا جهت جلوگیری از عوارض ناشی از شتاب ثقل به هنگام پرتاب فضاپیماها بر بدن فضانوردان اختراع شد. پس از آن بعنوان یک محصول بسیار مفید و ضروری به خانه های مردم در اروپا و آمریکا راه پیدا کرد.  ویژگی منحصر به فرد فوم های هوشمند تغییر شکل در اثر دمای بدن، برگشت پذیری مناسب پس از برداشتن نیرو در ناحیه تماس، تسهیل در جریان گردش خون، جلوگیری از گرفتگی عضلات و نیز جلوگیری از درد در ناحیه ستون فقرات است.

انواع تشک
تشک فنری:

تشک فنری
 
تشک فنری برای سنین پایین تر و افراد با وزن کمتر مناسب است. بعلت حالت ارتجاعی، وزن در سطح تشک پخش میشود. نسبت به تشک های طبی و فنی ارزان تر است.

تشک طبی و فنری:

تشک طبی فنری
 
تشک طبی و فنری یک انتخاب ایده ال برای تمام سنین است. بدلیل استفاده از اسفنج با دانستیته بالا و دیواره M دار و فنر بندی متراکم تر و فشرده علاوه بر طول عمر بالای تشک خوابی توام با آرامش را به ارمغان خواهد آورد. با توجه به اینکه فنر پاکتی و منفصل استفاده شده باشد, یا دارای مموری فوم باشد و همچنین ارتفاع تشک از لحاظ کیفیت و قیمت متفاوت خواهد بود.

تشک طبی:

تشک طبی
 
تشک هایی که دارای فنر نیستند و تنها دارای خاصیت طبی هستند. تشک طبی نوع فومی ارزان ترین محصول است که از خصوصیات آن سبک, سفت, قابل شستشو بودن, زیپ دار بودن است جنس آن از یونولیت بوده و عمر نسبتا کم, برای مصارف کوتاه مدت توصیه می شود. تشک طبی نوع اسفنجی نرم ترو با کیفیت تر است و با توجه به نوع اسفنج قیمت و کیفیت متفاوتی دارد. تشک تمام مموری فوم نوع طبی است که کلا دارای مموری فوم است قیت نسبتا بالاتری دارد.

تشک آبی:

تشک آبی
 
تشک های آبی نیز طرافداران خاص خودشان را دارد و استفاده از آنها شما را به یاد شب های فراموش نشدنی پیک نیک می اندازد. با پر کردن آب گرم حالت ارتوپدیک پیدا میکند. در مصارف خاص بیشتر استفاده دارد. با پرکردن آب سنگین میشود. اگر پنچر شود به دردسر خواهید افتاد.
 
:تشک های بادی 
 
تشک بادی
 
 میزان سفتی تشک بادی را می توان با یک  پمپ باد دستی یا برقی تنظیم نمود. اگر سوراخ شوند میتوان آنها را با لوازم مخصوص تعمیرات، تعمیر نمود. بسیارسبک و قابل حمل هستند و از آنها می توان در منزل، ویلا، مسافرت و محل کار استفاده کرد.
باید در نظر داشت که تشک های بادی بدلیل لایه های داخلی ای که بجهت نگه داری قسمت های مختلف باد در خود دارند و تقسیم بادی که بین قسمت های مختلف بدن انجام میدهند (مثلا فشاری که زیر پا قرار دارد کمتر از فشار زیر کمر میباشد) جزو تشک های طبی بحساب میایند. این تقسیم بندی باعث میشود تا قسمت های مختلف بدن شما به اندازه فشار و وزنی که بر روی محصول وارد میکنند به تشک فرو روند.
قیمت تشک های بادی نسبت به سایر محصولات موجود در بازار مناسب تر است این نوع را با کمترین هزینه ممکن میتوان تهیه نمود، در ضمن با همین هزینه کم میتوان این تشک پرتابل را در هر فضایی که نیاز به خواب است حمل و نقل نمود.
 
خواب کامل شما
هیچ چیز مانند تجربه خوابی راحت بر روی تشک مناسب لذت بخش نیست که ترکیبی از راحتی و تکیه گاهی مناسب است که به شما اجازه می دهد به خواب ایده آل خود برسید در حالیکه بسیاری از ما این تجربه را از طریق خوابیدن روی مدل های سنتی و قدیمی جنس فومی بدست نمی آوریم و به عبارت دیگر زمان زیادی برای پیدا کردن بهترین تشک نداریم، به علاوه بسیاری از افراد داشتن خوابی راحت را در اولویت خود دارند، اکثر زوجین با سلیقه های مختلف در راحتی تلاش خود را در پیدا کردن تشک راحت و مناسب انجام داده اند اما قابل ذکر است که تنها فقط یک شانس وجود دارد که هر دو احساس رضایت کنند خوشبختانه تشک های بادی بهترین راه حل برای کسانی است که در تلاش برای پیدا کردن سطح کاملی از راحتی می باشند.
 
معرفی تشک بادی
به عنوان تشک قابل تنظیم شناخته شده و از هوا، نه از سیستم سیمی پیچیده و فوم فشرده شده استفاده می کند، محفظه های داخلی به مصرف کننده اجازه می دهد که راحتی متناسب با سلیقه خود را تنظیم کند و به دلخواه خود برسد. بسیاری از تشک های بادی مجهز به فناوری و تکنولوژی پیشرفته ای هستند که هر دو نفر می توانند سطح خواب خود را هر طور که مایلند درست کنند در نتیجه شما می توانید از خوابیدن روی سطحی نرم لذت ببرید، در حالیکه همسر شما خوابیدن روی سطحی سفت را ترجیح می دهد برخی از تشک ها این فرصت را می دهد که سطح خواب خود را به طور سفارشی درست کنید و مناسب برای افرادی است که از گردن درد، کمردرد و ضعف در مفاصل رنج می برند، همیشه به قسمت هایی از بدن احتیاج دارند که در هنگام خواب روی سطحی مناسب قرار گیرند پس با استراحت کردن روی این مدل را می توانید آنها را بیشتر مورد حمایت خود قرار دهید. تشک های بادی شرکت اینتکس مجموعه ای از کیفیت های بالایی هستند که به مصرف کننده اجازه می دهند که آسایش و استراحت مطلوب خود را بدست آورند.
 
انتخاب درست و دقیق تشک بادی
 تشک ها برای ایجاد محیطی نرم و مناسب برای شما طراحی شده اند چون که احتیاج به آرامش و راحتی دارید اگر برای مدت طولانی از یک تشک بادی استفاده می کنید ممکن است که الان به خریدن یک مدل جدید از آن فکر کنید، تحقیقات نشان می دهد زمانی که روی تشک جدید می خوابید خوابی راحت با کمر درد و استرس کم تری را تجربه خواهید کرد، در کل خواب شما را بهبود می بخشد و از فشار روی مفاصل و نواحی دیگر از بدن شما می کاهد مطابق با نیازهای متفاوت از تعریف یک راحتی خاص ساخته شده است، متشکل از مواد و فناوری بالایی است در نتیجه سیستمی را به شما ارائه می دهد که پاسخ گوی نیازها و بودجه افراد می باشد هر 1 سال یک بار تشک های بادی باید از نظر کیفی ارزیابی شوند، اگر اخیرا دنبال محصول جدیدی هستید گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد اطلاعاتی جمع آوری کرده ایم که از آزمایش چندین محصول بادی متفاوت کسب شده تا به انتخاب شما کمک کند.
 
تشک بادی فومی
تشک فومی
 
یکی از مدل هایی است از چندین نمونه فوم در ساختار خود استفاده می کند، تشک فومی معمولا از جنس پلی اورتان، فوم لاتکس است و می تواند شامل موادی از جنس ژل باشد، در بسیاری از محصولات از جنس فوم برای اینکه بتوان آن را به اشکال و ضخامت مختلفی در آورند و به مصرف کنندگان تشکی را ارائه دهند که در راحتی، احساس گرما و سایر ویژگی ها بهترین باشد.
 
تشک بادی بالشدار
تشک بالشدار
 
این مدل از یکسری لایه های اضافی تشکیل شده است که مانند بالش در بالای تشک قرار گرفته است این لایه ها از باد و جنس بدنه محصول ساخته شده است.
 
تشک بادی ژله ای
تشک ژله ای
 
از انواع مختلفی فوم تشکیل شده که حالت آن مانند ژله می ماند، تکیه گاهی مناسب برای کمر و پشت بدن شما می باشد با استفاده از تکنولوژی خاصی این ژل به تشک بادی اضافه می شود و برای مصرف کنندگان احساس راحتی، آسایش و ویژگی های دیگر را ایجاد می کند.
 
تخت خواب بادی
تختخواب بادی
 
مجهز به محفظه هوا می باشد که مانند یک سیستم قابل تنظیم از بدن شما حمایت می کند بر خلاف اینکه تشک برای کمپینگ استفاده می شود تخت خواب بادی از مواد و لایه هایی پوشش داده شده که شامل مفدار متنوعی از فوم و فیبر می باشد به شما راحتی و استحکام را ارایه می دهد و اغلب دارای این خاصیت است که هر طرفی از آن دراز می کشید متناسب با سلیقه خود تنظیم کنید همچنین طوری طراحی شده اند که مانند یک تخت خواب معمولی به نظر بیایند، جهت توضیحات بیشتر میتوانید به قسمت راهنمای خرید تخت خواب بادی مراجعه کنید.
 
تشک بادی لاتکس
در لایه های این مدل تشک از فوم لاتکس استفاده می شود. لاتکس ممکن است از گیاه و یا مواد نفتی درست شده باشد.
 
راهکاری ساده برای خرید تشک بادی
تشک جزء آن دسته از خریدهای بزرگ است که ممکن است اتفاق بیفتد انواع و سایزهای مختلفی دارد بنابراین قبل از اینکه شما دست به کار شوید راجع به اطلاعات داشته باشید.
1- بودجه و نیازتان را تخمین بزنید با درد از خواب بلند می شوید و خوب نخوابیده اید ؟ به یک محصول جدید نیاز دارید قبل از اینکه در مورد گزینه های موجود تحقیق کنید بودجه و نیاز شخصی تان را تخمین بزنید.
2- تحقیق خود را قبل از خرید تشک بادی انجام دهید تمام گزینه های مد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید سایز و نوع تشک بادی خود را مطابق نیازتان انتخاب کنید به زمانی فکر کنید که خواب خیلی راحتی در هتل یا منزل دوستانتان داشته اید از یک نقطه ای شروع کنید تا دایره انتخابتان محدود شود.
3- بهترین فروشگاه را انتخاب کنید (از مغازه ای که اطمینان دارید دست به کار شوید) مغازه های لوازم خانگی مخصوصا بخش لوازم خواب آن ها اغلب تشک بادی می فروشند، دنبال فروشنده ای باشید که اطلاعات درستی را به شما بگوید.
4- پرس و جو از افراد دیگر از دانش دیگر افرادی که در فروشگاه در رابطه با فروش این محصول هستند کمک بگیرید، پرس و جو کنید اگر هم احساس کردید که فروشنده اطلاعات کافی ندارد به جای دیگر مراجعه کنید.
5- تشک بادی را امتحان کنید اگر در فروشگاه مدل باد شده تشک موجود بود آن را امتحان کنید.
 
بهترین تشک بادی برای کودکان
تشک کودکان
 
یکی از مهترین مواردی که در رابطه با تشک بادی کودکان باید به آن کاملا توجه کنید اینست که عاری از میکروب،غبار و آسیب پذیری آن کم باشد، این موارد گاهی اوقات نادیده گرفته می شود آیا تا بحال در مورد تشکی که روی آن می خوابید، فکر کرده اید؟ به این موضوع فکر کرده اید که کودک شما می تواند قربانی حشرات موجود در تشک شود؟ این موجودات کوچک و ریز در گوشه و کنار تخت خواب ساکن شده و آن را به جهنم تبدیل می کنند حشرات موجود در تشک در زمان های اخیر افزایش پیدا کرده و بسیاری از هتل ها در آمریکا صدمات غیر قابل جبرانی از این حشرات دیده اند  تجدید فعالیت این گونه حشرات در آمریکا زنگ خطری بوده و به راحتی قبل  به آنها نمی توان پایان داد، اما نکته ای را ذکر می کنیم که حشرات موجود در تشک در برابر مواد حشره کش مقاوم هستند تصور کنید که حشره موجود خون کودک شما را بخورد (نیش بزند) و شپش در سرشان بوجود بیاید در اینجا مقصر اصلی کیست؟ خوشبختانه انتقال بیماری توسط این موجودات کشف نشده است اما شما نمی خواهید که کودک شما توسط آنها به آلرژی مبتلا شود وهر شب توسط حشرات مکیده شود  غبارها بسیار ریز هستند و برای دیده شدن احتیاج به میکروسکوپ دارید اما از طریق بینی وارد بدنتان می شود و می توانید آن ها را حس کنید  هیچ وقت به این موضوع فکر نکنید که تشک شما خالی از حشرات است به طور میانگین در یک تشک دو نفره 1 میلیون گرد و غباروجود دارد.
 
راهکاری ساده
تشک بادی در جای مناسب و امن نگهداری شود
خیلی شک برانگیز است که شما بخواهید کودک تان روی سطحی پر از حشرات بخوابد، آنها به مراقبت بیشتری احتیاج دارند پس همانطور که در نظر دارید برای کودکان و بزرگسالان بسیار مهم و الزامی است که جایی تمیز و عاری از آفت برای خوابیدن داشته باشند، آخرین موردی که می خواهیم اینکه نظافت کردن تشک را فاکتور بگیریم و به گسترش آلرژی ها فقط با نگهداری آن ها در جایی مطمئن پایان دهیم پس زمانی که هر تشکی را برای کودکان می خریم باید روش نگهداری تشک بادی را نیز در نظر بگیریم.
 
خریداری تشک فنری
بسیاری از مردم انواع مختلفی از تشک ها را استفاده می کنند بعضی ها خوابیدن روی زمین را ترجیح می دهند در حالیکه بعضی دیگر ازسطوح یا حتی تخت خواب هایی با قابلیت تنظیم را استفاده می کنند اگر چه تشک فنری برای خواب کودک تان در شب پیشنهاد می شود و در نهایت به سلامتی و مخصوصا رشد آنها آن ها کمک می کند حمل و نقل آسان دارد و قابل دسترسی در تمام فروشگاه ها می باشد.
 
بهداشت تشک
اگر یکی ار اقوام شما آسم، اختلالات خواب، اگزما، برونشیت یا مشکلات تنفسی، خروپف، سینوس، سردرد، گرفتگی بینی یا تب دارد و شما در نظر دارید که وضعیت تشک خود را چک کنید. این مشکلات شرایط را از آن چیزی که تصور می کنید سخت تر می کند. به طور مداوم تکثیرمی شوند (حشره کنه ماده، بیش از 300 تخم در هفته تولید می کند)، و این موجودات یک بار تخم ریزی می کنند برای اینکه بشر را دستخوش تغییر قرار دهند. موارد زیر را به عنوان یک تمرین خوب برای حفظ سلامتی و داشتن بهترین تشک برای کودکان و بزرگسالان در نظر بگیرید.
1) یکی از مهمترین نکات نگهداری تشک، حفظ بهداشت آن است. بهتر است قبل از خواب استحمام کنید برای از بین بردن چیزهایی که درخانه و محل کار در بدن تجمع کرده است رفتن به تخت خواب بدون استحمام باعث وارد شدن مواد ناشناخته به تخت می شود و وجود حشرات در آن را تشدید می کند.
2) ملافه های اطراف تخت خواب زیاد هستند پس پیشنهاد می شود یه به طور مداوم یکی از آن ها را تمیز کنید با دمای بالای آب بشویید تا باکتری ها موجود در آن نابود شوند از مواد کاملا نخی استفاده کنید چون که مواد آن ضد حساسیت می باشند. مطمئن شوید که اندازه و سایز ملافه ها با تخت خواب تان مناسب است تا تمام گوشه و کناره های تخت را بپوشاند.
3) همیشه از یک روکش تشک استفاده کنید، این روکش موجود حد فاصل بین شما و تشک می شود و از تکثیر باکتری ها در بدن شما جلوگیری میکند.
4) روش های تمیز کردن تشک را بدانید و بهترین نتیجه در جلوگیری از تکثیر باکتری ها، گرد و غبار می باشد.
5) تماس با کارشناسان بهداشت و استفاده از تجربیات آنان کسانی که با اسپری های بهداشتی گرد و غبار و باکتری های موجود در تشک را می کشند برای اینکه تخت شما را سالم، تمیزو بهداشتی کنند.
 
نتیجه
زمانیکه شما یک تشک می خرید، ایده خوبی است که از سطح کیفی آن مطمئن باشید شاید پول بیشتری را صرف کنید تا تخت خواب و تشکی مناسب را برای آن ها تهیه کنید و هم چنین زمان خریداری میزان گارانتی آن را در نظر بگیرید بسیاری از سازندگان گارانتی یکساله را ارائه می دهند آن را امتحان کنید و نگذارید که تشک به محلی خطر ناک برای سلامت شما تبدیل شود.
 
بهترین تشک برای افراد بزرگسال
اگر در حال خواندن این مطلب هستید به این معنی می باشد که ذهن شما درگیر خرید و قیمت انواع تشک های بادی است اما در ابتدا باید این موضوع را تعیین کنید که آن را برای چه موردی می خواهید استفاده کنید بسیاری از محصولات بادی برای مصارف خانگی استفاده می شود و شرایط یک تشک بادی کمپینگ را ندارد چند نمونه از محصولات که متناسب با سایز و نیاز افراد بزرگسال می باشد را معرفی می کنیم تا بهترین نمونه را انتخاب کنید.
 
تشک INSTA  با پمپ باد داخلی
اگر دنبال کلمات مناسبی برای توضیح این محصول هستید، می تواند این موارد باشد: راحت، بادوام و قابل اطمینان.
ویژگی مهم دیگر این است سطح تشک بادی ازچندین لایه درست شده است که از لغزش شما روی آن جلوگیری می کند پمپ بادی داخلی دارد و در عرض 2 و نیم دقیقه آماده می شود و می توانید ثبات و استحکام آن را به آسانی کنترل کنید هنگامی که خواب هستید پمپ ثانویه آن مقدار باد موجود در تشک را تنظیم می کند.
 
مزایا
- به سرعت باد می شود.
- کاملا نرم و راحت است.
- وزن آن با یک تشک بادی معمولی یکسان است.
- مانند یک محفظه هوا، باد را نگه می دارد.
- تفاوت خاصی با تشک بادی معمولی ندارد.
 
معایب
- گاهی اوقات نقص و خرابی در آن بوجود می آید.
- مدت زمان زیادی طول می کشد تا پلاستیک موجود در آن شکل واقعی خود را بدست آورد.
- مقدار کمی از سرما درآن نفوذ می کند.
 
تشک بادی کلاسیک همراه پمپ داخلی (2نفره)
تختحواب با پمپ داخلی
 
این مدل اگرچه کم باد می شود و ارتفاع کمتری دارد اما ویژگی سیستم داخلی آن فنری است که راحتی بی نظیری را برای شما فراهم می کند در صورتی که مشکل عمده اکثر تشک های معمولی این است که راحتی تشک روزانه و خوب را فراهم نمی کنند
دیگر ویژگی های مهم آن شامل نصب و راه اندازی آسان و دارای پمپ بادی قدرتمند برای باد و خالی کردن سریع آن است بسیار بادوام و متشکل از مواد فوق العاده هم چنین ضد خرابی می باشد اندازه و سایزهای متنوع دارد.
 
مزایا
- به آسانی راه اندازی و جمع می شود.
- کیفیت عالی یک تشک بادی را دارد.
- باد کردن آن آسان و بسیار نرم و راحت است.
- مواد تشکیل دهنده آن ضخیم و بادوام به نظر می آید.
- طراحی داخلی آن فنری و طوری می باشد که وزن را در همه جای تشک توزیع می شود.
- قیمت و خدمات مشتریان مناسب است.
 
معایب
- برای چندین روز بوی پلاستیک می دهد.
- گاهی اوقات باعث خرابی و پارگی می شود.
 
 
تشک تاجدار
 
بهترین گزینه برای انتخاب تشک بادی 2 نفره می باشد محکم، بادوام و راحت است از مواد درجه عالی ساخته شده و بسیار مجلل می باشد بالاتر از حد انتظارتان می باشد.
 سایر ویژگی های دیگر آن بسیار آسان نصب می شود ساختار داخلی آن فنری و مدور است که استحکام و راحتی بیشتری را برای شما فراهم می کند و می توانید ثبات و میزان باد آن را به آسانی تنظیم کنید ضد خرابی است ابعاد آن 215 در 152 با ارتفاع 60 سانتی متر می باشد تاج بالای آن موجب می شود که اطراف خود را پر از بالش نکنید.
 
مزایا
- شکل آن مجلل و تاجدار است.
- به راحتی قابل حرکت،نصب و جمع کردن است.
- باد آن خالی نمی شود.
- مانند احساس یک تشک واقعی، راحت و سبک می باشد.
- طراحی و رنگ آن عالی است.
 
معایب
- اغلب سیستم آن دچار نقض می شود.
- گاهی اوقات خرابی و پارگی در آن ایجاد می شود.
 
تشک بادی با پمپ داخلی، دونفره (مدل SERTA)
تشک بادی SERTA
 
تشک سایز دو نفره که به طور ظریفانه پوشش داده شده و مناسب با بودجه است ضد آب بنابراین بهترین گزینه برای کمپینگ می باشد.
خصوصیات دیگر آن همراه پمپ داخلی است پمپ بادی کوچک و اضافی دارد که فشار باد را در هر جایی از تشک پخش می کند ساختار پوشیده از وینیل وجنس آن محکم و بادوام است انعطاف پذیری آن قابل تنظیم و ابعاد دو نفره آن 203 در 152 با ارتفاع 45 سانتی متر می باشد.
 
مزایا
- نسبت به کیفیتی که دارد ارزان است.
- بادوام و هرگز کم باد نمی شود.
- بسیار آسان نصب، باد و خالی از باد می شود.
 
معایب
- بعضی اوقات موتور باد ثانویه آن از کار می افتد.
- در بعضی مواقع پارگی و خرابی در تشک گزارش شده است.
 
تشک بادی (INSTA-BED) دونفره
 
تشک insta bed
 
تولید شده از مواد با کیفیت عالی که متناسب با پول شما می باشد فریم دار است و تشک بادی روی آن به آسانی نصب می شود.
ویژگی های دیگر آن شامل ابعاد آن زمانی که باد می شود 198 در 152 با ارتفاع 55 سانتی متر است فریم آن 162 در 137 با ارتفاع 29 می باشد و قاب محکم برای استقرار و راه اندازی راحت آن طراحی شده و دارای پمپ داخلی است.
 
مزایا
- بسیار راحت و نرم است.
- هوا در محصول به طور عالی نگه داشته می شود.
- نصب آسان دارد.
- فریم پایه دار آن تشک را از سطح زمین جدا نگه می دارد و مانع ورود هوا به داخل محصول می شود.
- فریم و تشک دچار فرورفتگی نمی شود.
 
معایب
- فقط گاهی اوقات دچار نقص و خرابی می شود.
به طور کلی تشک های بادی در مقایسه با تشک معمولی دارای مزایایی است بعضی از آنها شامل انعطاف پذیری، راحتی، قابل تنظیم و متحرک می باشند به آسانی می توانید آن را خالی از باد کنید و داخل کیف حمل و نقل گذاشته و به هر جا که می خواهید با خود ببرید برای کسانی که نسبت به حشرات موجود در تشک حساسیت و آلرژی دارند بهترین فرصت می باشد که میزان حشرات را کاهش دهند بهترین نمونه های بادی، سیستمی قابل حرکت دارند می توانید ارتفاع، نرمی و سختی محصول را آن طور که مایلید تنظیم کنید برای مثال مدل بادی INSTA  دارای پمپ بادی داخلی است و می توانید آن را تنظیم کنید همچنین شامل سنسور های نگهدارنده هوا می باشد زمانی که فشار بر روی سطح آن می افتد باد آن رانتظیم میکند. بسیار نرم و راحت و مدل های مدرن تر آن این مزیت را داراست که ارتفاع و سطح دلخواهتان را درست کنید محدودیت برای تحمل وزن دارد و نیز مورد استفاده بسیاری از مهمانان قرار می گیرد. وزن سنگین جنس به معنی کیفیت بالای آن نیست چون که اغلب با هوا پر می شوند بسیار سبک تر از تشک های معمولی هستند و این بزرگترین مزیت آنهاست. در جایی احتیاج به تشکی اضافه دارید اما فضای کافی برای نگهداری آن وجود ندارد پس می توانید از تشک بادی استفاده کنید چون که فضای کمتری می گیرد و به آسانی در هر زمانی پر و خالی از باد می شود در مقابل این همه مزیت یکسری معایب در رابطه با تشک ها وجود دارد بعد از مدتی دچار نقض می شوند و در موارد نادر پمپ بادی آن خراب می شود که در این صورت می توانید از خود شرکت مشاوره بگیرید تا تعمیرات لازم را به عمل بیاورند.