راهنمای خرید انواع تخت خواب بادی
راهنمای خرید تخت خواب بادی: 
اگر می خواهید اولین تخت خواب بادی را بخرید، فراوانی برندها، مارک ها، ویژگی ها و گزینه های موجود، آن را به تصمیمی سخت تبدیل می کند، اگر هم می خواهید تخت خواب خود را تغییر دهید دوباره به دلیل تنوع سازندگان، در پیدا کردن مدل مورد نیازتان به مشکل خواهید خورد در اینجا ما برای بهتر شدن روند تصمیم گیریتان راهنمای خرید تخت خواب بادی را با تمام گزینه هایش مورد بررسی قرار می دهیم.
مقایسه 10 مدل تخت خواب بادی:
 
تخت خواب بادی مهمان:
این محصول در ابتدا ممکن است شبیه به یک تخت خواب معمولی باشد اما ازچندین تکه فشرده باد (هوا) تشکیل شده است همچنین همانطور که از اسمش پیداست بالاتر از سطح زمین قرار می گیرد و نتیجتاً آن را به محصولی راحت  تبدیل می کند فقط یک بار باد می شود و بادوام و محکم باقی می ماند و تجربه خوابی آرام را برای شما رقم میزند. تخت خواب مهمان با قابلیت تغییر،عموما دو قلو هستند که می توانید از هم جدا کنید یا بهم بچسبانید تا فرم بزرگی را به خود بگیرد. تنوع تغییر در این مدل ایده آل و مطابق نیاز مهمان ها است. اگر در آخر هفته با دوستان متاهل دانشگاه خود سرگرم هستید چسباندن تخت ها به هم ایده آل به نظر می رسد اما اگر در هفته ای دیگر با دوستان مجرد خود وقت گذراندید می توانید این محصول را از هم جدا کنید یا یک نفره استفاده نمایید. وصل و جدا کردن دو تخت خواب خیلی ارزان تر از خریدن 2 محصول می باشد و همیشه این قابلیت را دارد که مطابق نیاز مهمان خود عمل کنید.
تخت خواب بادی برای استفاده روزانه :
تخت خواب بادی
 
می توانید با شکلی از فریم آهن این کالا را خریداری کنید بهترین ویژگی برای استفاده روزانه از آن در منزل است که باعث می شود سرمای زمین به داخل آن وارد نشود. در ارتباط با شکل و محتوای آن می توان گفت که مجهز به الیاف هستند که اغلب به تخت خواب می چسبند و از جنس فوم می باشند. از خرید با الیاف نازک خودداری کنید الیافها برای شما تجربه خوابی بهتر فراهم می اورند ومانع افتادن شما از آن می شوند تخت خواب با پمپ های بادی داخلی برای زمانی است که به طور روزانه ازآنها استفاده می کنید اگر چه پمپ های معمولی کاملا خوب کار می کنند اما اگر می خواهید در وقت خود صرفه جویی کنید بهتر است از پمپ های بیرونی استفاده کنید یا تخت هایی بخرید که شامل پمپ باشند. اگر در کمپ هستید تصمیم میگیرید که برای صرفه جویی از پمپ برقی برای باد کردن چندین محصول استفاده کنید یا اگر باهوش هستید احتیاج نیست که پمپ بادی بخصوصی بخرید بلکه می توانید از جارو برقی استفاده کنید. به علاوه در رابطه با پمپ های داخلی در آن ها باید گفته شود که مجهز به کنترل هستند و می توانید سطح باد را به اندازه دلخواهتان برسانید. این ویژگی مفید و مناسب سبب شده است که بدون نیاز به جستجو کردن پمپ به راحتی تخت خود را باد کنید.
تخت خواب بادی مناسب برای بیرون منزل:
 
تخت خواب بادی بیرون
 
در این جا 2 نمونه از محصولات بادی برای کمپینگ  معرفی می کنیم که قابل بسته بندی آسان می باشد و با وزن سبکی که دارند به راحتی قابل حمل و نقل هستند. اگر یک مدل با وزن پایین نیاز دارید که به راحتی  با آن بتوانید راه بروید مدلSTANSPORT   انتخابی فوق العاده است و اگر دنبال یک نمونه کمپینگ ارزان برای کودکان خود در کمپینگ هستید احتیاج به جست و جو در تخت خواب بادی ارزان و کم مطرح تر نیست شرکت اینتکس چندین مدل ارزان و قابل توجهی از محصولات را برای انتخاب کردن شما در نظر گرفته است.
نمونه های دیگری از تختخواب بادی :
تخت خواب بادی فوم:
 
تخت خواب بادی فوم
 
این مدل از مقادیری مواد تشکیل شده است که بسیار مناسب هستند برای اینکه محصولی استاندارد و لاتکس یا به عنوان  فومی راحت واقع شود. این مدل شبیه به تخت خواب های فومی معمولی می باشد و برای پشت و خطوط بدن شما طراحی شده که به مناسب ترین خواب ممکن در شبانه روز برسید. این محصول گران اما راحت ترین آن ها است که می توانید خریداری  و در روز های پر از استرس و سخت امروزه بهترین خواب ممکن را تجربه کنید. هنگامی که تخت خواب استاندارد بی درنگ شما را رهایی می بخشد پس سرمایه گذاری در مورد این مدل محصولات را در نظر بگیرید که بهترین تقاضا برای سبک زندگی امروزه می باشد. به طور معمول نیز در سایز های دو نفره، دو نفره بزرگ ، کامل، دو نفره معمولی و خیلی بزرگ وجود دارد که بسیار نادر هستند.
 
مروری بر 5 مدل رایج تخت خواب بادی :
 
5 مدل رایج این محصول با در نظر گرفتن پول شما معرفی می کنیم که بسیار گران و محبوب بین مشتریان می باشد. 
سری تخت خواب های بادی خواب رویایی:
 
تخت خواب بادی رویایی
 
مزایا : سطح فنری و راحت، ظرفیت تا مقدار 250 کیلو گرم، دارای پمپ بادی داخلی با طراحی آسان، گاراتنی مناسب، دوامی فوق العاده، مورد تایید بسیاری از مشتریان
معایب : فاقد لایه های استاندارد 
این سری از تخت خواب های بادی مناسب، بادوام، قابل اطمینان و مورد تایید اکثر مشتریان می باشد و استفاده آن راحت است. سطح  مناسب و انعطاف پذیر،  لبه ها و نواحی داخلی آن را پشتیبانی و قابل مطابقت با سطح عالی جهانی است. سطح رویی و ضد آب تخت خواب بوسیله نظر مشتریان مقایسه شده است. قابلیت باد و خالی کردن، بسیار سریع و آسان بوسیله پمپ بادی داخلی موجود در آن انجام می شودو سطح زیرین روی زمین وصل می شود، این ویژگی  آن را مناسب برای استفاده در منزل به حساب می آورد. اگر چه مدل معرفی شده مناسب منزل می باشد اما افرادی که از آن استفاده می کنند یک مدل کمپینگ که با پمپ برقی شارژ و برای پیاده روی های طولانی در جنگل مناسب است، سفارش می دهند. با تحمل وزن تا 250 کیلوگرم و متشکل ازچندین لایه (غیر قابل فساد و پارگی) است که برای نگهداشتن میانگین وزن زوجین هیچ مشکلی ندارد. 
سری تخت خواب های INSTA-BED:
 
insta-bed
 
مزایا: دارای پمپ اطمینان، فنرهای دایره ای شکل برای راحتی بیشتر، دوامی بالا
معایب: نیاز به توان و قدرت ثابت و ذخیره شده دارد که در طول شبانه روز هنگام خواب باد شده بماند.
این مدل تخت خواب ها بسیار معروف هستند نام تجاری شناخته شده آن نشان میدهد که جنس ساخته شده آنها بسیار راحت تر ازجنس دیگر رقبا است. آن ها از یک تکنولوژی خاصی ساخته شده اند که با اطمینان راحتی را به مشتریان خود القا کنند و بسیاری از افراد آن را به عنوان تختخواب مورد علاقه خود معرفی نموده اند چون با سطح بالایی از کیفیت تولید شده اند. این مدل با پمپ اطمینان مثالی از نمونه های با کیفیت کارخانه می باشد. اندازه تقریبی آن مانند محصولات معمولی است و ابعاد آن 80 در 60 با ارتفاع 19 برای نمونه باد شده مدل بزرگ می باشد. اگر دنبال تختخواب بادی هستید که نه تنها راحتی را برایتان فراهم کند  بلکه دوام زیادی داشته باشد سپس ممکن است خرید این محصول را در نظر بگیرید. این مدل برای کمپینگ نیز مناسب است فقط اگر مدل بزرگ آن را به همراه دارید احتیاج به چادر بزرگتری است. به جای خوابیدن در کیسه های خواب نامناسب که همان خوابیدن روی زمین است چرا محصولات بادی را امتحان نمی کنید؟ اکثر مشتریان با خرید آن و یک بار امتحان کردن، آن را کاملا دوست دارند. بسیاری از تختخواب ها که جنس خوبی ندارند به مرور زمان بادشان خالی می شود خوشبختانه این مدل با داشتن پمپ اطمینان، مورد اعتماد بوده و هرگز کم باد نخواهد شد مگر اینکه بخواهید باد آن را خالی کنید. تختخواب معرفی شده (INSTA-BED) مناسب برای افرادی است که از کمر درد و درد مفاصل رنج می برند چون با فرم و شکل بدن شما هماهنگی پیدا میکند و زیر سازی مناسبی را برایتان فراهم می کند و از درد مفاصل و ماهیچه ها زمانی که روی تختی با کیفیت پایین می خوابید، جلوگیری می کند.
تخت خواب بادی بالشدار:
 
تختخواب بادی بالشدار
 
مزایا: وزنی سبک، ارزان، ساخته شده با پمپ داخلی، مناسب برای کودکان
معایب: نیاز به باد کردن دوره ای، گارانتی نامناسب
بسیاری از مشتری ها بر طبق گزارشات و ریتینگ بالا اینتکس را به عنوان برند مورد علاقه خود در نظر گرفته اند. اگر دنبال تخت خوابی محکم هستید و خرید آن را در نظر گرفته اید ما به شما مدل اینتکس بالشدار را پیشنهاد می کنیم که همراه پمپ برقی شاخته شده است. یکی از بهترین تختخواب های بادی و دو قلو که اغلب برای کمپینگ، محل خواب مهمان و حتی در هتل نیز مورد استفاده قرار می گیرد. مناسب برای اتاق خواب می باشد اما اگر برای مدت طولانی استفاده نمیکنید و همان طور باد شده باقی بماند برای استفاده مجدد آن نیاز به تنظیم باد آن دارید چون که وینیل موجود در آن به مرور زمان کم باد می شود. این مورد نرمال و مانند یک زنگ خطر نمی باشد. پمپ بادی الکتریکی موجود در این مدل باعث می شود که باد کردن آن به سهولت انجام شود و شما به خریدن یک پمپ بادی مجزا احتیاج ندارید. چند ویژگی دیگر، این تخت را هم اکنون به جنس مورد نظر مشتریان در بازار تبدیل کرده است.بادوام، محکم، کاملا مناسب است. بسیاری از مشتریان زمانی که در تعطیلات یا ملاقات با دوستانشان روی تخت بالشدار شرکت اینتکس می خوابند، دوست ندارند آن را ترک کنند. بسیاری از افراد تا شعاع 15 گاز وینیل موجود در آن را در گوشه ها و زیر تخت خواب احساس می کنند چون برای راحتی بیشتر طراحی شده است.  رویه ضد آب آن مناسب برای زمانی است که به طور اتفاقی روی تخت شما آب می ریزد. بهترین تشک با قیمت متوسط و مناسب با پول شما می باشد.
اینتکس بالشدار لوکس مدل دو نفره:
 
تخت خواب بادی اینتکس
 
مزایا: بسیار راحت، قیمت معقول و مناسب، مجهز به پمپ
معایب: از دست دادن باد آن در طول زمان، گارانتی کوتاه مدت، بالش با کیفیت نامناسب
تخت خواب بادی لوکس و بسیار شیک از شرکت اینتکس است. رویه آن تا حدود 22 گاژ ضد آب میباشد و همچنین تا حدود 15 گاژ وینیل در لبه ها و پایین آن دارد که به عنوان فضایی نرم و امن ابرای خواب هر شب شما پیشنهاد می شود. این کالا خودش در مدتی کوتاه وبا حداقل سر وصدا باد می شود. این مدل با یک دکمه کنترل می شود و به تنظیم سطح فشار دلخواهتان کمک می کند. ارتفاع آن 15 اینچ که بالاتر از سطح استاندارد دیگر محصولات است. یک چیز خوب در مورد این کالا اینست که حداقل تا 3 سال به شما سرویس خوبی ارائه می دهد قبل از اینکه در لایه های پایینی آن دچار صدمه و آسیب شود. این مدل تخت خواب چند معیار مشترک دارد که یکی از آن ها مقرون به صرفه است و آن مورد اینست که مجهز به پمپ برقی است و به آسانی باد می شود. ارتفاعی مناسب از سطح زمین دارد که دسترسی برای تمام سنین را آسان می کند. هنگامی که از آن استفاده نمی کنید باد آن به آسانی خالی می شود و در جایی از خانه می توانید نگهداری کنید. بهترین گزینه برای محل خواب مهمانان سرزده می باشد.
تخت خواب بادی سریع کلمن با کیفیتی بالا:
 
تخت خواب بادی کلمن
 
مزایا: ارتفاع تا 18 اینچ، واحد ذخیره سازی متصل به تشک، فوق العاده راحت در مقایسه با تشک بادی سنتی.
معایب: شامل پمپ بادی نمیشود، بوی پلاستیک مواد ساخته شده آن، شامل کیت (PATCH) نمی شود.
فقط تعداد کمی از افراد از مدل   COLEMANآگاهی دارند. محصولی محبوب و برند مورد علاقه بسیاری از افراد است. اگر در جست جوی تخت خواب بادی برای کمپینگ یا سفر های شبانه به منزل دوستانتان هستید این مدل با کیفیتی بالا مناسب می باشد. برخلاف دیگر محصولات یا تشک های بادی که احساس می کنید روی زمین خوابیده اید، این مدل ارتفاعی دوبرابر دارد که خوابیدن و بلند شدن از روی آن نیز آسان می باشد و با داشتن سطحی نرم بسیاری از مشتریان در راحتی آنرا به عنوان تختخواب واقعی در نظر گرفته اند. این محصول به آسانی قابل بسته بندی وحمل و نقل است که با این ویژگی کاملا مفید می توانید در مدت زمانی کوتاه آن را بسته بندی و آماده کنید. اکثر مشتریان از ساختار با کیفیت سریع آن راضی هستند چون که از لایه های ضخیم PVCدرست شده است و سیستم تشکیل دهنده آن برای راحتی و نرمی  بیشتر فنری می باشد و مورد دیگر قیمت خوب آن است که برای کیفیتی عالی سخت پیدا می شود.
تختخواب بادی کمپینگ :
 
تخت خواب بادی کمپینگ
 
تخت خواب های بادی با فرم و شکل کمپینگ بسیار معروف هستند ساختار درونی و تشکیل دهنده آنها قابل حمل و نصب آن آسان می باشد. اگر نمی خواهید بیرون از خانه خوابیدن را به خوبی تجربه کنید می توانید روی همان تخت خواب سنتی خود نزدیک زمین بخوابید این مدل ها ارزان اما فاقد پمپ و بوسیله دهان قابل باد کردن هستند. همان طور که در بالا بحث کردیم پمپ های خارجی که بوسیله برق شارژ می شوند و یک تختخواب بادی سنتی را درست میکنند که این گزینه ای بسیار ناخوشایند است.  مدلی دیگر مخصوص کامیون (TRUCK-BEDS ) می باشد برای اشخاصی که پشت کامیون یا وانت خود می خوابند. دارای اندازه و شکل های متنوع و مناسب با نوع وسیله نقلیه مورد نظر است. اما شاید بهترین گزینه برای مدل های کمپینگ این باشد که 1- راحت بسته بندی شود 2- سبک باشد و 3- نوعی باشد که خودش باد شود و نیز جنس آن باید طوری باشد که روی زمین و سطوح ناهموار دوام بیاورد. این مدل از شرکت اینتکس تجربه یک کمپینگ کامل و عالی را برای شما فراهم می آورد.
نکاتی در مورد نحوه استفاده و تعمیر تخت خواب :
 
اگر شما فاقد پمپ باد لازم برای باد کردن چندین تخت خواب خود هستید و باید از دهان و ریه خود استفاده کنید که در این حالت صورت شما قرمز شده و دچار خفگی می شوید. در اینجا فوت و فنی را به شما یاد می دهیم که در وقت و نفس خود صرفه جویی کنید. احتمالا آزار دهنده  ترین نکته در مورد محصولات بادی اینست که باید آن را پر از هوا نگه دارید، حتی بهترین تختخواب ها نیز تا حدی کم باد می شوند. مواردی وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید محصول خود را پر از باد نگه دارید. عبارتند از :
1- مراقب باشید که این محصول را بیش از حد باد نکنید با اینکه بسیار وسوسه انگیز است که تا حد ممکن باد شوند اما باعث ایجاد صدمه و نشت باد می شود . ( بهتر است حالت ارتجاعی آن را حفظ کنید)
2- وقتی اولین بار از آن می خواهید استفاده کنید تا 90 درصد ظرفیت را پر کنید و 3 ساعت صبر کرده و خالی کنید . این فرآیند را تکرار کنید. به حد بالاتر از ظرفیت آن را باد کنید. چونکه برای اولین بار می خواهید روی پلاستیک بخوابید و بهتر است که این روند تکرارشود تا فیبر موجود از پلاستیک کمی جدا شود بعد مکانی ایده آل برای خواب شما تبدیل می شود.
3- به طور مداوم سوراخ های ریزش را چک کنید. به صدای هیس کردن آنها دقت کنید و همیشه از بسته بدون دریچه آن به درستی اطمینان حاصل کنید.
4- در صورت پارگی و نیاز به تعمیر تخت خواب بادی ابتدا آن را با آب و صابون شسته و سطح را کامل تمیز و خشک کنید سپس با چسب تعمیراتی آن را تعمیر کنید.
5- بیش از وزنی که تخت خواب تحمل میکند، روی آن قرار نگیرید و در صورت عدم اطلاع روی پاکت آن را نگاه کنید و از محدودیت وزنی آن آگاه شوید.
6- دور از سگ و گربه نگه دارید چون پنجه های آنان باعث پارگی روی محصول می شود.
7- به یاد داشته باشید تخت خواب بادی برای خوابیدن است نه بازی کردن پس روی آن کشتی نگرفته و نپرید.
8- از قرار دادن اشیاء تیز و برنده مانند خودکار، مداد، چاقو در نزدیکی محصول اجتناب کنید.
اما در صورت نقص و خرابی با ابزارآلات درست تعمیر کنید. بعضی مواقع جعبه تعمیر آن همراه خود تختخواب بادی فرستاده می شود. اما به تنهایی نمی توانید آن را از مغازه های کمپینگ یا خرده فروشان بخرید. تعمیر کردن خرابی بستگی به لوازم و تدارکات موجود در دست شما دارد. در ادامه نحوه تعمیر خرابی تخت خواب بادی را بدون کثیفی و به سرعت می گوییم:
1- اول خرابی موجود را پیدا کنید. 
2- سپس باد تخت خواب را خالی کنید. 
3- چسب درزگیر را به  کار ببرید.
4- بعد تا زمانی که چسب درست شود، 5 دقیقه صبر کنید.
5- مرحله 4 را دوباره برای دومین و سومین پوشش تکرار کنید.
6- در حال حاضر اساسا کار انجام شده است ممکن است محلی را برای تعمیر آن انتخاب کنید که نقص یا خرابی را برایتان جبران کند اما این به صلاحدید شما بر می گردد.
7- اگر مجددا نقص یا خرابی در تخت خواب بادی خود پیدا کردید، زمان آن فرا رسیده است که دنبال یک مدل جدید باشید.
چسب تخت خواب بادی
 
نتیجه :
خرید تخت خواب بادی نباید به صورت ناگهانی انجام شود اما بهتر است روی خرید آن فکر کنید. انواع و برند های متفاوتی است و تنها راه برای انتخاب بهترین نمونه، تحقیق و مقایسه کردن مدل های مختلف است. اگر چه گزینش درست و بجای تخت خواب بادی برای کسی که در سفر یا حرکت است می تواند مثل یک نعمت الهی به حساب بیاید اما به همان اندازه می تواند کابوسی برای فرد باشد اگر آن نوع که در ذهن خود مد نظر نبوده، خریداری کند.
 
نکات مفید

نکته 1: این صفحه بعنوان راهنمای کلی سایر برند های بادی ساز در سایت درج شده که محصولات این سایت نیز شامل آن ها میباشد، راهنمای تخت خواب بادی کلی این سایت نیز صفحه ای جدا گانه داشته که کامل تر از این مجموعه است.

 نکته 2: در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر میتوانید از طریق لینک انتخاب تخت خواب بادی مناسب به صفحه مذکور رفته و تحقیقات بیشتری پیرامون محصول مورد نظر خود نمایید.