نصب استخر ایزی ست
بخش یکم : مراحل مقدماتی نصب استخر پیش ساخته
 
نحوه نصب استخر بادی ایزی ست کاملا آسان بوده و به سرعت راه اندازی میشود. به همین دلیل به آنها ایزی ست میگویند. بدون هیچ زحمتی و کاملا رایگان نسبت به سایر استخر های اماده و موجود در بازار قابل دسترسی می باشند اما چند مرحله را برای آماده کردن آن باید بگذرانیم.
 
مرحله یک
 
با دفتر محلی خود تماس بگیرید و در مورد استخر خود تحقیق نمایید. در مورد اینکه داشتن نردبان، حصار و.. احتیاج به مجوز می خواهد یا نه سوال بپرسید حتی در مورد اینکه برای ساخت و راه اندازی ان نیاز به اجازه دارید یا نه. حتما این مرحله را جدی بگیرید تا بعدا دچار درد سر نشده در ضمن جهت بهره بردن از خدمات مربوط به شرکت نیاز به هماهنگی های لازم دارید.
نصب استخر ایزی ست
 
مرحله دو
 
اندازه و سایز مورد نیاز خود را انتخاب نمایید. شرکت اینتکس تنوع بسیار گسترده ای در زمینه ابعاد استخر دارد از سایز 15  در 50 برای کودکان تا 45 در 114 سانیمتر  که برای ورود و خروج از ان نیاز به نردبان داشته باشید، دارد. سایزی که انتخاب میکنید بر طبق نیاز شما برای شنا کردن و فضای قابل دسترسی که دارید، در نظر گرفته شده بنابراین بهتر است که به داخل حیاط منزل خود بروید و فضای مورد نیاز ان را اندازه گیری نمایید. در ابتدا باید ابعاد استخر پیش ساخته خود را در نظر گرفته و بعد از آن ارتفاع آنرا که شامل عمق و میزان آب است را در نظر بگیرید. بنابراین برای مثال استخر کودک مزبور دارای عمق 6 و 20 اینچ میباشد.
انتخاب استخر مناسب
 
مرحله سه:
 
محلی را برای نصب آن  پیدا نمایید که تمام سطح استخر پیش ساخته ایزی سِت روی آن به صورت صاف و بدون پستی و بلندی قرار بگیرد چون از نظر ساختاری به استخر صدمه میزند. خم و سرازیر شدن استخر به یک سمت در طول زمان اثرات خطرناکی را به تمامیت ساختاری ان ایجاد می نماید چون حجم زیادی از آب در یک طرف جمع می شود. فضای دایره ای شکل آن را در نظر گرفته و به علاوه اندازه دو پا اضافه تر برای نصب آن در نظر بگیرید. در حالیکه درختان ممکن است بسیار جذاب و جالب برای ایجاد سایه باشند اما بهتر است که استخر خود را در زیر آن نصب نکنید چون برای تمیز کاری استخر نیاز به زحمت می افتید. برگ و شاخه درختان به داخل آب آن می افتد. محوطه سازی بر روی سطح زمین برای آن جزئی از مراحل ساخت استخر آماده می باشد اگر سطح زمین دارای پستی و بلندی است با استفاده از یک بیل می توانید آن را هموار نموده در ضمن فرورفتگی های آن را پر کرده، صاف نمایید. خاک موجود در زیر استخر را جمع و جور کنید. 
پیشنهاد: سطح بتونی برای راه اندازی استخر کاملا قابل قبول بوده و ممکن است که نسبت به دیگر سطوح ترجیح داده شود فقط از نبود اشیای تیز و بُرنده اطمینان حاصل نمایید به دلیل اینکه موجب پاره شدن بدنه استخر شده، از کِشیدن استخر بر روی این مدل از سطوح خود داری نمایید.
 
انتخاب محل مناسب
مرحله چهار:
 
سطح زمینی که برای نصب استخر پیش ساخته انتخاب کرده اید را عاری از هر گونه  مواد تیز و برنده مانند سنگ ریز و شاخه درختان کنید چون به بدنه صدمه وارد می نماید و موجب پنچری آن می شود.اگر همیشه یک نوع از گیاهان و علف ها بر روی زمین میرویند که به بدنه آن صدمه وارد می سازند، پیشنهاد می شود که این مدل گیاهان را کاملا از بین ببرید.
 
آماده کردن زمین جهت نصب استخر />
بخش دوم: نحوه نصب استخر پیش ساخته 
 
مرحله یک:
 
فهرست موجودی خود را چک نمایید. همیشه از وجود تمامی وسایل و تجهیزات مورد نیاز در مورد استخر پیش ساخته خریداری شده، اطمینان حاصل کنید. اگر جعبه آن فاقد یک مورد از وسایل بود، به نمایندگی اینتکس ظرف 48 ساعت مراجعه نمایید و موردی که وجود ندارد را خریداری فرمایید. هر بسته بندی از استخر دارای اندازه های مخصوص به خود می باشد که شامل پمپ، فیلتر تصفیه و وسایل مورد نیاز می باشد.می توانید از طریق سایت اینتکس نیز قطعه گم شده و ناقصی خود را اعلام بفرمایید.
 
چک کردن وسایل استخر پیش ساخته
مرحله دو:
 
استخر را از داخل بسته بندی آن باز و پهن کنید. قبل از اینکه بخواهید استخر آماده را نصب نمایید ایده خوبی است که آن را اول روی زمین پهن کرده، در نظر بگیرید در جایی که میخواهید آن را نصب کنید استخر را پهن کرده، از قسمت مرکزی دایره ای آن شروع به صاف نمودن سطح ان کرده تا به لبه استخر برسید.
 
باز کردن استخر پیش ساخته />
مرحله سوم:
 
لبه استخر را باد کنید. در اینجا باید از پمپ باد استفاده کرده، اگر پمپ باد دستی دارید که خودتان دست بکار شده تا لبه آن را به طور کاملا باد کنید اما اگر پمپ باد برقی دارید لبه آن از دریچه به شلنگ ان نصب نموده، کمپرسور را روشن نموده تا خودش آرام آرام پر از باد شود. در نظر داشته باشید که اگر لبه آن پر از باد شود به حالت سفت و محکم در می آید. توجه: بیش از حد باد نکنید.در روز های گرم سال به دلیل وجود هوای گرم استخرتان تا حدودی شُل میشود. این موضوع مشکلی از سمت شما ایجاد نمی کند اما باد کردن بیش از حد آن به این معنا است که پروسه باد کردن آن را رعایت نکرده اید و استخر رو به ترکیدن می باشد.
 
باد کردن استخر ایزی ست
مرحله چهار:
 
تا حدود یک اینچ استخر را پر از آب کنید. بعد از اینکه به طور کامل لبه ان باد شد، بوسیله یک شلنگ باغ استخر پیش ساخته خود را باد نمایید. از دوستان و خانواده خود کمک بگیرید تا داخل استخر بایستند و چین و چروک موجود در کف ان را صاف نمایند. از اینکه آب در یک نقطه از استخر پر میشود، اطمینان حاصل نمایید. اگر نه، بهتر است که مکان نصب آن را تغییر دهید و در سطح دیگری از زمین آن را راه اندازی کنید.
 
آب کردن استخر بادی ایزی ست
مرحله پنج:
 
به پر کردن آب آن ادامه دهید. دیواره های استخر با پر شدن  آن بالا می اید و شکل واقعی خود را میگیرد. استخر پیش ساخته مدل ایزی ست را به طور کامل پر از آب نموده تا به نقطه ای از لبه بادی آن برسد. زمان مورد نیاز برای اینکه کامل شود بستگی به اندازه استخر دارد. اما زمانی که پر از آب شود و به مقدار کمی آب موجود در استخر به بیرون پاشیده شود، هیچ مشکلی بوجود نمی اید.
 
آب پر کردن استخر ایزی ست
مرحله شش:
 
پمپ تصفیه آب را راه اندازی نمایید. فیلتر آن دو عدد شلنگ دارد یک عدد از آن از استخر به پمپ نصب می شود و شلنگ دیگر به از پمپ به سمت استخر متصل میگردد. از اتصال این بَست ها اطمینان حاصل نمایید کاملا سفت و محکم باشد. ایده خوبی است که در زمان نصب آن دفترچه را به دقت بخوانید و توضیحات اضافی را در طول فرآیند راه اندازی آن از نصاب بخواهید.
 
راه اندازی پمپ تصفیه آب استخر
مرحله هفت:
 
فیلتر تصفیه را به کار بیاندازید. بَست اتصالات استخر را باز نموده تا جریان آب در شلنگ و فیلتر بسته نباشد و آب به راحتی از شلنگ  پمپ تصفیه به داخل استخر وارد شود. زمانی که لوله شروع به پر شدن با آب کرد، قطعه صافی را به دهانه آن قرار دهید. دستگیره در بالای پمپ را باز کرده تا آب به وضوح جریان پیدا کند، سپس آن را در برگشت محکم پیچ کنید. نحوه عملکرد فیلتر را به طور دقیق و مداوم به اجرا در آورده، در زمان شب آن را بکار بیاندازید و روزها از بکار انداختن آن خود داری نمایید. هرگز ان را در زمانی که افرادی مشغول آب تنی در استخر پیش ساخته هستند، روشن نکنید.
 
راه اندازی فیلتر تصفیه آب استخر
بخش سوم: تعمیرات استخر پیش ساخته
 
مرحله اول:
 
 در اسرع وقت بعد از اینکه استخر خود را خریدید، از قرص های کلر استفاده نمایید تا کارایی مناسب خود را نشان دهد. برای استفاده به مدت چند هفته کوتاه مدت، باید یک عدد از آن را داخل آب بیندازید یا به اندازه ای که برای هر متر مربع نیاز است، استفاده نمایید و به طور کامل یک عدد را حل نمایید.
 
استفاده از قرص کلر
مرحله دوم:
 
تعادل مواد شیمیایی را حفظ کنید. بعد از چندین هفته استفاده، باید سطح مواد ضد عفونی کننده آب استخر را چک نمایید. اگر به اندازه متغیر دست پیدا کردید و میزان مواد از حد تعادل پایین تر بود، بهتر از از مواد کلر دار استفاده تا با آب موجود در استخر را تمیز کند. میزانی از مواد که احتیاج دارید بستگی به تابش نور خورشید، سایز استخر و عوامل محیطی دیگر دارد اما استفاده از آن به اندازه یک فنجان در هر روز برای شروع کار مناسب می باشد. هر 2 الی 3 روز یک بار آب استخر را چک کرده تا در حد استاندارد و مناسبی باشد. سطح کلر مناسب و متعادل به این معنی خواهد بود که حتی شناگران خود نمی دانند که در آب استخر وجود دارد! توصیه می شود برای تست این مورد در زمانی که آنها در حال شنا هستند، اضافه نکنید. سطح درست و دقیق کلر به طور طبیعی باکتری و آلودگی های موجود در آب استخر را از بین میبرد. استفاده از مواد ضد عفونی کننده در صورت نیاز در گذشته باعث میشود که در بازه زمانی مناسب تاثیر خود را بگذارد در این صورت کلر به تنهایی کفایت میکند. 
نکته: اندازه گیری سطح ph در این گونه استخر های پیش ساخته با این ابعاد نیاز نیست.
 
استفاده از قرص کلر
مرحله سوم:
 
به خرید کاوری برای پوشاندن سطح آب استخر فکر کنید. کاور موجب می شود که مواد آلاینده و کثیفی وارد آب استخر نشود. از گرم شدن آب موجود در طول شبانه روز و از کم شدن آن در صورت تبخیر آب جلوگیری می نماید. (در این صورت موجب میشود که نیازی به اضافه کردن آب نداشته باشید) همیشه قبل از این که میخواهید شنا کنید، کاور استخر را بر دارید، در زمانی که کاور بر روی آن نصب شده است، از آبتنی در استخر پیش ساخته خود داری نمایید.
در آخر برای اینکه با محصول شرکت اینتکس آشنا تر شوید و به راحتی با آن برخورد کنید، بهتر است دی وی دی و دفترچه راهنما را به دقت بخوانید. اطلاعات بیشتری کسب کنید تا آسان تر بتوانید از استخر پیش ساخته ایزی سِت خود لذت ببرید.
استفاده از کاور استخر ایزی ست
 
نکته مکمل و کاربردی:
در این قسمت برای قیاس بین دو مدل از استخر های پیش ساخته، راهنمایی زیر جهت نصب استخر پیش ساخته فلزی یا برزنتی و همچنین فایبرگلاس اراده میشود تا متقاضیانی که به دنبال روش نصب هر دو محصول میباشند براحتی بتوانند قبل از خرید راجع به راه اندازی این دو استخر راهنمایی گیرند: