طرز کار تشک مواج

 طرز کار تشک مواج

تاريخ : ۱۳۹۷/۱/۱۵

تشک مواج
امروزه زخم بستر یکی از مشکلات رایج بین بیماران بی تحرک به شمار می رود این زخم ها به دلیل عدم خون رسانی مناسب و نرسیدن مواد مغذی به پوست ایجاد می گردد. تشک بادی همیشه طرفداران خاص خود را دارد اما در این بین بیمارانی هستند که نیاز به استراحت مداوم دارند  اما نمیتوانند از مدل های عادی استفاده کنند چراکه برای این کار ساخته نشده اند و امکانات لازم را ندارند، از این رو شرکت های بسیاری در این زمینه به صورت تخصصی وارد شده اند و با درنظر گرفتن تمامی نیازهای این افراد مدل و طرح های گوناگونی را به بازارهای جهانی عرضه کرده اند.
وظیفه اصلی تشک مواج تکرار مداوم پمپاژ باد در سلول های تشکیل دهنده آن است که موجب میشود خون در ناحیه کمر گردش بیشتری داشته باشد و همینطور هوا در گردش باشد که همین امر باعث جلوگیری یا بهبود تدریجی زخم بستر میشود. خریداران گرامی میبایست قبل از خرید تشک بیمارستانی یا همان تشک مواج به نکاتی اعم از : مدت استفاده، سن و سال، وزن و داشتن یا نداشتن زخم بستر توجه کنید و سپس انتخاب مناسب را انجام بدهید و یا با مشاوران واحد فروش اینتکس سایت تماس گرفته و راهنمایی های لازم را جویا شوید.

تاریخ درج مطلب: 1398/08/30
بهره گیری از تشک های مواج می تواند کمک بسزایی به این بیماران کند چرا که این تشک با توزیع مناسب فشار روی سطح بدن و همچنین بهبود گردش هوا مانع از تعریق و بروز ضایعات پوستی می گردند. این تشک ها دارای طراحی منحصر به فرد می باشند و از مواد با استحکام و انعطاف پذیرPVC  ساخته می شوند همچنین این محصولات مناسب استفاده برای انواع فریم های تختخواب می باشند. شایان ذکر است که استفاده از این محصولات قطعا از لحاظ اقتصادی به صرفه تر خواهد بود چرا که علاوه بر درد و رنجی که بیمار باید متحمل شود درمان زخم ها و ضایعات پوستی دارای هزینه بالایی است. در ادامه قصد داریم به نحوه استفاده از تشک مواج بپردازیم و اطلاعاتی جامع در این حیطه در اختیار شما قرار دهیم با ما همراه باشید.
نحوه استفاده تشک مواج
نحوه استفاده از تشک مواج
عملکرد اکثر تشک های مواج شبیه به هم است و بطور کل به اینصورت باد میگردند:
ابتدا تشک را روی تخت بیمار پهن نمایید انتهای اضافی تشک مواج در قسمت پایین را می توان در زیر تشک قرار دهید.البته میتوانید آن را روی زمین نیز استفاده نمایید، از قسمت بالا می توانید به عنوان بالش استفاده کنید در صورتی که تمایل به استفاده از بالش مجزا دارید می توانید این قسمت را نیز در زیر تشک قرار دهید. حال باید پمپ را نزدیکی تشک قرار دهید و یا آن را به تخت خواب بیمار آویزان کنید.  اکنون شلنگ ها را از یک سو به پمپ و از سوی دیگر به تشک وصل نمایید. اطمینان حاصل کنید که در هر دو طرف شلنگ ها متصل هستند. اکنون پمپ الکتریکی را به برق شهری 220 ولت متصل نماید  و دکمه On  پمپ را بزنید و درجه تنظیم فشار را روی آخرین درجه تنظیم نمایید. در این صورت تشک آرام آرام از هو پر می گردد. تشک مواج  به گونه ای طراحی گشته است که پس از 10 دقیقه ( این مدت زمان در مدل های مختلف متفاوت خواهد بود) محفظه های A شروع به پر شدن و محفظه های B شروع به خالی شدن می کنند. حال باید فشار هوا را در حالت ایده آل قرار دهید. عمل پر و خالی کردن مانع از تمرکز فشار روی یک نقطه از بدن بیمار می شود و به بهبود بیماری کمک شایانی می کند. 
اگر تمایل دارید که به مشخصات فنی و اطلاعات بیشتری در مورد تشک مواج دست یابید می توانید به فروشگاه اینترنتی اینتکس مراجعه کنید البته می توانید به صورت حضوری نیز  به نمایندگی اینتکس واقع در میدان توحید خیابان ستارخان مراجعه و از نزدیک جنس و ویژگی های این محصولات را مورد بررسی قرار دهید و با آسودگی خاطر بیشتری خرید نمایید.

لینک های مفید راجع به تشک های مواج که کمک بسیار زیادی به خریداران این کالا کرده اند: