قایق بادی

CHALLENGER K1 & K2بهترین راهنمای خرید تمامی مدل های قایق بادی

 
این محصولات تنوع سایزی از یک تا شش نفره دارند، باید اشاره کرد که قایق بادی جیمینی از سایز سه نفره تا سایز شش نفره تولید میگردد. در صورت نیاز های دیگر قایق هایی با تعداد بیشتر تا سایز 20 نفره نیز در سایت ها دیده میشود که برای عملیات امداد و نجات و کشتی ها کاربرد دارند. قایق های دیگری هم وجود دارند که با دست ساخته میشوند که تحت عنوان قایق بادی دست ساز به بازار ها عرضه میگردند.

قایق های بادی سری بازی

 
1- قایق بادی اکسپلورر پرو اینتکس- EXPLORER PRO
 
با نام تجاری EXPLORER PRO شناخته میشود این قایق در سه سایز یک، دو، سه نفره با تحمل اوزان 55 کیلوگرم تا 185 کیلوگرم در سه نام 100 ،200 ،300 دیده میشوند. این مدل قایق دو جفت پارو ازجنس پلاستیک دارد که چای پارو بصورت ثابت در بدنه پرس شده است، پاروی قایق دو تکه میباشد یعنی دسته و قاشق پارو از یکدیگر جدا است. پمپ بادی که برای استفاده از این قایق بادی در نظر گرفته شده است از نوع دستی با سایز کوچک است. قایق بادی اکسپلورر پرو ساخته شده از کف بادی و دیواره داخلی باد شونده میباشد که تمامی بدنه، دیواره و کف آن از جنس پی وی سی میباشد. این کالا دارای یک برچسب تعمیرات رایگان است و ضمنا دور تا دور قایق دارای طناب میباشد.
از این قایق ها در سنین نوجوانی و بیشتر برای آب های راکد همچون استخر های ویلایی و کوچک استفاده میگردد.
 
قایق بادی اکسپلورر

2- قایق بادی آر ایکس بست وی- RX
 
قایق بادی آر ایکس بست وی از مدل قایق های تفریحی میباشد در سه سایز یک نفره کوچک، دو نفره بزرگ، سه نفره و دونفره بزرگ همراه با لوازم جانبی ساخته شده اند و به نام های 2000، 3000، 4000 و 5000 با تحمل وزن80 تا 225 کیلوگرم در بازارعرضه میشوند. قایق بادی آرآیکس4000و5000 دارای پمپ باد دستی کوچک، دو جفت پارو از جنس پلاستیک، پمپ باد دستی کوچک طناب نجات و دارای برچسب تعمیرات میباشد. و بقیه مدل های فاقد پمپ و پاور هستند و همراه خود دارای برچسب رایگان برای تعمیرات و طناب نجات میباشند. قایق آرایکس جنس بدنه و دیواره های و کف آن پی وی سی میباشد. و کف این مدل قایق ها نیز باد شونده است، این مدل قایق ها را میتواند به راحتی در دریاچه ها و همچنین رودخانه ها و آبهای راکد استفاده کنید.

 

قایق های بادی سری ورزشی (اسپورت)

 
1- قایق بادی چلنجر اینتکس- CHALLENGER
 
این مدل قایق های بادی به چند دسته تقسیم میشوند:
قایق بادی چلنجر با نام تجاری CHALLENGER در بازار شناخته شده است که به نام های1، 2 و 3 ساخته شده اند که دارای تحمل وزن 85، 170و255کیلوگرم میباشد. جای پارو در این مدل ها قایق ها چسبیده به بدنه و ثابت میباشد. مدل قایق چلنجریک نفره پارو و پمپ ندارد فقط دارای طناب نجات و برچسب تعمیرات است. مدل قایق دو نفره چلنجردارای پمپ باد دستی کوچک، پارو ازجنس پلاستیک و برچسب تعمیرات میباشد. مدل قایق سه نفره چلنجردارای پمپ باد دستی کوچک، پارو از جنس آلومینیوم و طناب نجات، قابلیت نصب موتور برقی و برچسب تعمیرات میباشد. که تمامی بدنه، دیواره و کف آن از جنس پی وی سی میباشد. ضمنا در قسمت کناره های قایق جای لنسربرای ماهیگیری وجود دارد. این مدل قایق ها را میتواند به راحتی در دریاچه ها و همچنین رودخانه ها و آبهای راکد استفاده کنید.
قایق بادی چلنجر

2- قایق بادی رفت بست وی- RAFT
 
قایق بادی رفت بست وی در سه اندازه متفاوت دو نفره، سه نفره، چهار نفره تولید شده اند، و به ترتیب دارای تحمل وزن 120، 190، 270کیلوگرم هستند. جنس بدنه این قایق از pvc تقویت شده و دارای کف باد شونده که هنگام نشستن فرد احساس راحتی میکند، میباشند. مدل قایق بادی رفت دو نفره بدون پمپ و پارو میباشد ولی طناب نجات و برچسب رایگان برای تعمیرات را دارا میباشد. اما قایق های رفت مدلهای 3و 4 نفره دارای پمپ باد، پارو و طناب نجات و برچسب تعمیرات رایگان میباشند. همه قایق های رفت بست وی قابلیت نصب موتور برقی را دارند. در ضمن قایق رفت بست وی4 نفره قابلیت نصب موتور بنزینی 1.4 را دارد، و جای پاروی این مدل قایق ها چسبیده به بدنه و ثابت میباشد. این مدل قایق ها را میتواند به راحتی در دریاچه ها و همچنین رودخانه ها و آبهای راکد استفاده کنید.

 3- قایق های بادی سیهاوک اینتکس- SEAHAWK
 
قایق های بادی سیهاوک که با نام تجاری SEAHAWK ساخته شده اند. این مدل قایق ها بنام یک نفره، دو نفره، سه نفره، چهار نفره با تحمل وزن ها بین 100 تا 400 کیلوگرم در بازار عرضه میشوند. این مدل قایق های دو نفره، سه نفره، چهار نفره، دارای پمپ و پارو، طناب نجات و برچسب تعمیرات رایگان دارند. اما مدل قایق یک نفره که به نام قایق سبز لنجی معروف میباشد، فاقد پمپ و پارو و دارای طناب نجات، برچسب تعمیرات میباشد. در ضمن جنس پارو در مدل قایق های سه نفره و چهار نفره آلومینیومی میباشد و در مدل قایق دو نفره جنس پارو، پلاستیک است. تمام بدنه و دیواره های قایق ها پی و وی سی سه لایه میباشد. ضمنا همگی دارای کف بادشونده هستند. این مدل قایقها سیهاوک 2و3و4 نفره قابلیت نصب موتور را دارند. پمپ باد برای باد زدن قایق سیهاوک 2و3 نفره ازنوع پمپ دستی سایز کوچک میباشد در حالی که پمپ باد برای قایق سیهاوک 4 نفره دستی سایز بزرگ میباشد. نوع جای پارو در قایق سیهاک یک نفره ثابت و پرس شده است. در حالی که نوع جای پارو در قایق سیهاوک دو نفره و سه نفره و چهار نفره چرخشی دنده ای میباشد. این قایق ها مورد استفاده دریا، دریاچه ها، رودخانه ها و آبهای آرام و راکد میباشد. از این قایق می‌توان جهت ماهیگیری، قایق رانی و تفریح استفاده نمود.
قایق بادی سیهاک

 
4- قایق بادی اکسکروشن اینتکس- EXCURSION 
 
قایق بادی اکسکروشن در مدلهای سه نفره، چهار نفره، پنج نفره ساخته شده اند. جنس بدنه و دیواره های آن پی وی سی سه لایه تقویت شده میباشد. تحمل وزن قایق های اکسکروشن بین300 تا 400 کیلوگرم است و قایق اکسکروشن 3 و 4 و 5 همگی دارای پارو از جنس آلومینیومی، پمپ باد دستی سایز بزرگ، طناب نجات، کیف لوازم، ساک حمل ونقل زیبدار، دسته حمل و نقل، قابلیت نصب موتور برقی و بنزینی تا 2 اسب بخار میباشند. این قایق اکسکروشن دارای پشتی بادشونده، صندلی بادشونده و دو ردیف جای پارویی دارند. زمان راه اندازی و نصب این گونه قایق ها حدود 8 دقیقه طول میکشد. این قایق را میتوان به راحتی در آبهای آرام مانند: دریاچه ها، رودخانه ها، دریا استفاده نمود. و در ضمن برای اینکه موتور شما دچار صدمه نشود یک کیت نصب باید برای قایق تهیه نمایید.
قایق بادی اکسکروشن

5- قایق بادی کایاک چلنجر یک و دو اینتکس (CHALLENGER K1 & K2)
 
قایق بادی کایاک چلنجر که با نام تجاری CHALLENGER K1 & K2 ساخته شده اند. قایق بادی چلنجر کایاک به نام های یک نفره و دو نفره در بازار عرضه میشوند. قایق کایاک چلنجر داری کف بادشونده و بدنه ای از جنس پی وی سی سه لایه تقویت شده میباشد. این قایق ها دارای تحمل وزن 100 تا 160 کیلوگرم میباشند. قایق چلنجر کایاک مانند قایق های ورزشی به شکل کشیده شده میباشند و بیشتر مناسب کسانی میباشد که علاقه زیادی به پارو زدن و قایق رانی دارند چون این مدل قایق ها موتور نصب نمیشود. قایق کایاک چلنجر دو نفره دارای دو عدد صندلی باد شونده و کایاک چلنجر یک نفره دارای یک عدد صندلی باد شونده میباشد. هر دو این مدل قایق دارای پارو از جنس آلومینیومی دارند. مدل پارو زدن این قایقها به صورت ضربدری انجام میشود. این قایق ها علاوه بر پارو دارای پمپ باد دستی بزرگ، طناب نجات، کیف لوازم، ساک حمل و نقل زیبدار، دسته حمل و نقل، برچسب تعمیرات رایگان و جای لوازم به شکل تور در جلوی قایق قابل نصب است، میباشند. قایق کایاک چلنجر را میتوانید در آبهای خروشان رودخانه ها استفاده نمایید. 
کایاک چلنجر

 
5-قایق بادی EXPLORER K2 (کایاک اکسپلورر دو) محصولی زیبا و منحصر بفرد از اینتکس است، تحمل وزن این قایق 160 کیلوگرم و جنس بدنه آن نیز از pvc سه لایه است کف محصول باد شونده و از قسمت های مختلف برای باد شدن بهره میگیرد و این مطلب باعث بهبود در وضعیت ایمنی قایق میشود و این محصول را دارای تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده امریکا و همچنین استاندارد های بروز امریکایی و اروپایی کرده است، کایاک نیز تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده امریکا را داشته و استاندارد های بروز جهانی دارد، صندلی های این محصول باد شونده و پشتی دار است که در مقایسه با سایر کایاک های بادی از راحتی خاصی برخوردار است، دو کمربند قسمت پشتی این آن دیده میشود که برای ثبات بیشتر صندلی است، پاروهای فلزی بسیار حرفه ای از نوع کایاکی جهت استفاده روی آب داشته که از چند قسمت مختلف بیکدیگر بسته میشوند تا در هنگام جابجایی بتوان براحتی آنها را حمل و نقل کرد، برای ایمنی و تعادل بهتر روی آب یک زائده بسیار حرفه ای زیر محصول نصب شده که کار آن تعادل بهتر محصول است، پمپ باد دستی دوبل، دسته حمل و نقل، چسب تعمیراتی طناب دور و یک جای لوازم که بشکل یک تور جلوی قایق نصب است داشته و تمامی لوازم بهمراه محصول داخل یک ساک حمل قرار میگیرد.
کایاک اکسپلورر

 

قایق های بادی سری فوق العاده (عالی):

 
1-قایق بادی MARINER (مارینر) این محصول در دو نوع 3 و 4 برای حمل سه نفر با تحمل وزن 300 ویا 4 نفر با تحمل وزنی 400 کیلوگرم تعبیعه شده است. جنس بدنه این قایق ها از pvc سه لایه الیاف دار که با تار و پود نخ ابریشم مصنوعی درآمیخته شده و برای آبهای شور نیز مناسب است. نوع سه نفره دارای کف باد شونده و نوع چهار نفره آن دارای کفی با تخته های فایبر گلاسی میباشد که هنگام استفاده را بسیار مستحکم تر میسازد در ضمن این فایبر گلاس ها بصورت تخته هایی در کنار یکدیگر با pvc قرار دارند که قابلیت تا شدن را دارا میباشند هر دو دارای صندلی های بادی هستند و خود قایق ها از سه قسمت برای باد کردن استفاده میکنند. البته باید توجه داشت که قسمت های باد شونده در مارینر با سایر مدل های دیگر فرق میکند چرا که بدلیل کیفیت بالای بدنه این دو قایق، خود بدنه به دو و سه قسمت مساوی برای تقسیم بندی باد مجزا میشود و هر دریچه باد وظیفه نگه داری از یک تقسیم بندی را دارد به این علت است که دارای امنیت بوده و استاندارد ها و تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده امریکا را دارند. قایق بادی مارینر دارای دو جای پارویی متحرک چرخ دنده دار برای راحت تر پارو زدن هستند که پارو زنی را برای شما راحت تر و پر سرعت تر میکند در حقیقت این جای پارو ها بروی بدنه قایق پرس نشده اند و با یک سری چرخ دنده و پیچ روی بدنه سوار شده اند. پارو های فلزی دارند که البته از چند تکه تشکیل میشوند و براحتی قابل حمل و نقل میباشند، دارای دو جای نگه دارنده برای پارو ها در کنار قایق هستند.
قابلیت نصب موتور برقی و بنزینی را دارند البته باید دقت کرد که موتور بنزینی این قایق ها تا 3 اسب بخار بیشتر نباشد چراکه بدلیل فشاری که تخته نصب بین قایق و موتور بر روی بدنه وارد میکند میتواند بدنه را از بین ببرد.
دارای پارو پمپ باد دستی متوسط، دسته حمل و نقل، برچسب تعمیراتی، طناب دور، کیف جهت نگه داری لوازم شکار، کیف حمل و نقل باطری جهت موتور برقی، ساک حمل و نقل قایق و دو جای قلاب ماهیگیری میباشند.
قایق مارینر

 
شکل ظاهری آنها بصورت نوک تیز و عقب پهن یا با فرم موشکی هستند این محصولات دارای ظرفیت های 3، 4 ، 5 و 6 نفره میباشند که تحمل وزنی ای تاحدود 800 کیلوگرم دارند بدنه قایق بادی جیمینی دارای الیاف تار و پوی نخ ابریشم مصنوعی بهمراه pvc بسیار ضخیم است و قابلیت استفاده در آبهای شور را نیز دارند کف این مدل از تخته های چوبی تشکیل شده که این تخته ها کمک به تحمل وزن و نیز شتاب با موتور میکنند قایق جیمینی نیز از دریچه های مختلف جهت باد کردن بهره میگیرد چراکه با اینکار اولا به استواری آن کمک میکند و دوما در مواقع احتمالی سوراخ شدگی کمک به اعضای قایق میکند و در آب فرو نمیرود بهمین دلیل است که دارای استاندارد های اروپایی و امریکایی بوده و تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده به این محصول تعلق گرفته است، دور تا دور قایق بادی جیمینی یک نوار ضربه گیر دیده میشود کار این نوار در این است که ضربه های ناشی از طرفین را که تاحد معقول باشد دفع نماید (بجز ضرباتی همچون صخره های نوک تیز با سرعت بالا)، دارای دو جای پاروی چرخشی و یک جفت پاروی حرفه ای مخصوص است که این پارو ها چند تکه ساخته میشوند، دلیل اینکار راحتی در حمل و نقل قایق است، پارو های چرخشی پارو زنی در مدل جیمینی را برای شما لذت بخش میکند در ضمن میتوانید در مواقعی که به این پارو ها نیازی ندارید آنها را در جا پارویی هایی که روی بدنه در دو سمت متصل است نگه دارید.
 دارای پمپ باد دستی بزرگ دسته های حمل و نقل لوازم تعمیراتی مخصوص طناب دور قایق پارو های حرفه ی و ساک حمل و نقل هستند.
 قایق بادی جیمینی

مزیت قایق بادی جیمینی نسبت به سایر قایق های بادی:
 باید گفت مدل جیمینی نیازی به تخته نصب یا همان کیت نصب موتور ندارد و روی خود قایق بادی یک جای نصب موتور وجود دارد در دیگر قایق ها این جای نصب وجود ندارد و شما به رابط نیاز دارید که این باعث میشود وقتی شما موتور بنزینی پرقدرت روی |آن نصب میکنید فشار زیادی را متحمل میشود و این تخته نصب احتمال کندن رابط متصل شونده کیت نصبی موتور را زیاد میکند اشکال دوم این موضوع در این است که این بدلیل فاصله بین بدنه موتور و خود قایق بادی وقتی شما گاز به موتور میدهید موتور شما به قسمت زیر بدنه میرود و نوک قایق شما نیز بلند شده و یا موتور در آب فرو میرود و خراب میگردد.
مزیت دوم جیمینی در این است که این قایق ها تا 30 اسب بخار توان جهت نصب موتور را دارند و وقتی که شما به این قایق ها موتور نصب مبکند کاملا موتور مورد نظر شما را ساپورت مینمایند و شما میتوانید از یک قایق رانی حرفه ای با جیمینی لذت ببرید.
3-قایق بادی حرفه ای
واقع نوعی از قایق های بادی جیمینی است با این تفاوت که تنها در نوع شش نفره تولید میگردد و کف این مدل از بجای چوب از آلمینیوم ساخته شده است که توان قدرت و سرعت این قایق را بالا میبرد.
از قایق های حرفه ای بیشتر در مصارف سرعتی و تفریحی و استفاده هایی همچون عملیات امداد و نجات و آتش نشانی و غیره .استفاده میگردد، دارای یک جفت پاروی آلمینیومی حرفه ای پمپ باد دستی بزرگ دسته های حمل و نقل و بسته مخصوص تعمیرات قایق طناب دور قایق و ساک حمل و نقل هستند.
 
قایق بادی حرفه ای
نکته ای در باره قایق بادی جیمینی و حرفه ای:
نشستن داخل مدل جیمینی و حرفه ای روی لبه در دو طرف قایق بادی صورت میگیرد که برای اینکار طناب های نگه دارنده ای تعبیه شده است و باید گفت نیمکت های وسط نیز بیشتر برای موارد احتمالی پارو زنی میباشند.
 
دلیل تفاوت قیمت در انواع مدل قایق بادی معمولی و قایق جیمینی :
دلیل این اختلاف قیمت در قایق های بادی بسیار مختلف است اول اینکه بعضی از مدل ها لوازمی همچون پاروی فلزی دارند و برخی دیگر پاروی پلاستیکی و نیز تعداد نفرات در آنها و جنس بدنه آنها و حتی قابلیت نصب موتور نیز در آنها تاثیر گذار خواهد بود ولی در کل سه نوع آخری آنها که بعنوان قایق های سری فوق العاده و قایق های جیمینی و قایق های بادی حرفه ای معرفی گشت از سایر مدل های دیگر گران ترهستند چرا که تمامی ویژگی های یک محصول خوب را داشته و جنس بدنه آنها نیز متفاوت تر است. 
روش تعمیر سطحی و جزئی انواع قایق بادی:
 دقت کنید در صورتی که قایق بادی شما دچار سوراخ شدگی ضعیف شد شما میتوانید با داشتن بسته تعمیرات محصول خود را تعمیر نمایید باید توجه داشت که برای تعمیر قایق بادی، ابتدا باید سطح مورد نظر را بعد از تمیز کردن با مواد شوینده و یا الکل به چسب مخصوص اینتکس آغشته نمایید سپس مقداری از قطعه مخصوص را که بهمراه چسب بشما داده خواهد شد بریده و چسب را به آن هم بمالید بعد از این مرحله باید 20 ثانیه صبر کنید و این دو را روی هم قرار دهید بعد از گذشت 2 ساعت کاملا این دو بهم چسبیده میشوند. در صورتی که احساس میکنید توان این تعمیر را ندارید و یا قایق شما بیش از حد پاره شده این تعمیر را بشرکت واگذار نمایید تا در اسرع وقت با دستگاه مخصوص این مشکل را برای شما برطرف سازد.
 
هزینه تعمیرات قایق بادی:
هزینه تعمیر قایق بادی بسته به جای تعمیر جنس و مقدار پارگی یا سوراخ شدگی بدنه بستگی دارد، این هزینه پس از بازدید ارائه خواهد شد بدیهی است که مشتریان مخصوص ما که از تخفیف تعمیراتی شرکت برخوردار خواهند شد کسانی هستند که قایق خود را از شرکت ما و با مهر مخصوص این شرکت خریداری کرده باشند، موارد زیادی باعث تغییر قیمت تعمیرخواهد شد که از جمله آن میتوان به تعمیرات مشکل دار شرکت های دیگر یا تعمیر توسط افراد نا وارد اشاره داشت، تعمیر قایق بادی توسط چسب های متفرقه در بازار همچون چسب آهن، چسب 123، چسب pvc و چسب راضی، علاوه بر ایجاد هزینه بیشتر جهت برداشته شدن چسب های قبلی میتواند باعث عدم تعمیر قایق شود و احتمالا بدنه را خراب نماید.
روش نگهداری از انواع قایق بادی:
برای باد کردن باید دقت شود که حد باد بگونه ای باشد که قایق بادی نسبتا انعطاف پذیر باشد و به بدنه فشار نیاید، برای بستن دریچه باید توجه داشت که دریچه تا حد معقولی سفت شود نه زیاد پیچانده شود و نه کم دقت کنید که این قایق ها دارای دو مدل دریچه میباشند که از این دو مدل دریچه در سایر مدل های اینتکس و برند های دیگر استفاده میشود یکی دریچه پیچ شونده و دیگری دریچه پستونک دار است. در قسمت هایی که حجم باد بالا است از دریچه پیچی و قسمت هایی که حجم باد کم است از دریچه پستونکی استفاده میگردد..
جهت متصل کردن پاروهای قایق از دو تکه باید دقت داشت که تکه میانی زیاد پیچانده نشود و اتصال پاروها جهت نگه داشتن پارو از داخل باشد که پارو نیفتد.
برای خالی کردن باید دریچه های پیچی را باز کرد و باد را خالی نمود و دریچه های پستونکی با فشار دو لبه باد را خالی میکنند.
دقت کنید درصورتی که قایق بادی را در آب شور استفاده نموده اید حتما آنرا با شامپو و یا شوینده ای ملایم شسته و سپس آنرا جمع کنید تا بدنه محصول آسیبی نبیند و حتما حتما محصول را خشک کنید چرا که در مدت زمان طولانی پوسیده میشود.
 اگر بدنه قایق شما خشک شده و یا احساس میکنید بدنه حالت شکنندگی پیدا کرده (در اثر استفاده نکردن های طولانی مدت اتفاق میافتد) آن قسمت از محصول را با پارافین چرب نمایید و در آفتاب قرار دهید تا بخورد قایق رود.
 
نکته ای درباره دریچه های انواع قایق بادی :
 تمامی دریچه های دارای شماره هایی هستند، این شماره ها برای این روی بدنه حک شده است تا بتوان به ترتیب آن را باد کرد، مزیت اینکار در اینست که فرم محصول بسیار بهتر خواهد شد و به بدنه قایق بادی شما فشار نخواهد آمد در واقع اینکار یکی از روشهای نگهداری قایق بادی است و باعث طول عمر بیشتر در این محصول میگردد.
 
 کارایی سوپاپ برگشت هوا در قایق های بادی:
این سوپاپ ها به دو شکل طراحی میشوند، یکی جهت دریچه سوپاپدار پستونکی و دیگری دریچه سوپاپدار پیچ شونده است. 
ابتدا سوپاپ ودریچه پستونکی قایق های بادی: این سوپاپ بعد از باز کردن پستونک دریچه باد دیده میشود، بعضاً دیده شده که خریداران قایق ها بعد از دیدن سوپاپ هوا دچار سردرگمی میشوند یعنی تصور مینمایند که این یک زائده است، اضافی بوده و یا با شرکت تماس گرفته و یا اقدام به آب کردن و کارایی شبیه به فرو کردن سیخ داخل محصول میکنند تا این زائده را از بین ببرند، باید گفته شود این زائده پلاستیکی یکی از ملزومات دریچه باد است و اگر از بین رود باد قایق بیرون آمده و باعث شُل شدن بدنه
میشود. 
سوپاپ دریچه هوای پیچی: این سوپاپ بعد از چرخاندن دریچه باد پیچ شونده روی درب ورود باد دیده میشود، یک زائده پلاستیکی مشکی رنگ است که از قسمت وسط خود یک سوزن پلاستیکی به بالای دریچه باد فرستاده تا در هنگام باد کردن قایق به عقب رفته و بعد از از متوقف شدن باد بجای خود برگردد، بعضی از خریداران این سوپاپ پلاستیکی را کنده و تصور میکنند سدی برای ورود هوا بداخل قایق بادی است ولی در واقع باید گفت که این سوپاپ برای جلوگیری از فشار باد داخلی است.

 راهنمای بیشتر در لینک های زیر: