مبل بادی

این محصولات دو نوع جیر یا مخملی و pvc یا پلاستیک فشرده ساخته می شوند. به دلیل اینکه مبل بادی دارای وزن بسیار سبک, طراحی زیبا و بی نظیری دارند، دارای استقبال بی نظیری هستند که دیگر برای جا به جایی نیز دچار ناراحتی و دغدغه های حمل و نقل نیستند. با تنوع و رنگ بندی هایی که دارند می توانند هر نوع سلیقه و نیازی را پاسخگو باشند.

موارد استفاده مبل های بادی
انواع این کالا در طرح ها و رنگ های مختلفی هستند؛ شیک، فانتزی، زیبا، سبک و بادوام می باشند. قدرت تحمل بالایی دارند و می توانند حتی وزن 120 کیلو گرم را نیز تحمل کنند البته نوع دو نفره این مبل ها تا 200 کیلوگرم نیز تحمل وزن دارند. از این مبل ها می توانید در اتاق کودک، اتاق خواب، اتاق نشیمن، گوشه سالن و اماکن گردشی و سیاحتی و حتی در حین سفر استفاده کنید.

انواع مبل بادی را میتوان به چند دسته تقسیم بندی کرد:

انواع مبل بادی
 
مبل بادی کودک
مبل بادی بزرگسال
مبل بادی شیبدار
مبل بادی تختخواب شو 

مبل بادی کودکان معمولا از جنس پی وی سی ساخته میشود. اینگونه مبل های بادی دارای وزنی در حدود 1.5 کیلوگرم میباشند که بوسیله یک پمپ باد دستی کوچک هم براحتی قابل باد شدن میباشند.

 

مبل بادی بزرگسال نیز از چهار مدل تشکیل شده است:
1-مبل های بادی پی وی سی که این مبل ها از پلاستیک فشرده شده تشکیل شده اند که وزنی در حدود 2 کیلوگرم دارند و با تمامی پمپهای بادی محصولات اینتکس باد میشوند. ولی بدلیل حجم کم مبل های بادی پیشنهاد همان پمپ دستی برای این مبل ها داده شده است.

مبل بادی بزرگسال
 
2-مبل های بادی جیر یا همان مخملی: این مدل دارای بدنه اولیه پی وی سی هستند که روی این بدنه را از موادی مخصوص که بسیار نرم میباشد که در حقیقت نوعی جیر مصنوعی است پوشانده میشود. این محصولات دارای وزنی در حدود 3 الی 4 کیلوگرم هستند. مبل های بادی جیر در دونوع یکنفره و دو نفره تولید میشوند که هر دو مدل این مبل ها را میتوان با تمامی پمپهای باد intex باد کرد.
  
مبل بادی مخملی
3- مبل های بادی پی وی سی-جیر: این مدل از دو جنس ساخته شده اند. در حقیقت همان مدل از مبل بادی پی وی سی هستند که در بعضی از نقاط آنها لایه های جیر پرس شده است و دارای وزنی در حدود 3.5 کیلوگرم میباشند. در دو مدل یکنفره
و دو نفره تولید میشوند وبا تمامی مدل پمپ های بادی محصولات اینتکس قابل باد شدن میباشند.
  
مبل بادی جیر پی وی سی
4-مبل بادی برزنتی: این مدل دارای جنسی ضخیم تر از سایر مدل های دیگر میباشند که تقریبا به برزنت نزدیک است. وزن بسته بندی این مبل ها در حدود 3 کیلوگرم میباشد و با سایر پمپ های بادی قابل باد کردن میباشند.
مبل بادی برزنتی
 

مبل بادی شیبدار: مبل شیبدار نیز دارای روکشی از جنس جیر که بر روی پی وی سی پرس شده است میباشند. از این مدل مبل معمولا برای استراحت و تماشای تلوزیون و یا خواب نیمروزی استفاده میشود. دارای وزنی در حدود 4 کیلوگرم میباشند و با تمامی پمپ های بادی قابل باد کردن هستند.

مبل بادی تختخواب شو: این مدل از در حقیقت دو کاره هستند. از آنها میتوانید هم بصورت یک مبل و هم بصورت یک تخت خواب استفاده نمایید. مبل تخت خوابشو از دو الی سه قسمت تشکیل میشود که این قسمت ها بصورت جداگانه باد میشوند. در مدل هایی که از دو قسمت تشکیل شده اند, قسمت جلویی در حالت تخت شو به زیر بر میگردد که شکل مبل را پیدا میکند ولی در مدل های سه تکه قسمت جلویی رو به بالا برمیگردد و مبل میشود. جنس این محصول بادی اینتکس از هر دو مدل جیر و پی وی سی ساخته میشود و نیز هم بصورت یکنفره و هم بصورت دو نفره ساخته میشود. از این مبل ها بیشتر در دفاتر کار و یا منازلی که دارای فضای کمی است استفاده میشود و با تمامی پمپ های محصولا بادی قابل باد کردن میباشند.

ویژگی مبلهای بادی
نوع  پی وی سی قابل شستشو و دارای بر چسب تعمیر می باشند (با قبلیت تعمیرات مثل سوراخ شدگی و پارگی)
بسیار ارزان، کم حجم و قابل حمل و نقل براحتی وبدون هزینه های حمل و نقل
این محصولات از سری جدید می باشند و چند ورودی باد داشته که از همین دریچه ها هم نیز تخلیه می شوند.
مناسب برای افرادی که گودی کمر دارند و از پا درد و کمردرد رنج میبرند.
قابلیت ارتجایی بالا مناسب برای جوان ها.

مبل های بادی چگونه خراب میشوند؟
خراب شدن مبل بادی
 
- این محصولات را به وسایل نوک تیز زدن؛ این کار باعث میشود تا وسیله وارد مبل بادی شود و آن را سوراخ کند. در اینصورت مبل شما با استفاده از چسب تعمیرات اینتکس تعمیر میشود. اگر لوازم تعمیرات را داشتید میتوانید بقسمت سوالات متداول سایت بروید و از آنجا نحوه پنچر گیری مبل بادی خود را بخوانید و تعمیر کنید.
- این کالا را به وسایل گرمایشی نزدیک کردن؛ در صورتی که تشک را بهر وسیله گرمایشی بچسبانید و یا نزدیک کنید آب خواهد شد، دقت کنید که این محصولات تماما از موادی که مشتق اولیه محصولات نفتی یا همان پی وی سی هستند تشکیل شده که این محصولات به گرما حساس میباشند؛ اگر این مشکل بوجود آمد و مبل بادی شما کم آسیب دیده باشد تعمیر میشود ولی اگر آسیب دیدیگی زیاد باشد قابل تعمیر نخواهد شد.
طریقه باد کردن انواع مبل بادی:
برای باد کردن میتوان از هر سه مدل پمپ های باد شرکت اینتکس استفاده کرد، به این شکل که ابتدا دریچه باد مبل بادی را درآورده و سپس نازل پمپ را داخل میکنید باید دقت داشته باشید که این نازل ها از سه سایز مختلف تشکیل شده اند و شما باید حتما نازل مناسب سایز محصول خود را انتخاب نمایید، و سپس باد را بداخل مبل مورد نظر میفرستید. باید دقت شود که حجم باد ورودی با پمپ های بادی دستی و پدالی چک شود تا بیش از حد نباشد که باعث فشار به آن شود البته پمپ برقی توان اینکار را ندارد چون فشار بادی که به مبل وارد میکند محدود است.